Foto: Publicitātes foto

Marts Latgales vēstniecībā "Gors" būs kultūras notikumiem bagāts mēnesis - 7. martā būs iespēja piedzīvot vairākus latviešu koru mūzikas pasaules pirmatskaņojumus ar Māri Sirmo pie diriģenta pults, 9. martā koncertzālē viesosies par Baltijas reģiona kultūras vēstnieku dēvētais kamerorķestris "Kremerata Baltica" kopā ar pianistu Andreju Korobeiņikovu, savukārt 14. martā uz Lielās skatuves mirdzēs baleta zvaigznes. Aicinām ielūkoties Latgales vēstniecības GORS marta repertuārā!

Dziedātāja Aija Andrejeva ar koncertu "Mežā"

Sestdiena, 1. marts plkst. 19

Dziedātājas Aijas Andrejevas un komponista Kārļa Lāča jaunākais koncertuzvedums "Mežā" ir akustisks vēstījums par mīlestību solo balsij, divām ģitārām, klavierēm, trompetei un sitaminstrumentiem. Kārlis Lācis kopā ar pavadošo mūziķu grupu Kasparu Zemīti, Kasparu Grigali, Konstantīnu Jemeļjanovu, Ēriku Upenieku un Andri Grunti koncertā atskaņos albumā iekļautās kompozīcijas. Dziesmu tekstu autore ir dzejniece Māra Zālīte. Koncertuzveduma režisors - Juris Jonelis, horeogrāfe - Olga Žitluhina.

Jaunākās latviešu koru mūzikas koncerts. Māris Sirmais un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris

Piektdiena, 7. marts plkst. 18

Latviešu izcilie komponisti, diriģenti un etnomuzikologi sastapsies kopīgā koncertprogrammā "Spodrē manu dvēselīt'". Koncertā skanēs vairāki pasaules pirmatskaņojumi: Paula Dambja, Jura Karlsona, Pētera Plakida, Selgas Mences, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Gundegas Šmites, Rolanda Kronlaka, Jura Vaivoda, Kārļa Lāča, Jāņa Aišpura un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas studentu skaņdarbi. Koncertā piedalās Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris, etnomuzikoloģijas un kora diriģēšanas studenti. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

Operešu mūzikas koncerts "Štrauss, Lehārs un..."

Sestdiena, 8. marts plkst. 17

Rīgas Muzikālā teātra koncertprogrammā "Štrauss, Lehārs un..." iekļautas klausītāju iemīļotas operešu ārijas un dueti, aicinot atsaukt atmiņā, cik skaista ir Latvijā jau nedaudz piemirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Koncertā piedalās dziedātāji Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Juris Ādamsons, Nauris Indzeris, Marlēna Keine (Igaunija), Emīls Kivlenieks, Laura Teivāne, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Koncertprogrammas režisors ir Jānis Kaijaks (juniors), vadītājs - Zigurds Neimanis.

Kamerorķestra "Kremerata Baltica" un pianista Andreja Korobeiņikova koncerts

Svētdiena, 9. marts plkst. 17

Kamerorķestri "Kremerata Baltica" 1997. gadā radīja pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, kļūdams par tā māksliniecisko vadītāju un solistu. Kamerorķestrī muzicē izcili talantīgi Baltijas valstu jaunie mūziķi. "Kremerata Baltica" mēdz dēvēt ne tikai par Baltijas reģiona kultūras vēstnieku de facto, bet arī par tiltu cēlāju visas Eiropas integrācijas kontekstā. Šoreiz "Kremerata Baltica" uzstāsies kopā ar atzīto Krievijas pianistu Andreju Korobeiņikovu, kurš savas karjeras laikā uzstājies vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē. Koncerts tiks translēts Latvijas Radio trešajā programmā "Klasika".


Humora šovs "Novie Russkie babki"

Trešdiena, 12. marts plkst. 19 (Izpārdots!)

Vairākkārt viesojušās Latvijā un regulāri redzētas televīzijas ekrānos, abas komiskās vecmāmiņas Klaudija Ivanovna Cvetoček (Igors Kasilovs) un Matrjona Ivanovna Nigmatuļina (Sergejs Čvanovs) nu viesosies Rēzeknē, lai atkal jokotu, dziedātu un uzjautrinātu skatītājus. Abi aktieri popularitāti Krievijā un ārpus tās robežām sasnieguši galvenokārt iejūtoties divu pļāpīgo vecmāmiņu tēlā. Šobrīd bez Jaunajām krievu večiņām grūti iedomāties lielākos Krievijas televīzijas humora šovus un izklaides programmas. Vecmāmiņas uzstājušās teju visos Krievijas nostūros un arī ārzemēs.

Baleta zvaigžņu Galā koncerts

Piektdiena, 14. marts plkst. 19

Kompānija "Worldstars" - pasaulslavenā galā koncerta "Etoile Ballet Gala" dibinātāja - piedāvā ekskluzīvu Baleta zvaigžņu Galā koncertu, kurā piedalīsies spilgtākie mūsdienu Lielā Teātra, Prāgas Nacionālā baleta, Zviedrijas Karaliskā baleta un citu teātru dejotāji. Galā koncerta programmā skatītājiem būs iespēja redzēt klasiskā baleta pērles: slavenos pas de deux no baletiem "Riekstkodis", "Dons Kihots", "Korsārs", "Puķu festivāls Genzano", "Silfīda", "Parīzes liesmas" un citiem. Baleta zvaigžņu Galā koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Olga Azizova.

Dziesminieks Varis Vētra ar koncertu "Viena mirkļa dēļ..."

Sestdiena, 15. marts plkst. 16

Aktieris, dziesmu autors un dziedātājs Varis Vētra Latvijas koncertturnejā pie klausītājiem dodas ar sava jaunā albuma "Viena mirkļa dēļ..." 15 oriģinālkompozīcijām, kā arī jau labi zināmām un iemīļotām dziesmām no pirmā albuma "Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt". Koncertā Varis Vētra prezentēs arī savu pirmo dzejoļu krājumu "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos". "Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā," teic Varis Vētra.

Koncerts "Koru olimpiskā lāpa Rēzeknē"

Sestdiena, 22. marts plkst. 18

Rīgas un Rēzeknes koru apriņķa dziedātāji vienosies kopīgā koncertā "Koru olimpiskā lāpa Rēzeknē". Koncerta pirmajā dāļā Rīgas jauktie kori izpildīs latviešu un pasaules komponistu dziesmas, savukārt otrajā dāļā skanēs dziesmas no Koru olimpiādes Mežaparkā lielkoncerta repertuāra, ko izpildīs Rīgas un Rēzeknes koru apriņķa dziedātāji. Kopumā koncertā piedalīsies 400 koristi.

Izrāde "Gumijas princis"

Sestdiena, 22. marts plkst. 18

Krievu dramaturga Oļega Bogajeva komēdija "Gumijas princis" ir piedzīvojusi daudzus iestudējumus gan Krievijā, gan arī citās valstīs. Luga vēsta par kādu bagātu sievieti, kurai ir viss, izņemot patiesu mīlestību, bet līdz brīdim, kad viņas dzīvē ienāk viņš - Gumijas princis. Aizraujošs sižets, dziesmas, pārpratumi un humors - tas viss komēdijā "Gumijas princis". Lomas izrādē atveido Raimonda Vazdika, Jānis Skanis, Samanta Tīna un Madars Zvaigulis. Režisors - Zigurds Neimanis.


Muzikāla pasaka visai ģimenei "Brēmenes muzikanti"

Otrdiena, 25. marts plkst. 13 (krievu valodā) un plkst 16 (latviešu valodā)

Brāļu Grimmu pazīstamais stāsts Latvijas Leļļu teātrī ieguvis jaunu ietērpu - tas pārtapis muzikālā pasakā visai ģimenei. Četri draugi - ēzelis, suns, kaķene un gailis, dosies uz savu sapņu zemi Brēmeni, bet ceļojuma laikā viņus sagaidīs negaidīti notikumi un šķēršļi, ko draugi kopīgiem spēkiem pārvarēs. Ass prāts, drosmīga sirds un dziesmas būs viņu pavadoņi ceļā caur pasaku mežu, kurā nāksies būt attapīgiem un bezbailīgiem. Izrādes režisors ir Ivars Lūsis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Anita Znutiņa-Šēve, komponists - Silvestrs Zemgals, dziesmu tekstu autors - Ivars Lūsis.

Karīnas Tatarinovas un "Plenēra apvienības" koncertizrāde "Ne formāts"

Ceturtdiena, 27. marts plkst. 19

Koncertizrādē skanēs Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas - populāras un mazāk zināmas pasaules kino melodijas jaunā, improvizētā skanējumā, instrumentācijās un formā. Koncertizrādē piedalās mūziķi Jānis Stafeckis (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Ivars Kalniņš (perkusijas), Oskars Krasauskis-Krauze (arfa), kā arī aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova.

Čellu trio "Melo-M" koncerts "Jaunā sērija"

Sestdiena, 29. marts plkst. 19

Čellu trio "Melo-M" koncertā "Jaunā sērija" būs iespēja baudīt ne vien labi zināmas grupas izpildītās kompozīcijas, bet arī piedzīvot jaunas programmas pirmatskaņojumu. "Jauna sērija" veltīta pasaulē pazīstamu televīzijas seriālu mūzikas tēmām. Trīs čellu sniegumā jaunās versijās skanēs melodijas no tādiem seriāliem kā "Troņu spēles", "Sekss un lielpilsēta", "A-komanda", "Monthy Pyton", "Tvinpīka" un citiem. Koncertā sagaidāmi pārsteigumi, žilbinoši skatuves priekšnesumi un krāšņas melodijas - no pasaules hitiem līdz tautas mūzikai, operu tēmām un "Melo-M" dalībnieka Kārļa Auzāna oriģināldarbiem.

Biļetes uz visiem pasākumiem  pieejamas Latgales vēstniecības "Gors" un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!