24.maijā Miera ielas radošajā kvartālā jau trešo reizi notiks vērienīgais pilsētas festivāls "Miera ielas Vasarsvētki". No plkst. 12 līdz 23 festivāla apmeklētājus sagaida īpaša svētku programma ielas garumā no Brīvības ielas līdz pat Rīgas pilsētas Dzemdību namam, sola biedrība "Miera ielas Republika".

Par muzikālajām izklaidēm uz brīvdabas koncerta skatuves visas dienas garumā gādās grupas "Starmetis", "Turuntur", "UP", "Aon", "Anna Kijevā", "The Coco'nuts", "Šiški & Tabačok" un citi dažādu mūzikas žanru izpildītāji.

Savukārt uz Annas ielas teātra mīļus izklaidēs Dailes teātra jaunie aktieri, klaunādes grupa "Mirabilibus", leļļu teātra trupa, cirka mākslinieki, improvizācijas teātri un citas teātra trupas. Svētku viesus priecēs arī perkusiju grupas "Samba de Riga" šovs afro-brazīliešu bungu ritmos.

Svētku laikā darbosies arī Miera ielas Zaļais tirdziņš, kurā varēs iegādāties bioloģisko zemnieku saimniecību produktus un iepazīties ar tiešās tirdzniecības kustību. Vērtīgo lietu tirdziņā piedalīsies retro mantu tirgotāji, dizaineri, mākslinieki.

Tradicionālo amatu prasmju un zināšanu darbnīcā "Sanākat'i sētiņā" apmeklētāji varēs gūt ieskatu Latviskajās tradīcijās veikala "M50" pagalmā. Darbosies rotkaļa darbnīca, rokdarbu darbnīca, kā arī būs iespēja iemēģināt īstu podnieka ripu. Savukārt no pirtnieces un zālīšu zinātājas varēs uzzināt par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām.

Īpaša svētku programma paredzēta tieši bērniem. Ikviens mazais festivāla apmeklētājs varēs piedalīties papīra pārvērtību darbnīcā, bambusa puķu podu radīšanas un apgleznošanas darbnīcā, šokolādes fabrikas "Laima" darbnīcās, kuģīšu izgatavošanas un peldināšanas darbnīcā, komiksu žurnāla "Kuš!" un izdevniecības "Liels un mazs" darbnīcās kā arī daudzās citās svētku aktivitātēs. Būs iespēja arī apdrukāt savu līdzpaņemto krekliņu vai auduma maisiņu.

Velo cienītāji varēs apmeklēt CSDD velo pagalmiņu, kurā būs iespēja piereģistrēt savu velosipēdu, iegūt vadītāja apliecību vai piedalīties veiklības trasē. Savukārt "Rīgas Veloserviss" piedāvās atpūtas zonu un 3D spēli velo faniem.

Festivāla apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa Miera ielu un Lielajiem kapiem gida pavadībā. Apmeklētājus priecēs arī glezniecības plenērs ielas garumā, fotostūrīši, dažādas performances, mākslinieku izstādes un daudzas citas Miera ielas veikaliņu un darbnīcu sarūpētas aktivitātes.

Miera ielas Republika, vadoties pēc šā gada Vasarsvētku tēmas- kaimiņu būšana- savās ielās uzņems "Užupes Republiku" - Viļņas radošo kvartālu. Performances formā tiks iesvētīts kaimiņu republikas vēstnieks Miera ielā.

Vadoties pēc abu Republiku līdzībām- romantiskajiem pagalmiņiem un tramvaja – "Užupes Republikas" aizsācējs Tomas Čepaitis sniegs runu/ meditatīvu pastaigu pa iekšējiem un ārējiem pagalmiem.

Foto no pērnā gada Miera ielas svētkiem:

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!