Foto: Publicitātes foto
Šī gada "Positivus" festivālā tiek organizēts gaismas objektu konkurss, kura tēma ir "Draudzīga enerģija".

Pieciem finālistiem tiks piešķirts budžets 1000 eiro apmērā, lai realizētu savu darbu festivāla teritorijā, kur to varēs aplūkot vairāk nekā 30 000 festivāla apmeklētāju. Pieteikums iespējams iesūtīt līdz 9. jūnijam.

"Gaisma ir enerģija. Tomēr enerģija nav tikai fizikāla parādība, bet arī pašu cilvēku un viņu darbu radīts strāvojums. Enerģijai, ko sajūtam, klausoties labu mūziku, sportojot, radot idejas un jaunus darbus, esot kopā ar draugiem, baudot un piedzīvojot, emociju gamma ir visdažādākā.

"Konkursa mērķis, ir gan izdaiļot "Positivus" festivāla teritoriju, gan nodot vēstījumu par to, cik svarīga ir videi draudzīga enerģija un cik daudz pozitīvas lietas var paveikt to izmantojot lietderīgi," stāsta "Latvenergo" mārketinga un klientu apkalpošanas direktore Solvita Linde.

"Latvenergo" sadarbībā ar "Positivus" festivāla organizatoriem meklēs labāko iespējamo mākslas darbu izvietojumu kāpu zonā katram objektam, lai tas iekļautos kopējā festivāla atmosfērā. Iesniegtajiem darbiem ir jābūt lielformāta gaismas objektiem, kas ir labi pamanāmi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Konkursā jāiesniedz pieteikums – ideja par gaismas objektu. Darbi var tikt veidoti jebkādā tehnikā, piemēram, instalācijas, vides dizaina objekti, video, dekorācijas, konceptmākslas objekti un tamlīdzīgi. Iesniegtos darbus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā būs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs un vides mākslas eksperts Aigars Bikše, kā arī "Latvenergo" koncerna, "Positivus" festivāla un zīmolu aktivizācijas aģentūras "SponsorKing" pārstāvji.

Pagājušā gadā festivāla atmosfēru papildināja gaismas objektu konkursa uzvarētāju darbi - Elīnas Pavlovskas, Tatjanas Raičiņecas un Jāņa Piebalga veidotais "Gaismas vītols", Jura Kostirko jauno ideju platforma "Spuldze", Anitas Apeles un Reiņa Saliņa radītā īpašu zvaigžņu skatuve "Zvaigžņu koncentrāts", Asena D. Chumova interaktīvās "3A kulises" un Madaras Laures un Laines Šķesteres instalācija "Mēness aitu barotava".

Konkursa nolikumu var lejuplādēt "Latvenergo" un "Positivus" mājas lapās. Dalībnieki var iesūtīt savas idejas līdz 9. jūnijam uz e-pastu latvenergo@positivus.com.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!