Foto: Publicitātes foto

Rīga 2014 starptautiskajā forumā, kas notiks 12. un 13. maijā, tiks prezentēts pētījums par Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu.

Kādi ir secinājumi par Eiropas kultūras galvaspilsētu projektu ilgtermiņa ietekmi? Kāpēc Rīga 2014 varam saukt par Rīgas un Latvijas veiksmes stāstu? Un kādai būtu jābūt Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā 2027. gadā? Forums piedāvās ekspertu diskusijas un viedokļu apmaiņu par "Rīga 2014" ieguvumiem un ilgtermiņa ietekmēm, stāsta pasākuma organizatori.

Pirmajā foruma dienā 12. maijā Latvijas kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts" notiks starpdisciplinārā konference "ZinātMāksla I". Studenti no Latvijas kultūras akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Biznesa augstskolas Turība un Vidzemes augstskolas uzstāsies ar referātiem un prezentācijām par tēmām, kas saistās ar Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas norisi, tās komunikāciju, ekonomisko un starptautisko ietekmi, kā arī iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību daudzveidīgajos "Rīga 2014" pasākumos. 

Studentu darbus dienas garumā papildinās vairākas paneļdiskusijas ar kultūras un komunikāciju jomas ekspertiem. Pirmo foruma dienu nodibinājums "Rīga 2014" rīko sadarbībā ar Latvijas kultūras akadēmiju.

Otrajā foruma dienā 13.maijā Ģertrūdes ielas teātrī notiks konference "Rīga 2014: Gals un sākums". Konferencē pētnieku grupa prezentēs pētījumu par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Projekts pētījumā ir analizēts  dažādos griezumos: efektivitāte un ilgtspēja, kultūras dzīves daudzveidība un dinamika, pieejamība un sociālā ietekme, saikne ar citiem sektoriem (tīklu analīze). Pētnieku grupas vadītāji: Anda Laķe, Baiba Tjarve un Gints Klāsons.

Konferences ietvaros norisināsies vairākas ekspertu diskusijas un priekšlasījumi, tostarp publiska diskusija par secinājumiem, kas jāņem vērā 2027. gadā, kad nākamreiz kāda no Latvijas pilsētām var iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Savā pieredzē dalīsies "Lincas 2009" un "Marseļas 2013" vadītājs Ulrihs Fukss (Ulrich Fuchs), kurš šobrīd ir viens no Eiropas komisijas žūrijas locekļiem, kas lemj par nākamo Eiropas kultūras galvaspilsētu izvēli. Savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba Šmite stāstīs par radošajiem kvartāliem un teritorijām, kas bija būtiski "Rīga 2014" programmas veidotāji, un nākotnes perspektīvām.

Dalība "Rīga 2014" Starptautiskajā forumā ikvienam interesentam ir bez maksas. Pilna foruma programma un reģistrēšanās pieejama internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!