Foto: Publicitātes foto

13. oktobrī pirmizrādi piedzīvoja izrāžu apvienības "Pannas Teātris" jaunākais veikums - piedzīvojumu komēdija "Bruņota un bīstama" ar aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā.

Kā portālu "Delfi" informē izrādes veidotāju pārstāvji, "izrādes piedzīvojumi ir kā mācību grāmata neticīgajiem, kuri domā, ka pasaulē nav īstas mīlestības, nav negaidītu satikšanos un neticamu notikumu".

"Stāsta varones vārds ir Biruta. Vecums - vidējs, augums - standarta, ģimenes stāvoklis - nav ģimenes, nav stāvokļa, raksturs - ekstremāls. Kādi ieroči viņai ir nepieciešami? Protams, binoklis un viss cits, kas padara sievieti par mednieci - džungļu sarkanā lūpu krāsa un ložu necaurlaidīgās zeķubikses.

Lai iekarotu savu iecerēto, viņa apgūst visas vīriešu valdzināšanas prasmes. Sākot ar to, kas jāvelk mugurā, dodoties uz pirmo tikšanos, kā lietot ķermeņa valodu, līdz frāzēm, kuras lietot tikšanās reizē. Iesākumā viņa veic izsekošanu, upura novērošanu, izvēlas pareizo taktiku," par izrādi stāsta tās veidotāji.

Jaunajā izrādē tās autore ķērusies pie sirdslietām, lai pierādītu, ka īsta mīlestība ir iespējama.

Izrāde no 13. oktobra skatāma Rīgā un Latvijas kultūras centros: 13. un 14. oktobrī Rīgā, 16. oktobrī Mārupē, 25. oktobrī Bauskā, 31. oktobrī Alūksnē, 1. novembrī Liepājā, 6. novembrī Cēsīs, 7. novembrī Iecavā, 13. novembrī Saldū, 2. decembrī Jelgavā.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" un kultūras centru kasēs.

Sadarbībā ar izrādes veidotājiem "Delfi Kultūra" piedāvā sešus iepriekš nezināmus faktus par izrādi.

Šautuve


Foto: Publicitātes foto

Kā vēsta izrādes veidotāju pārstāvji, lugas sižetā ir attēlota spraiga darbība, un, lai autorei Aivai Birbelei izdotos to pēc iespējas patiesāk aprakstīt, viņa lugas rakstīšanas laikā vairākkārt devās uz šautuvi. Kā asa sižeta un trilleru cienītāja viņa vēlējās sajust, ko nozīmē īsts ierocis rokās.

Džeisons Stethems


Foto: Publicitātes foto

Lugā un izrādē galvenā varone Biruta sajūsminās gan par muskuļainā aktiera Džeisona Stethema plakātu pie savas sienas, gan arī par viņa filmām. Izrādē, lai paspilgtinātu darbību, tiek izmantoti fragmenti no dažādām filmām ar Stethema piedalīšanos.

Kā vēsta izrādes veidotāji, autore ir redzējusi visas filmas ar Stethema piedalīšanos.


Banka un lielveikals


Foto: Publicitātes foto

Lai lugas darbība būtu iespējami patiesāka, tās autore veikusi izpēti - kā norāda izrādes veidotāji, Aiva Birbele tiešām strādājusi lielveikala vīriešu apģērbu nodaļā, taču ne apsardzē.

Autore izpētes darbus veikusi arī bankā - lasījusi bukletus par apdrošināšanu un pensiju fondiem, tāpat kā to dara izrādes galvenā varone Biruta.


Kleitas


Foto: Publicitātes foto

Izrādes otrajā cēlienā tās galvenās varones Birutas stils mainās - treniņtērpa vietā skatītāji viņu redz īsā un seksīgā rozā kleitā. Lai atrastu izrādei atbilstošo kleitu, kas būtu gan atkailināta, gan lieliski izskatītos, Zanei Daudziņai nācās piemērīt vismaz sešas kleitas.


Radošais trijnieks


Foto: Publicitātes foto

Šī nav pirmā izrāde, kurā sastrādājas autore Aiva Birbele, režisors Juris Rijnieks un aktrise Zane Daudziņa. 2010. gadā izrāžu apvienība "Panna" iestudēja pirmo Daudziņas monoizrādi "Tāda es esmu" Jura Rijnieka režijā pēc Aivas Birbeles dramaturģijas. Autori iestudējumu izrādījuši arī latviešiem Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā un Amerikā.

Pēc gada Jura Rijnieka režijā ar Aivas Birbeles tekstu tika iestudēta vēl viena "Pannas Teātra" izrāde - "Puse no sirds". Tajā Zanei Daudziņai kā skatuves partneris tika pieaicināts Aldis Siliņš.


Aktrise lomai


Foto: Publicitātes foto

Lai izvēlētos atbilstošo aktrisi Birutas lomai, līdz pirmizrādei kopā ar režisoru Juri Rijnieku lugas tekstu bija izlasījušas arī Latvijas Leļļu teātra aktrise Dace Vītola un dziedātāja Agnese Rakovska, tomēr aizņemtības dēļ neviena no viņām netika līdz mēģinājumu procesam. Un tā par vispiemērotāko Birutas lomai tika atzīta Zane Daudziņa, kurai šī jau ir otrā monoizrāde "Pannas Teātrī".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!