Foto: F64
Normunda Naumaņa biedrība izsludina kandidātu pieteikšanu Normunda Naumaņa (1962-2014) vārdā nosauktajai Gada balvai kritikā, informēja biedrības preses sekretārs Krišs Ēlerts.

Balvai var pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Godalgas mērķis ir rosināt kritisko domāšanu, kā arī atbalstīt un veicināt kritikas kvalitāti Latvijā. Izskatot pieteikumus, tiks vērtēta kritiķu spēja ne vien analizēt mākslas darba kvalitātes, jauno un izcilo nošķirt no viduvējībām un neveiksmēm, bet arī prasme konkrēto mākslas notikumu aplūkot plašākā kultūrvēsturiskā vai mūsdienu mākslas kontekstā. Galvenās balvas apjoms ir 1000 eiro.

Balva tiks pasniegta 11. janvārī pasākumā "NN nakts" Jaunajā Rīgas teātrī.

Pieteikumus izvērtēs un balvas laureātus noskaidros žūrija, kuras priekšsēdētājs ir interneta žurnāla "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins un kurā darbojas Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Balvai var pieteikt recenzijas, kas publiskotas laikā no 2014. gada 1. decembra līdz 2015. gada 1. decembrim. Balvas kandidātus var pieteikt, rakstot uz elektroniskā pasta adresi "kritikas.balva@gmail.com" vai Normunda Naumaņa biedrības "Facebook" lapā.

Pieteikumus var iesūtīt līdz 20. decembrim.

Naumaņa biedrība ir dibināta 2015. gada 19. februārī, un tās dibinātāji ir rakstnieki Andra Neiburga, Pauls Bankovskis, tulkotāja un publiciste Lešinska-Geibere, aktieris Ģirts Krūmiņš, mākslinieki Sarmīte Māliņa un Andris Breže, Latvijas Jaunā teātra institūta valdes priekšsēdētāja Gundega Laiviņa, Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Valmieras drāmas teātra direktore Evita Sniedze, Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Slava, komponists un dziedātājs Jānis Šipkēvics, Latvija Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma u.c. Biedrības valdes priekšsēdētāja ir Ēlerte.

Biedrības mērķis ir izcilā teātra un kino kritiķa, publicista Normunda Naumaņa radošā mantojuma popularizēšana, kritiskās domāšanas veicināšana Latvijā un kultūras vērtību popularizēšana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!