Foto: DELFI

Kultūras ministrijas (KM) konkursā uz VSIA "Rīgas cirks" valdes locekļa amatu uzvarējusi Ināra Kehre, kura ir viena no fonda "Viegli" dibinātājām, kā arī apbalvojuma "Laiks Ziedonim" vadītāja.

Atklātā konkursā uz "Rīgas cirka" valdes locekļa amatu tika saņemti seši pretendentu pieteikumi.

Iesniegtos pieteikumus Rīgas cirka valdes locekļa amatam izvērtēja īpaši izveidota komisija, kuras priekšsēdētājas pienākumus pildīja KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone. Komisijā bija arī Teātra padomes pārstāvis, VSIA "Latvijas Nacionālais teātris" valdes loceklis Ojārs Rubenis, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks, Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas vadītājs Vladislavs Vesperis, VSIA "Rīgas cirks" atbildīgais darbinieks, KM Nozaru politikas nodaļas vecākais referents Mārcis Katajs un neatkarīgā eksperte – biedrības "Latvijas Jaunā teātra institūts" valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesora pienākumu izpildītāja Zane Kreicberga.

"Līdztekus skaidram, ilgtspējīgam un izsvērtam Rīgas cirka darbības stratēģiskajam redzējumam komisija augstu novērtēja Ināras mērķtiecību un orientāciju uz sasniedzamo rezultātu – attīstīt cirku kā daudzfunkcionālu un laikmetīga cirka mākslas, mūzikas, dejas u.c. starpdisciplināru pasākumu norises vietu tā vēsturiskajā namā. Ņemot vērā sagaidāmos pārbūves darbus Rīgas cirka ēkā, dokumentācijas kārtošanu, ko šis uzdevums ietver, komisija raudzījās pēc spēcīga administratora, kuram vienlaikus būtu veiksmīga līdzšinējā pieredze arī radošo komandu vadībā un jaunrades projektos," pauž Vilsone.

"Rīgas cirku sagaida pārmaiņas, kas ietvers gan ēkas restaurāciju un pārbūvi, lai to pielāgotu mūsdienīga cirka vajadzībām, gan jaunas mākslinieciskās koncepcijas izveidi. Jau tuvākajā laikā vēlos izveidot radošo padomi un komandu, kas palīdzēs izvirzīt stratēģiskos mērķus un uzdevumus, lai ilgtermiņā Rīgas cirks ir gan pasaulē atzīta cirka mākslas skola un rezidenču centrs, gan Latvijā mīlēta daudzfunkcionāla cirka un citu mākslas notikumu vieta. Svarīgi, protams, arī veidot cirka nākotni, saglabājot un pētot Rīgas cirka vēsturi.

Cirka māksla var kalpot kā rīks, kas veicina sabiedrības integrētību, sociālo vienlīdzību un veido indivīda pašapziņu, tāpēc strādāšu, lai arvien vairāk dažādu paaudžu cilvēku ieinteresētu par cirku kā brīvā laika pavadīšanas formu, kas rada sajūtu, ka viss dzīvē ir iespējams," akcentē Rīgas cirka jaunā vadītāja Kehre.

Jaunā Rīgas cirka vadītāja bijusi Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" valdes priekšsēdētāja, radošo komandu un projektu vadītāja – vadījusi apbalvojuma "Laiks Ziedonim" izveidi. Strādājusi kā SIA "Sense of Team" komandas veidošanas trenere, darba pieredzi uzkrājusi Sabiedriskās politikas centrā "Providus" un Latvijas Jaunatnes padomē kā Jauniešu Ministru kabineta veidotāja un vadītāja.

Kehre Latvijas Universitātē ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu politikas zinātnē, Parīzes sociālo zinātņu universitātē SCIENCES PO specializējusies starptautiskajās attiecībās; Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā uzsākusi studijas psiholoģijā.

Jau ziņots, ka līdz ar gadumiju beidzās ilggadējās cirka direktores un mākslinieciskās vadītājas Lolitas Lipinskas amata pilnvaru termiņš. Lai cirka vadību uzticētu konkurētspējīgam profesionālim, KM jau iepriekš bija nolēmusi uz šo amatu izsludināt konkursu.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, kopš 4. janvāra "Rīgas cirka" valdē darbojas KM valsts sekretāra vietniece Vilsone.

KM iepriekš paudusi, ka Rīgas cirka turpmākai darbībai nepieciešamas pārmaiņas – tam jākļūst par daudzfunkcionālu un laikmetīgu cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu starpdisciplināru pasākumu norises vietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!