Foto: LETA
26. maijā ceļā dosies īpašais vilciena reiss "Latvijas ekspresis simtgadei" ar vairāk nekā 180 dziedātājiem un dejotājiem, līdz 28. maijam piedāvājot 12 bezmaksas koncertus visos vēsturiskajos Latvijas novados.

Brauciens notiek, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei un XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Īpašais vilciens piestās Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, sniedzot koncertus kopā ar koriem "Balsis", "Monēta" un "Rīga", deju ansambļiem "Ačkups", "Auda", "Dardedze" un vietējiem māksliniekiem,

Vilciens savu maršrutu sāka Latgalē – Indras stacijā, bet vērienīgais noslēgums sagaidāms Valkā/Valgā, kur muzikālā uzvedumā tiks akcentēta Valkas 1917. gada notikumu izšķirošā nozīme Latvijas valsts izveidē. Ikviens aicināts stacijās sagaidīt māksliniekus un kopīgi uzsākt valsts simtgades svinības.

28. maijā noslēguma koncertā plkst. 19.00 Valgas stacijā notiks vērienīgs muzikāls uzvedums "Zvaigznes pār Valku 1917". Režisors Jānis Siliņš uzvedumu veidojis kā vēsturiski muzikāli horeogrāfisku inspirāciju par to, kā neatkarīgas Latvijas zvaigzne uzlēca Valkā. Šis Latvijas valsts simtgades programmas uzvedums aizsāks Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltītus pasākumus, kuri ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, pieminekļa un vēstures ekspozīcijas atklāšanu Valkā noslēgsies 2. decembrī.

Komponists Mārtiņš Brauns uzvedumam radījis jaunu kompozīciju "Latvijā" ar Jāņa Akuratera dzeju. Uzvedumā piedalīsies dziedātāji Ieva Sutugova un Daumants Kalniņš, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla" diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, Valkas muzikālās vienības un instrumentālās grupas. Uzvedumā piedalīsies arī 300 dziedātāji un dejotāji no projekta "Latvijas ekspresis simtgadei"

26. maijā, piektdien

Indras stacijas laukums 14.00
Daugavpils stacijas laukums 18.00

27. maijā, sestdien

Krustpils stacijas laukums 8.00
Daugavas stacijas laukums 9.30
Vecumnieku stacijas laukums 12.30
Dobeles stacijas laukums 17.00
Liepājas Annas tirgus laukums 21.00

28. maijā, svētdien

Tukums I stacija 8.00
Rīga, Stacijas laukums 10.00
Inčukalna stacijas laukums 13.50
Siguldas stacijas laukums 14.00
Valgas stacijas laukums 19.00

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!