Šā gada 27. oktobrī apritēja 170 gadi kopš pasaulē nācis viens no slavenākajiem Rīgas mēriem – britu izcelsmes rīdzinieks Džordžs Armitsteds. Atzīmējot kādreizējā Rīgas mēra jubileju un godinot viņa nopelnus pilsētas labā, muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" no 25. oktobra līdz 27. oktobrim rīkoja dažādus piemiņas pasākumus. Rīgu apmeklēja Armitsteda mazmazbērni, notika konference par Latvijā pazīstamā brita devumu Rīgas attīstībā, kā arī vairāki atceres pasākumi.

Britu izcelsmes Rīgas pilsētas galva Džordžs Armitsteds (1847-1912) Latvijas galvaspilsētas vēsturē palicis kā gudrs un tālredzīgs pilsētas vadītājs, kura darbības laikā pilsēta attīstījās kā Eiropas lielpilsēta. Džordžs Armitsteds savas dzīves laikā ir darbojies kā inženieris un fabrikants; būdams pilsētas vadītājs, ir veicinājis gan industriālo un saimniecisko, gan sociālpolitisko attīstību – pilsētas domē sadarbojoties ar vācu, krievu un latviešu frakcijām, veicinājis lojālu attiecību veidošanos daudznacionālajā sabiedrībā. Būdams dāsns un cilvēcīgs saimnieks, novirzījis līdzekļus skolu un slimnīcu celtniecībai.

Džordža Armitsteda pārvaldes laikā no 1901. līdz 1912. gadam Rīga piedzīvoja patiesu uzplaukumu. Pilsētā tika ieviesti tehnoloģiski jauninājumi, kā elektriskais tramvajs, gāzes stacija, ūdenstorņi, arī vietas patīkamai laika pavadīšanai – parki un zoodārzs. Tika uzbūvēti izteiksmīgi jūgendstila nami, kas mūsdienās ir kļuvuši par pilsētas vizītkarti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!