Foto: Matīss Markovskis
Vasara par kultūras un izklaides pasākumu trūkumu sūdzēties vis nevar – pasākumu klāsts ir gana plašs, aptverot teju visu Latviju, visas gaumes un intereses, vecumus un arīdzan rocību. Līdztekus lielajiem mūzikas festivāliem mazākas burzmas un citādākas pieredzes meklētājiem norisinās arī dažādi "nepieradinātāki" pasākumi, kurus esam apkopojuši šajā izlasē. Starp tiem atrodama gan mūzika, gan teātris, gan saturīgas sarunas un laikmetīgas performances.

Pirmais Rīgas Performances festivāls 'Starptelpa'

Foto: Publicitātes foto

No 11. līdz 17. jūnijam Rīgā ar vairāk nekā 30 mākslinieku dalību no 18 valstīm norisināsies pirmais starptautiskais Rīgas Performances festivāls "Starptelpa", kurā notiks meistarklases, performances un izglītojošas lekcijas.

Rīgas Performances festivāls "Starptelpa" pētīs tādas tēmas kā ķermenis un tā procesi, psihes un ķermeņa attiecības, feministiskā diskursa jautājumi, vardarbība mūsdienu pasaulē, mākslas un terapijas mijattiecība. Festivālā piedalīsies vairāk nekā 30 mākslinieki no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Spānijas, Čehijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Itālijas, Nīderlandes, Vācijas, Austrijas, Lielbritānijas, Bulgārijas, ASV un Latvijas. Festivāla ietvaros būs iespēja piedalīties meistarklasēs, skatīties performances vai arī tajās piedalīties, kā arī ikvienam būs iespēja apmeklēt performances mākslai veltītas izglītojošas lekcijas.

No 11. līdz 15. jūnijam notiks festivāla meistarklases. Kaņepes Kultūras centrā būs vairākas meistarklases jauniešiem un pedagogiem, savukārt Mākslinieku rezidences centrā "MĀ Telpa" un RISEBA arhitektūras un mediju centrā H206 notiks meistarklases pieaugušajiem.

Kaņepes Kultūras centrā meistarklases jauniešiem un pedagogiem notiks no 13. līdz 17. jūnijam; ar performances mākslas paņēmieniem tajās tiks pētīta festivāla tēma "starptelpa". Jauniešu meistarklases vadīs performances mākslā un pedagoģijā pieredzējuši pasniedzēji – Harolds Hejazi no Kanādas un Heidi Hornáčková no Čehijas. Pedagogu meistarklases vadīs pašmāju performances un pedagoģijas praktiķes Sanita Duka un Ilze Mazpane.

Meistarklašu rezultātus – pašu dalībnieku interpretācijas par tēmu "starptelpa" – būs iespējams vērot svētdien, 17. jūnijā, Kaņepes kultūras centrā un tā apkaimē no pulksten 14.00 līdz 17.00. Dalībnieku grupas šīm meistarklasēm ir jau nokomplektētas.

11. un 12. jūnijā Mākslinieku rezidences centrā "MĀ Telpa" Karolinas Lundblādas (Carolina Lundblad, Zviedrija) vadībā notiks meistarklase "Butō deja performances mākslā".

14. jūnijā Larisas Bauges (Larysa Bauge, Nīderlande) vadībā RISEBA H2O6 trelpās notiks meistarklase "Black Sheep Don't Lie", savukārt 15. jūnijā tajās pašās telpās DUO (Norvēģija) vadīs atvērto nodarbību ikvienam interesentam. Šīm abām meistarklasēm vēl ir iespēja pieteikties, rakstot uz e-pastu maatelpa@gmail.com līdz 10. jūnijam.

No 13. līdz 17. jūnijam visās festivāla norises vietās – Mākslinieku rezidences centrā "MĀ Telpa", Kaņepes Kultūras centrā un RISEBA arhitektūras un mediju centrā H206 – notiks dažādu mākslinieku performances.

Plašāka informācija par meistarklasēm un performancēm lasāma festivāla "Starptelpa" mājaslapā.

R&B un blūza festivāls Ropažos

16. jūnijā Ropažu vēsturiskajā parka estrādē notiks otrais "R&B Blues Festival", kas ir Latvijas blūza profesionāļu – grupas "Latvian Blues Band" veidots vienas dienas mūzikas festivāls kvalitatīvas blūza, R&B un soul mūzikas cienītājiem.

2018. gada festivālā piedalīsies "Best European Blues Band" titula un citu nozīmīgu godalgu ieguvēji no grupas "Bonita & The Blues Shacks" (Vācija/Dienvidāfrika), viena no labākajām Dānijas blūza apvienībām – "Chris Grey & The BlueSpand" (Dānija), "Boogie Boys" (Polija) un pašmāju "Swamp Shakers", kā arī "Latvian Blues Band".

Biļetes uz festivālu iegādājamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Introvertās mākslas festivāls 'Ad Lucem'

Foto: Publicitātes foto

Jūnija beigās ar trim unikāliem koncertiem notiks 17. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem", ko atklās ar latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncertu senākajā Rīgas baznīcā, tam sekos pianista Marka Vellas (Marc Vella, Francija) koncerts Rīgas biržā, savukārt festivāls noslēgsies ar sengaidītu tikšanos – orķestra "Sinfonietta Rīga" un čellista Metjū Bārlija (Matthew Barley, Lielbritānija) kopīgo muzicēšanu koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Laimas Jansones solo koncerts notiks 26. jūnijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Laima ir muzicējusi kopā ar dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, un beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem. Šogad festivālā "Ad Lucem" Laima Jansone piedāvās jaunu solo programmu, kurā apvienots etnogrāfiskais un mūsdienīgais, tradīcija un improvizācija.

28. jūnijā, Mākslas muzeja "Rīgas birža" ātrijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies unikālais nomadu pianists Marks Vella no Francijas. Pianista, komponista, improvizatora, lektora, izgudrotāja un producenta mākslinieciskais koncepts ir neparasts – atsakoties no spožas karjeras pasaules metropolēs, viņš ar klavierēm automašīnas kravas kastē ir apceļojis vairāk nekā 40 valstu, spēlējot visneiedomājamākajās vietās. Viņa radītā "Mīlestības karavāna" skanējusi Madagaskaras mežos, Āfrikas ciematos, Austrumeiropas valstīs, Sahāras tuksnesī, Indijas zaļajās pilsētās un Pakistānas kalnos. Latvijā šī būs pirmā virtuozā pianista Marka Vella uzstāšanās.

Savukārt 30. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks izcilā britu čellista Metjū Bārlija sen gaidītā tikšanās ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā. "Gan "Sinfonietta Rīga", gan Metjū Bārlija muzicēšanas meistarību varētu raksturot kā jauneklīguma, dzīvīgas aizrautības, nepārtraukta izzināšanas prieka un augstas profesionalitātes kvintesenci. To klausītājiem būs iespējams atklāt gan latviešu komponista Andra Dzenīša skaņdarbā septiņiem metāla pūšaminstrumentiem un stīgu orķestrim "In Se I", gan pasaulslavenā britu komponista sera Džona Tavenera skaņdarbā "Sargājošais plīvurs", kas ir ierakstāms mūsu laika mūzikas lielformas darbu zelta repertuārā. Metjū Bārlija fascinējošo spēles veidu klausītāji ir iemīļojuši viņa leģendārajos astoņu stundu garajos Nakts meditācijas koncertos, ko festivālā "Ad Lucem" mākslinieks sniedzis jau no 2010. gada.

Biļetes uz "Ad Lucem" koncertiem iegādājamas visās "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā.

Sarunu festivāls 'Lampa'

Foto: Publicitātes foto

29. un 30. jūnijā Cēsu pils parkā norisināsies ceturtais sarunu festivāls "Lampa", kurā šogad paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi par mūsdienu sabiedrībai nozīmīgām tēmām latviešu, krievu un angļu valodā – cilvēks, sabiedrība un drošība, ārpolitika, izglītība, kultūra, ekonomika, mediji un tehnoloģijas, veselība. Sarunu festivāls šogad tiks aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa būs veltīta tieši uzticēšanās tēmai.

"Cilvēku pētniekiem aizraujoša šķitīs iespēja piedalīties seminārā par evolucionāro domāšanu un kopīgi zīmēt nākotnes līdera portretu, savukārt piesardzīgie Valsts policijas izmeklētāju paraugdemonstrējumos varēs uzzināt visu par personīgo un datu drošību internetā. Notiks diskusijas par uzvedības ekonomikas nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Ekonomiski aktīvajiem būs iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēs kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī. Diskutēsim par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem, skriesim neērto tēmu referātu maratonu un runāsim par jauniešiem Latvijā šodien un nākamajā simtgadē. Uzkarsušā politiskajā arēnā kopīgi lemsim, kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, cīnīsimies par jaunām zināšanām Ārpolitikas čempionātā, iepazīsimies ar partiju solījumiem un nojauksim neuzticības sienu starp NVO un politiķiem," uzskaita rīkotāji.

Šī gada programmas jaunums ir "Politiskā arēna", kur brīvā gaisotnē būs iespējams aprunāties ar politiķiem, kā arī īpaša jauniešu programma "Īssavienojums", kas aicinās gan uz prātīgām sarunām, gan neprātīgiem piedzīvojumiem – naksnīgu pārgājienu, mītapiem ar sociālo tīklu zvaigznēm un pat pasākumiem mājā, kas uzbūvēta kokā, " stāsta pasākuma direktore Ieva Morica.

Pilna pasākuma programma pieejama šeit.

20. Starptautiskais kantri mūzikas festivāls 'Country Bauska'

Foto: undefined

No 13. līdz 14. jūlijam Bauskas Pilskalna estrādē norisināsies 20. Starptautiskais kantri mūzikas festivāls "Country Bauska", kura galvenā zvaigzne būs kantri pasaules leģenda Sāra Džorija (Sarah Jory) no Lielbritānijas ar pavadošo grupu "The Next Level".

Festivāla dibinātājs un rīkotājs Uldis Ozoliņš stāsta, ka īpaša dāvana visiem dejotājiem 20. jubilejā būs zviedru grupas "Highway 40" priekšnesums, kā arī lepojas ar "Music Road Pilots" (Nīderlande) un "Willie Jones Band" no ASV, kā arī labāko pašmāju un kaimiņu kantri mūziķu dalību festivālā.
Ierasta festivāla tradīcija ir bezmaksas koncerts pie Bauskas novada domes ēkas (Uzvaras ielā 1), kur varēs dzirdēt "Willie Jones Band" no ASV, "Country Hell" un "Duo Ro" no Krievijas, kā arī vērot labāko Latvijas medību suņu parādi.

Lielās skatuves programma:

13. jūlijs (piektdiena)

Pulksten 19.00: Atklāšana;
Pulksten 19.15: "Aivars Birzmalis / Jānis Misiņš Band";
Pulksten 20.00: "Sestā Jūdze";
Pulksten 21.00: "Dakota";
Pulksten 22.00: "Music Road Pilots" (NL);
Pulksten 23.30: "Country Hell" (RUS);
Pulksten 01.00: "Highway 40" (SWE) un DJ Gundars.

14. jūlijs (sestdiena)

Pulksten 17.00: Līnijdejotāju priekšnesumi;
Pulksten 18.00: "Tequila Band";
Pulksten 19.00: "Willie Jones Band" (US/SLK);
Pulksten 20.00: "Klaidonis";
Pulksten 21.00: "Creedence Tribute" (LT);
Pulksten 22.00: "Mārtiņš Jātnieks Band";
Pulksten 23.00: "Sarah Jory & The Next Level" (UK);
Pulksten 00.30: Apvienotais Zvaigžņu koris;
Pulksten 01.00: "Jauna Diena" un DJ Gundars.

Papildu informācija pieejama festivāla mājaslapā. www.countrybauskafestival.lv

Biļetes uz "Bauska Country" iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Festivāls 'Kartupeļpalma' Salaspils botāniskajā dārzā

Foto: Publicitātes foto

No 14. līdz 15. jūlijam Salaspils botāniskajā dārzā uz divām skatuvēm norisināsies festivāls "Kartpeļpalma", kura koncerta programmas veidotājs ir ilggadējs mūzikas žurnālists, grāmatas "Rokupācija" autors un dīdžejs Uldis Rudaks.

Festivālā uzstāsies tādas pašmāju apvienības kā "Židrūns", "Jūk", "Rīgas modes", "Spāre", "Inokentijs Mārpls", "Apēdājs", "Baložu pilni pagalmi", "Ozols & Tehnikums", "Bērnības milicija" un repere Viņa.

"Koncerta dalībnieku izvēlē noteicošais bija nevis kritērijs, cik tie populāri, cik miljonus albumu pārdevuši vai cik "Grammy" balvas saņēmuši, bet gan viņu spēlētā mūzika – galvenais iemesls, kā dēļ cilvēki patiešām vēlas apmeklēt koncertus. Programma veidota tā, lai apmeklētāji nezaudētu interesi līdz pirmajam rīta sabiedriskajam transportam, ja nav atbraukuši ar saviem auto, kaut visieteicamākais un nekaitīgākais braucamais, protams, ir divritenis. Kartupeļpalma (Amorphophallus titanum) ir augs, kura zieds atveras tieši naktīs, kad visi citi aizveras," stāsta Uldis Rudaks.

Biļetes uz festivālu iegādājamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Festivāls 'Komēta' vēsturiskajā Daugavgrīvas cietoksnī

Foto: Aivars Ivbulis

No 26. līdz 29. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī trešo gadu norisināsies festivāls "Komēta", kura šī gada tēma ir līdzdalība. Komētas īstenošana vienmēr balstījusies uz pašorganizācijas un brīvprātīgas līdzdarbošanās principiem, tāpēc šī gada programma vērsīs uzmanību uz mākslas un kultūras procesiem, kas veicina sadarbību, pašorganizāciju un jaunu iniciatīvu veidošanos.

"Komēta" ir sociāls un kultūras eksperiments, kas aicina praktizēt prāta brīvību klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules.

Atšķirībā no festivālos ierastajām skatuvēm, vēsturiskajā Daugavgrīvas to vietā ir vairāki saturiski savstarpēji vienoti ciemati:

"Pachamama tribe ciemats". Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, šis tas pārstāvēs strauji plaukstošo organiski-elektroniskās pasaules mūzikas novirzienu, etniskās un tradicionālās mūzikas elementus apvienojot ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierīgai baudīšanai. Tajā uzstāsies Latīņamerikas, Eiropas un vietējie mūzikas producenti un dīdžeji. Ciemata muzikālo programmu papildinās tādi seni tautu rituāli, dziednieciskas prakses un citas aktivitātes kā joga, ekstāzes dejas, masāžas, kakao rituāls, acteku tabakas (mapacho) rituāls, Pachamama pagamentos aplis.

"Laikmetīgā cirka ciemats" apvienosies ar "Pachamama Tribe" ciematu, iedvesmojoties no festivāla līdzdalības tēmas. Mākslinieki no dažādām pasaules valstīm apmetīsies cietoksnī jau nedēļu pirms festivāla, lai, nojaucot iedomātās robežas starp mākslu žanriem, radītu unikālu, Daugavgrīvas cietokšņa iedvesmotu uzvedumu.

"Komētas Akadēmija" būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un būtisku jautājumu uzdošanai dažādās lekcijās un darbnīcās. Kādas vietējās zināšanas un prasmes tiek aizmirstas globalizācijas laikmetā? Kas notiktu, ja mēs sadarbotos tā vietā, lai domātu tikai par individuāla labuma gūšanu? Kā veidot spēcīgas kustības, kurām ir potenciāls radīt apstākļus, kuros visi dzīvo labāk? Kā izklaidēties atbildīgi? Kā varam stiprināt viens otru, lai iestātos par to, kam mēs ticam? Kā kļūt jutīgākam pret skatījumiem, kuru mums pašiem trūkst?

"Aware House" būs vieta elektroniskai deju mūzikai. Te varēs pazust tehno mūzikas labirintos visas nakts garumā un dejojot sagaidīt saules starus sejā.

"Komētas kino ciematu" veidos neatkarīgo mediju mākslinieku apvienība - "Liva Collective". Šeit būs iespējams redzēt instalācijas, performances, fotoizstādes, video projekcijas un dažādu mākslinieku sadarbības eksperimentus.

"Higgs Boson" ciematā uzstāties ir aicināti mākslinieki, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus un, iespējams, nāk no pavisam atšķirīgām vidēm. Programma būs muzikāla un starpdisciplināra improvizācija un kā tas pierādījās pagājušajā gadā, šādas līdzdarbošanās rezultāts var būt neprognozējami brīnumains.

Festivāla "Komēta" pēdējā dienā – svētdienā, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un mainīt priekšstatus, ka kultūras pasākumi ir skatāmi tikai no malas.

Pasākuma infrastruktūra daļēji tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem, lai skatuves, ekoloģiskās tualetes un dušas var tikt izmantotas citiem pasākumiem. Tiek šķiroti atkritumi, apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi savus traukus, vai izmantot "Komētas" trauku bibliotēku, lai pēc iespējas samazinātu plastmasas atkritumu radīto piesārņojumu, kā arī tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens.

Vairāk informācijas par festivālu pieejams mājaslapā.

Biļetes uz festivālu iegādājamas portālā "bezrindas.lv".

Valmieras vasaras teātra festivāls

Foto: Publicitātes foto

No 3. līdz 5. augustam Valmierā norisināsies trešais Valmieras vasaras teātra festivāls, kurā pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi pieaugušajiem, gan mūzikas teātra izrāde jauniešiem, kā arī būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, un laikmetīgā opera. Festivāla izrādes nu jau tradicionāli tiek veidotas teātrim neierastās vietās pilsētvidē, šoreiz – rūpnieciskās teritorijās, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet. Savukārt Hanzas laukumā taps īpaša pilsēta, kur būs atsevišķi notikumi ar savu māksliniecisko saturu, arī kino un mūzikas vakari.

Viena no šī gada festivāla īpašajām iezīmēm būs Latvijas un ārvalstu teātra profesionāļu sadarbības projekti. Šoreiz tādi būs trīs – laikmetīgā opera "Nezināmais nezināmais", ko veido režisors Viesturs Meikšāns sadarbībā ar britu komponistu Oliveru Kristofu Lī (Oliver Christophe Leigh), vācu dramaturgu Korneliusu Paede (Kornelius Paede), latviešu operas solistiem Armandu Siliņu un Ievu Paršu, kā arī citiem teātra un mūzikas profesionāļiem. Šis darbs vienlaikus ir vairāku festivālu kopprojekts, Valmieras vasaras teātra festivālam sadarbojoties ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un alternatīvo kamermūzikas festivālu "Sansusī".

Starptautiskās sadarbības ietvaros mūzikas teātra izrādi "Pavasaris" jauniešiem, bet ne tikai, agrākā maizes kombināta teritorijā veidos jaundibinātā teātra trupa "Kvadrifrons" (aktieri Reinis Boters, Āris Matesovičs, Klāvs Mellis, Ance Strazda, dramaturgs Evarts Melnalksnis) un mūzikas teātra režisore Alisja Goigelina (Alicia Geugelin) no Vācijas.

Savukārt bērniem sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un apvienību "Lone Twin" no Lielbritānijas būs iespēja piedalīties radošo darbnīcu un izrāžu sērijā "Nezvērs", kuras laikā bērni radīs paši savu Nezvēru – tā izskatu, dzīvesstāstu, raksturu un sapņus, un vedīs pastaigā pa Valmieru, lai iepazīstinātu to ar savu pasauli, pilsētu un pieaugušajiem.

Bērniem, jauniešiem un ģimenēm festivāls šogad piedāvās vēl trīs darbus – divi no tiem savā veidā turpinās pagājušā gadā pirmizrādītos darbus, kas šogad notiks jau citā noskaņā un vietā. Skatītāju īpašu atsaucību guvusī muzikālā izrāde "Traktopera" ar papildinātu "aktieru" sastāvu jeb traktoru piedalīšanos šogad notiks pļavās pie jaunajiem Valmieras daudzdzīvokļu namiem netālu no dzīvnieku patversmes. Savukārt radošā komanda režisores Paulas Pļavnieces vadībā tukšā baseinā meklēs, kur pazudis Viktors Sapropelis izrādē ar tādu pašu nosaukumu. Bet Latvijas Kultūras akadēmijas studenti kopā ar režisori Māru Ķimeli aicinās piedzīvot kopīgu pasaku pasaules brīnumu Studentu šķūnī muzeja garšaugu dārza teritorijā "Latviešu tautas pasaku virtene". Turpat vakaros notiks arī "Dokumentāli stāsti" jauniešiem no 14 gadu vecuma un pieaugušajiem, kas ļaus iepazīt 12 dažādus cilvēkus, ko kopā ar pedagogu Elmāru Seņkovu dokumentējuši un pētījuši režijas studenti un jaunie aktieru kursa absolventi.

Viens no vērienīgākajiem festivāla darbiem šogad būs Fantāzija par brīvību "Mušas", režisora Kārļa Krūmiņa adaptācija Žana Pola Sartra lugai ar tādu pašu nosaukumu, kas notiks senajā lopu laidarā Valmiermuižā ar vismaz 500 skatītāju sēdvietām. Tā būs gaidīta atgriešanās vietā, kur pirmajā festivāla gadā notika Raiņa "Spēlēju, dancoju" un kas šoreiz ļaus skatītājiem pieredzēt vides un satura mijiedarbību caur izrādi, kurā galvenais varonis iestājas pret varas centieniem diktēt cilvēku dzīves, pasaules uztveri un morāles kritērijus.

Kā pētījumu par prāta uzliktajām barjerām, komforta un baiļu slazdiem un paralēlo pasauļu satikšanos izrādi "Inuaki reptilis manī" veidos režisore Inga Tropa. Savā veidā kā detektīvs, tajā pašā laikā ironisks, iestudējums tiks izrādīts neesošā psihoterapteita kabinetā kādā no Valmieras biroju ēkām.

Bet jaunu mājvietu festivāla laikā teju autentiskā vidē radīs Valmieras teātrī iestudētā Mārtiņa Eihes izrāde "Meža meitas", kas no bunkura teātra telpās pārcelsies uz mežu Gaujas stāvo krastu apkaimē. Tas būs skaudrs un dokumentāls stāsts par padomju okupācijas laiku un latviešu sievietēm, kas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no varas iestāžu aresta un represijām.

Būtiska festivāla sastāvdaļa arī šogad būs brīvdabas kino programma, muzikāli piedzīvojumi, kā arī norises festivāla centrā, kas būs pulcēšanās vieta skatītājiem un dalībniekiem. Visas festivāla dienas tur plānoti atsevišķi notikumi ar savu māksliniecisko saturu, kas tiks izziņoti atsevišķi. Centrs tiks ierīkots sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" rīkoto Starptautisko vasaras skolu "FestivaL'and".

Biļetes izrādēm jau pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, Valmieras teātrī, kā arī internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv.

'Bauska TASTE' – mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei

Foto: Publicitātes foto

No 4. līdz 5. augustam Bauskas Pilskalna parkā jau otro reizi norisināsies mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls "Bauska TASTE", kurā gaidāmas Latvijā iecienītu mūziķu uzstāšanās, sportiskas aktivitātes, aizraujošas nodarbes un vienkārši laba atpūta visai ģimenei.

Festivālā uz divām skatuvēm uzstāsies tādi Latvijā pazīstami mākslinieki kā "Labvēlīgais tips", "Astro'n'out", Ozols un Tehnikums, Aija Andrejeva, "Satellites LV", Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends ar koncertprogrammu "Cits Pauls", "Menuets", Chris Noah, "Sudden lights", Radio SWH raidījuma "Priekšnams" jaunie izpildītāji, kā arī citi mākslinieki.

Festivāla laikā gaidāms arī īpašs grupas "Triānas parks" albuma "Alive" koncerts, kur nepiespiestā gaisotnē būs iespējams satikt un parunāties ar grupas dalībniekiem, kā arī noklausīties jaunāko no "Triānas parka".

Jau otro gadu festivāla "Bauska TASTE" ietvaros būs iespējams piedalīties "Magnēts" rīkotajā rogainingā, kas ir aizraujošs orientēšanās sacensību paveids. Skrējiena dalībnieki varēs izvēlēties starp dažādu garumu distancēm, kā arī organizētāji būs parūpējušies arī par pašiem mazākajiem sportistiem. Tāpat "Bauska TASTE" norises vietā gaidāmas arī citas aktivitātes, kas būs saistošas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Biļetes uz festivālu iegādājamas Bauskas Kultūras centra kasē, "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

Alternatīvais kamermūzikas festivāls 'Sansusī'

Foto: Reuters/Scanpix

No 10. līdz 12. augustam Aknīstes novadā vairs neeksistējoša ciema Susēja bijušās pagastmājas pagalmā un blakus mežiņos un cirsmās norisināsies alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", piedāvājot dažādu laikmetīgās mākslas pieredzi – mūzikas, teātra, cirka un arīdzan dejas.

2018. gada festivāls sākas piektdien, 10. augustā, pulksten 17.00, bet pirmais koncerts notiks pulksten 19.00. Savukārt sestdienas un svētdienas notikumi sāksies jau no paša rīta – ap pulksten 9.00.

Šogad "Sansusī" piedalās šādi mākslinieki: Margo Zālīte, Agete Burkina, Diāna Sīrsa (Diana Syrse), Kārlis Krūmiņš, Platons Buravickis, Marina Mevodžiorno-Brauna (Marina Mezzogiorno-Brown), Reinis Suhanovs, Marko Magi Amato (Marco Maghi Amato), Lauris Goss, Mārtiņš Zilberts, Orests Silabriedis, Andis Klučnieks, Andris Dzenītis, Dāvis Enģelis, Martins Mutšlers (Martin Mutschler), Aivars Krastiņš, Tilo Ulrihs (Thilo Ullrich), Rebeka Stange (Rebekka Stange), Emanuels Vilsēns (Emmanuel Villsaint), Ritvars Garoza, Andrē Ernandezs Alba (Andrés Hernández Alba), Kristians Vernicke (Christian Wernicke), Evarts Melnalksnis, Jānis Kronis, Natālija Oleinika (Natalie Oleinik), Matīss Čudars, Samira Adgezalova, Kate Krolle, Volfgangs Zēringers (Wolfgang Sehringer), Kaspars Putniņš, Jana Krieva, Kristīna Pfrotšnere (Christina Pfrötschner), Anda Upeniece, Jana Kalniņa, Tilmans Rainbeks (Tillmann Reinbeck), Varis Klausītājs, Baiba Kurpniece un citi.

Biļetes uz festivālu iegādājamas "Sansusī" mājaslapā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!