Foto: DELFI

Svētdien, 19. augustā, visas dienas garumā no 12 līdz 23, Rīgā, Briāna ielas labiekārtotajā kvartālā pie Stricka villas un kafejnīcas "Piens", ar muzikāliem priekšnesumiem, teātra izrādēm, meistardarbnīcām un laikmetīgo cirku tiks svinēti jau desmitie "Piena svētki". Pilsētas festivālu šogad apmeklēt bez maksas aicināti kā bērni, tā pieaugušie, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Svētku centrā arī šogad ir mūzika. Mierpilnā noskaņojumā klausītājus ievedīs Vladislava Nastavševa un grupas "Ezeri" koncertprogramma "Lēnās dejas", ka arī ambientās mūzikas meistars Raimonds Tiguls kopā ar sitaminstrumentu virtuozu Arti Orubu. Skanēs arī kas nedzirdēts — svētdien vienu no pirmajiem koncertiem sniegs jaunā elektroniskās mūzikas apvienība "Autographic". Jaudu svētkiem dos reperis Edavārdi un "Satellites LV", savukārt izdejoties varēs pie elektroniskā avangard-popa dueta "Domenique Dumont" un sintī-popa ansambļa "Kasetes".

Nepiespiestā "Piena svētku" atmosfērā dienas pirmajā pusē bērni un pieaugušie kļūs par lieciniekiem režisora Jāņa Znotiņa izrādei Karnevāls un kartupeļu salāti, kas tapusi pēc igauņu mūsdienu autora Andrusa Kivirehka grāmatas motīviem. Maziem un lieliem elpu aizraus laikmetīgā cirka izrāde "ASUELTO". Spāņu cirka apvienības "HURyCAN" performance ir piecu meistarīgu cirka akrobātu stāsts par to, kā dzīvi pielīdzināt dzīvam organismam. Izrāde tiks demonstrēta, sadarbojoties ar laikmetīgā cirka festivālu "Re Riga".

Par skatuves mākslas centrālo notikumu kļūs Jāņa Šipkēvica dziesmu izrāde "Zenīts", kas ir mūziķa un komponista Jāņa Šipkēvica un viņa kādreizējā klasesbiedra, izrādes dzejas autora Marta Pujāta vēstījums par skolas gados piedzīvoto. Izrādes galvenie varoņi ir Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Holgers Štāls un Kristaps Apkalns, un kopā ar viņiem uzstāsies "LNSO zenītansamblis" diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

"Piena svētki" 19. augustā ir daļa no daudzveidīgās Rīgas svētku programmas, un bez muzikālajiem un skatuves mākslas priekšnesumiem pasākuma laika darbosies arī ēdināšanas zona un meistardarbnīcas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!