Foto: Publicitātes foto

Deju skolas "Dzirnas" vadītājs, horeogrāfs Agris Daniļevčs, svinot savu 55. jubileju, aicina uz autorkoncertu "Manas tautas dejas". Koncerti notiks 18. oktobrī Rīgā VEF Kultūras pilī un 27. oktobrī Siguldas pilsētas kultūras centrā "Siguldas devons", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

Šī ir pirmā reize, kad vienā koncertā iekļautas vairāk nekā 20 tautas dejas, ko horeogrāfs ir radījis sākot no 1981. gada līdz šodienai.

"Koncertā manas tautas dejas izdejos tie kolektīvi, ar kuriem vairāku gadu garumā man ir bijusi veiksmīga un radoša sadarbība. Šiem kolektīviem ir tehniski un emocionāli dejotāji, kā arī godprātīgi vadītāji. Koncertā varēs redzēt gan manu pašu pirmo tautas deju, ko iestudēju saviem tā laika kursa biedriem Guntai Raipalai, Jānim Ērglim un citiem, gan arī pēdējos gados radītas horeogrāfijas, kas izdejotas pat lielajā deju svētku stadionā. Šajā koncertā nekaunoties parādīšu, kāda ir mana izpratne par latviešu skatuvisko tautas deju un ceru, ka arī skatītājiem "Manas tautas dejas" sagādās patīkamus mirkļus," stāsta Agris Daniļevičs.

Horeogrāfs šonedēļ atrodas Maskavā, kur savu deju "Apkal manu kumeliņu" iestudē Igora Moisejeva ansambļa deju skolas izlaiduma klasei. Kā atzīmē Daņiļevičs, uzaicinājums strādāt ar šāda līmeņa dejotājiem ir liels pagodinājums un atzinība.

"Galu galā, Edžus Arums teicis, ka uz labiem dejotājiem pat Daņiļeviča horeogrāfijas izskatās labi," smejas Agris.

Jubilejas koncertos piedalīsies: DA " Daiļrade" , TDA " Katvari" , TDA " Lielupe" , Deju skola " Dzirnas, VPDK " Dzirnu Senči" , JDK "Sadancis" , JDK "Vizbulīte" , TDK "Gatve" , TDA "Vektors".

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!