Foto: Publicitātes attēls

Cēsis sevi uzskata par spēcīgu pretendentu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, tādēļ pilsēta apsver iespēju pretendēt uz šo titulu 2027. gadā, stāstīja "Vidzemes koncertzāle" valdes locekle Ilona Asare.

Viņa stāstīja, ka 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs kāda no pilsētām Latvijā un Portugālē. Lai arī vēl oficiāli nav izziņota pilsētu pieteikšanās šim titulam, no Portugāles jau sešas pilsētas ir paziņojušas par pretendēšanu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2027. gadā.

Ja Cēsis pretendēs uz šo titulu, tad šī būs jau otrā reize, kad pilsēta centīsies kļūt par Eiropas Kultūras galvaspilsētu. Pirmajā reizē Cēsis kopā ar Liepāju un Rīgu 2009. gadā pretendēja uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada titulu un, kā zināms, šo titulu ieguva Rīgā. Pa šiem gadiem Cēsīs ir daudz kas mainījies. Nav tāda prakse, ka viena pilsēta vairākkārt kļūtu par Eiropas kultūras galvaspilsētu, tādēļ ir skaidrs, ka šī ir iespēja kādai no Latvijas reģionu pilsētām, vēstīja Asare.

Pirmā saruna ar Cēsu novada domes deputātiem par pilsētas pretendēšanu uz šo titulu jau ir notikusi. Nākamais solis būs izvērtēt kādi ieguldījumi un resursi no pašvaldības būtu nepieciešami, lai Cēsis izvirzītu savu kandidatūru titula iegūšanai 2027. gadā.

Asare informēja, ka oficiāli konkurss uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanu 2027. gadā tiks izsludināts nākamgad, bet konkursa pirmās kārtas pieteikumi būs jāiesniedz 2021. gadā.

Eiropas kultūras galvaspilsēta ir pilsēta, kurai viena noteikta kalendārā gada laikā Eiropas Savienībā dotas tiesības popularizēt tās kultūras dzīvi un attīstību.

Par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2019. gadā kļuvušas Itālijas pilsēta Matēra un Bulgārijas pilsēta Plovdiva.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!