Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI
Februāra naktī Latvijas Mākslas akadēmijā noticis viens no tradīcijām bagātākajiem un krāšņākajiem augstskolu pasākumiem – ikgadējais mākslinieku un viņu draugu karnevāls. Šogad karnevālam dots tāds pats nosaukums kā pirms 90 gadiem – "Sumpurņa pils".

Jau tradicionāli karnevāla bohēma bija pārņēmusi ne tikai LMA aulu, bet visu ēku, kopumā piedāvājot 11 dažādas skatuves un telpas, kur baudīt pasākuma daudzveidīgo noskaņu. Kā iepriekš rakstīja karnevāla rīkotāji – kopumā dažādos koncertos, priekšnesumos un mākslas darbu veidošanā šogad iesaistīti ap 200 cilvēku.

Karnevāla maskās tērptos dalībniekus muzikāli iepriecināja grupas "Pērkons", "Oranžās brīvdienas", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Sudden lights", "Martas asinis", "Gas of Latvia", reperi ansis un Viņa, kā arī igauņu viesi "Bedless Bones". Tāpat darbojās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas "JAZZ Stage", kinotelpa ar festivāla "2Annas" filmām, Karaokes telpa, Industriālā telpa, ar saviem priekšnesumiem uzstājās dīdžeji, laikmetīgās dejas dejotāji, improvizācijas aktieri un citi mākslinieki.

Īpašs veltījums Mākslas akadēmijas 100. jubilejai, kas tiek svinēta šogad, bija telpa "Laika mašīna", kur varēja baudīt mūziku no 20. gadsimta 20. gadiem līdz par mūsdienām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!