Foto: AFP/Scanpix/LETA

Holivudas leģenda un aktīviste Džeina Fonda piektdien, 1. novembrī, Vašingtonā atkal aizturēta, protestējot pret politiķu nepietiekamo reakciju uz klimata izmaiņām.

"Šoreiz mani varētu apcietināt uz nakti, un uz vienu nakti tas nav nekas traks. Baigā lieta," žurnālistiem jokojoties sacīja aktrise, atgādinot, ka šī nav pirmā reize, kad viņa tiek aizturēta.

Fonda kopā ar vairākiem desmitiem aktīvistu, arī aktrisēm Rozannu Ārketi un Ketrinu Kīneri, piedalījās akcijā Senātā, kur demonstrācijas nav atļautas.

Fonda, kas ir bijusi pacifiste un feminisma kustības aktīviste kopš 70. gadiem, sacīja, ka viņa klimata kustībā iesaistījusies, pateicoties zviedru aktīvistei Grētai Tūnbergai.

"Ir daudz ceļu, kā cīnīties, bet mani iedvesmoja Grēta Tūnberga un jaunie studenti streikotāji visā pasaulē," skaidroja aktrise.

"Es esmu slavenība. Šis ir veids, kā izmantot manu slavu, lai panāktu, ka izskan vēstījums – mums draud krīze, kas var noteikt to, vai mūsu bērniem un mazbērniem būs nākotne, kurā vispār var dzīvot."

Jārīkojas ir steidzami, sacīja Fonda, kas 1972. gadā devās uz Vjetnamu, lai protestētu pret karu, ar to iemantojot Hanojas Džeinas iesauku.
"Mums ir 11 gadu, lai visu izmainītu. Mums ir jābūt ļoti drosmīgiem un ļoti vienotiem, un ļoti apņēmīgiem," viņa sacīja.

Fonda atsaucās uz pētījumiem, ka vēl pirms 2030. gada ir strauji jāsamazina oglekļa dioksīda emisijas, lai pasaulē novērstu katastrofālu globālo sasilšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!