Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV kino magnāts Hārvijs Vainstīns un viņa bijušās studijas valde panākuši provizorisku mierizlīgumu 25 miljonu dolāru apmērā, izbeidzot teju visas saistībā ar apsūdzībām dzimumnoziegumos pret viņu un viņa uzņēmumu ierosinātās civillietas, vēsta laikraksts "The New York Times".

Mierizlīguma nosacījumiem piekritušas vairāk nekā 30 aktrises un bijušās Vainstīna darbinieces, kas pret kino magnātu bija vērsušas tiesā, izvirzot viņam apsūdzības plašā dzimumnoziegumu spektrā no seksuāli nepiedienīgas uzvedības līdz izvarošanai, laikrakstam apliecināja apliecināja advokāti.

Vienošanās ietvaros Vainstīns var izvairīties no savas naudas maksāšanas un viņam netiek pieprasīts atzīt vainu pārkāpumos. Mierizlīguma izmaksas segs studijas "Weinstein Company" apdrošināšanas uzņēmumi, vēsta laikraksts.

Ierosinātajiem mierizlīguma nosacījumiem sākotnējo akceptu devušas visas lielās iesaistītās puses. Pirms procesa tālākās virzības tam ir jāsaņem tiesas apstiprinājums un tas ir jāparaksta galīgā formā.

Mierizlīguma nosacījumi nav skaidri.

Iespējamo upuru vidū 18 sadalīs savā starpā 6,2 miljonus dolāru, bet neviens indivīds nesaņems vairāk par 500 000 dolāriem.

Vēl 18,5 miljoni dolāri tiks tiem, kas ir iesaistīti kolektīvajā prasībā, Ņujorkas ģenerālprokurora prasībā un prasītājiem nākotnē, vēsta laikraksts.

Vainstīns saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla uzbrukumā tiks tiesāts 6. janvārī.

Trešdien Vainstīnam noteiktā drošības nauda tika palielināta no viena līdz pieciem miljoniem dolāru, jo esot notikušas neatļautas darbības ar viņa elektroniskās novērošanas sprādzi.

Vainstīns noliedzis vainu apsūdzībās, ka viņš 2013. gadā Manhetenas viesnīcas numuriņā izvarojis kādu sievieti, bet 2006. gadā veicis vardarbīgus seksuālus aktus ar vairākām sievietēm.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!