Foto: EPA/LETA

Pasaules operas zvaigzne Plasido Domingo uzstāsies Berlīnes Valsts operā, neraugoties uz aicinājumiem, lai viņa uzstāšanās ASV izteikto apsūdzību dēļ par seksuālu uzmākšanos tiktu atcelta.

Operas mākslinieks uzstāsies, kā plānots, 16. un 21. janvārī Džuzepes Verdi "Traviatas" iestudējumā, trešdien pavēstīja opera.

Ņemot vērā apsūdzības seksuālā uzmācībā, kas māksliniekam celtas ASV, apvienība, kuras biedres ir teātrī strādājošās sievietes, mudināja aizliegt Domingo uzstāties Berlīnē.

Operas direktors Matiass Šulcs sacīja, ka viņa teātris pret visām apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos izturas nopietni.

"Šajā konkrētajā gadījumā mēs paturam spēkā vienošanos par Plasido Domingo uzstāšanos, jo viņš šajā namā vienmēr uzvedies nevainojami, un mēs neuzskatām, ka būtu pietiekams pamats priekšlaicīgam spriedumam un labu laiku spēkā esoša līguma laušanai," skaidroja Šulcs.

Sieviešu apvienība "Pro Quote Buehne" norādīja, ka aizliegumam jābūt spēkā, līdz apsūdzības tiks kliedētas.

Pērn vairākas dziedātājas un viena dejotāja apsūdzēja Domingo, ka viņš tās esot skūpstījis un apskāvis, pašām sievietēm to nevēloties, naktīs zvanījis un mudinājis tikties privāti.

Domingo šīs apsūdzības noraida.

Pēc apsūdzību izteikšanas Domingo atkāpās no Losandželosas operas ģenerāldirektora amata, ko viņš bija ieņēmis kopš 2003. gada.

Viņš arī paziņojis, ka neuzstāsies Ņujorkas Metropoles operā. Arī uzstāšanās citviet ASV atceltas.

Pavisam nesen mākslinieks uzstājies Vīnē un Milānā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!