Foto: LETA
Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai Imanta Ziedoņa muzejs uzsācis projektu "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu". Kā viena no pirmajām projekta aktivitātēm ir atklāta jauna kultūrvieta — "Tautasdziesmu augtuve", kā arī izveidota orientēšanās spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" Rīgas pilsētvidē.

"Tautasdziesmu augtuve" ir interaktīva kultūrvieta, kur ikviens interesents var ieiet, atrast savu tautasdziesmu un to "iestādīt". Pilsētvides objektā iespējams ne tikai aplūkot jau iestādītās tautasdziesmas, bet arī klausīties tās un iepazīt jaunus faktus par Imantu Ziedoni un Krišjāni Baronu. "Augtuve" atrodama Sporta2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā.

Savukārt orientēšanās spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" tapusi sadarbībā ar jau pieredzējušiem spēļu veidotājiem "Roadgames", kuri gatavo orientēšanās spēles, kas veicamas gan klātienē, gan virtuāli dažādās pasaules vietās. Spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" ir komandas orientēšanās spēle, kuru var veikt ģimenes un draugu kompānijas līdz pieciem cilvēkiem. Spēles dalībniekam divus stundu laikā ir iespēja palūkoties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta — caur vēsturiskām ēkām, personībām, interesantiem faktiem un radošiem uzdevumiem.

Kā uzsver Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, spēle veidota nevis kā zināšanu pārbaude, bet veids, kādā pilsētvidē atklāt jaunas zināšanas un bagātināt sevi mūsdienīgā un netradicionālā veidā. "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" pieejama lejupielādējot lietotni "Roadgames" savā mobilajā viedierīcē. Spēle veidota tā, lai tās laikā būtu iespējams ievērot divu metru distanci.

"Mūsu tautas lielo cilvēku un ģēniju cienīšana, arī viņu darbu studēšana bija viena no Imanta Ziedoņa interesēm. Projekta "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu" iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī ikvienam Latvietim tik būtisko vērtību — tautasdziesmu," raksta Ziedoņa muzeja pārstāvji.

Astoņdesmito gadu otrajā pusē Imants Ziedonis pētīja Krišjāņa Barona paveikto un izdeva trīs tautasdziesmu izlases "Kas jāzina meitiņām" (1981), "Puisīts augu" (1984) un "Manas tautasdziesmas. Tu dzīvoji dižu darbu" (1985), pievienojot tām savus komentārus. Šajos darbos dzejnieks it kā ielūkojās starp tautasdziesmu rindām un atklāja tajās slēpto filozofisko domu, dzīves pamatvērtības un principus.

Notikumu ciklā "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu" ietvaros līdz Krišjāņa Barona dzimšanas dienai oktobra beigās plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi. Projekta "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu" aktivitātēm var sekot līdzi Ziedoņa muzeja mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!