Fоtо: Publicitātes foto

Lai gan šogad nevarēja notikt gaismas festivāls "Staro Rīga", ikvienam bija iespeja piedalīties līdzdalības akcijā un izgaismot sava nama vai uzņēmuma logus, fasādi vai pagalmu. Akcija noslēgusies līdz ar patriotisma mēneša beigām, bet organizatori piedāvā aplūkot fotoizlasi ar gaismas objektiem, ko savos sociālo tīklu kontos ar tēmturi #staromajas publicēja gan privātpersonas, gan dažādu iestāžu pārstāvji.

"Atsaucība bija liela gan no privātpersonām, gan izglītības un kultūras iestāžu darbiniekiem, to pedagogiem un audzēkņiem," secina gaismas festivāla "Staro Rīga" mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle. "Turklāt ne tikai Rīgā, kas ļauj secināt, ka šādas akcijas noteikti jārīko arī citos gados, aicinot valsts svētku laikā gaiši svinēt un starot visus Latvijas iedzīvotājus."

Festivāla mājas lapā staroriga.lv notika arī publikas balsojums par sociālajos medijos publicētajiem gaismas objektiem. Tajā par labāko tika atzīts Alekseja Podzuka iesūtītais video rullītis, kurā redzami krāsaini izgaismoti mājas logi un pie tiem plīvojošs Latvijas karogs, uzsverot valsts svētku laikā notikušās līdzdalības akcijas patriotisko nozīmi.

Gan ar patriotisku, gan citādi vizuāli krāšņu un idejiski aizraujošu gaismas objektu attēliem un video materiāliem dalījās arī izglītības un citas iestādes. Ar īpašu aktivitāti izcēlās Rīgas Juglas vidusskola, Rīgas 64. vidusskola, mākslinieciskās jaunrades centrs "Praktiskās estētikas skola" un Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs "Altona", bet ar izteikti krāšņu fasādes noformējumu – VEF Kultūras pils un kultūras pils "Ziemeļblāzma".

Fоtо: Publicitātes foto

Izglītības un interešu izglītības iestāžu lielā aktivitāte saistāma ar konkrētu pedagogu uzņēmību un straujo reaģēšanu, šajā sarežģītajā laikā sarīkojot bērniem aizrautīgas gaismas objektu veidošanas meistarklases, tādēļ festivāla rīkotāji īpaši vēlas pateikties Rīgas 64. vidusskolas interešu izglītības skolotājai Initai Reimandovai, Rīgas Jauno tehniķu centra interešu izglītības skolotājai Ilzei Kalējai, mākslinieciskās jaunrades centra "Praktiskās estētikas skola" interešu izglītības skolotājai Janai Šķerbergai un stikla studijas "Lotosa zieds" stikla māksliniecei Ingai Jaunzemei, Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītības skolotājām Ivetai Bērziņai un Dacei Timulei, bērnu un jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" Spēļu istabas skolotājai Ivetai Vainauskai, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra "Altona" izglītības metodiķei Janai Liepiņai un floristikas studijas interešu izglītības skolotājai Ievai Mednei, kā arī bērnu un jauniešu centra "Daugmale" brīvā laika pedagogiem.

Bērnu paveikto atzinīgi novērtēja arī līdzdalības akcijas "# Staro mājās" mentori: mākslinieki Helēna Heinrihsone, Katrīna Neiburga, Kristians Brekte, Kristaps Ancāns un Miķelis Mūrnieks.

Miķelis Mūrnieks īpaši izceļ Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas iesaisti akcijā, komentējot: "Priecājos novērot, kā skolēni kopā izveidoja apjomīgu gaismas dekorāciju projektu. Asprātīgi un veikli tika atveidoti augu un dzīvnieku valsts pārstāvju motīvi, izmantojot rūpnieciski ražotus sintētiskos materiālus. Savstarpēji šis satura un tehniskā izpildījuma kontrasts neuzkrītoši aktualizē arī konceptuālo darba pusi, kas man arī šķita visinteresantākais."

Fоtо: Publicitātes foto

Kristaps Ancāns par saviem favorītiem nosauc gan Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolu, gan Latvijas Kultūras koledžu, sakot: "Abos darbos autori domājuši par vietas transformāciju, kas izdarīts ļoti interesantā un kreatīvā veidā. Lokācijas pašas kļuvušas par daļu no darba. Tika spekulēts ar sava veida portālu uz citu dimensiju, uz turieni pārvietojot arī skatītāju. Liels prieks par jaunajiem, kreatīvajiem talantiem!"

Gaismas festivāla "Staro Rīga" rīkotāji cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos un tikšanos ar visiem klātienē gaismas festivālā jau janvāra beigās. Festivāls "Staro Rīga" no ierastajiem novembra vidus datumiem ir pārcelts uz Latvijas simtgades programmas noslēgumu 2021. gadā no 27. līdz 30. janvārim. Plašāka informācija par festivālu jau drīzumā būs atrodama mājas lapā staroriga.lv, kā arī "Staro Rīga" sociālo mediju profilos "Facebook" un "Instagram".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !