Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 27. februārī, notiks Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" pasniegšanas ceremonija. Balva tiks pasniegta jau 10 reizi, svinīgo pasākumu vadīs Kristīne Želve un Gustavs Terzens.

Sestdienas vakarā tiks pasniegti apbalvojumi deviņās kategorijās, un par uzvarām kopumā sacenšas 28 kultūrfakti. Tiesa, sacensība jau ir noslēgusies, jo skatītāji un klausītāji savu izvēli fināla balsojumā jau ir izdarījuši, taču uzvarētāji tiks noskaidroti svinīgajā ceremonijā.

Balvu saņēmējus, skatītājus pie televīzijas ekrāniem un klausītājus pie radioaparātiem iepriecinās arī muzikāli priekšnesumi – uzstāsies māsas Margarita un Kristīne Balanas, "Jakob Noiman Festival Band" jeb Jēkabs Nīmanis ar savu grupu, vokālā grupa "Framest", Linda Leen un Raimonds Pauls kopā ar aktieri Andri Keišu.

Šogad uzvarētāju paziņošana uzticēta pērnā gada uzvarētājiem, tādēļ ceremonija kalpos arī kā atmiņu tilts starp to, kā bija pērn, un kā ir šogad, raksta rīkotāji.

Diemžēl epidemioloģiskā situācija ir viesusi savas izmaiņas notikuma norisē, tomēr balvu saņēmēji savu runu teikt varēs. Tiešraides norises laikā tiks ievēroti drošības pasākumi – fiziska distancēšanās, sejas aizsargmasku lietošana (ceremonijas vadītāji ir vienā "burbulī", tādēļ viņi maskas var nevilkt; nominanti sejas aizsargmaskas drīkstēs noņemt tikai atrodoties kadrā), tiks īstenota arī strikta pārvietošanās kārtība, kas neļaus nominantiem no dažādām kategorijām satikties savā starpā bez maskām vai nepieciešamās fiziskās distances. Organizējot notikuma norisi, LTV ir konsultējusies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC).

Kategorijā Mūzika:

Raimonda Paula solokoncerts. 13. aprīlis, koncertcikla "Viens pats studijā" koncerts Latvijas Radio 1. studijā, klausāms radio tiešraidē un skatāms tiešsaistē;

Jūrmalas festivāla koncerts "Veltījums Marisam Jansonam". 29. jūlijs, Dzintaru koncertzāle, LNSO, soliste Kristīne Balanas, diriģents Andris Poga;

Raimonda Paula un Ivetas Apkalnas koncerts ērģeļmūzikas festivālā "ORGANismi 2020". 24. novembris, Latgales vēstniecība "Gors", LNSO, diriģents Jānis Stafeckis.

Kategorijā Kino:

"Piļsāta pi upis". Spēlfilma, režisors Viesturs Kairišs. Filmu studija "Ego Media";

"Mans mīļākais karš". Animēts dokumentālais stāsts, režisore Ilze Burkovska-Jakobsena. Studija "Ego Media" un "Bivrost Film" (Norvēģija).

Kategorijā Teātris:

Aspazijas "Zalkša līgava". Jaunais Rīgas teātris, režisore Inga Tropa;

Tīmekļa izrāde "Irānas konference". Režisors Elmārs Seņkovs;

Mihaila Ļermontova "Dēmōns". Liepājas teātris, režisors Viesturs Meikšāns.

Kategorijā Vizuālā māksla:

Ginta Gabrāna papildinātās realitātes projekts "Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV". Digitālās skulptūras apskatāmas visā Latvijā, viedierīcēs lejuplādējot lietotni "SAN";

Skuja Braden izstāde "Samsāra". Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratore Irēna Bužinska;

Līgas Purmales personālizstāde "Tepat tuvumā". Galerija "Daugava", kuratore Anda Treija.

Kategorijā Literatūra:

Jāņa Joņeva stāstu krājums "Tīģeris". Apgāds "Dienas Grāmata";

Paula Bankovska romāns "Pasaules vēsture". Izdevniecība "Dienas Grāmata";

Ingas Gailes romāns "Rakstītāja". Izdevniecība "Dienas Grāmata".

Kategorijā Mantojums:

Latviešu skatuviskās dejas zelta fonds. Latvijas Nacionālais kultūras centrs;

Ēvī Upenieces 95. jubilejas izstāde "Zemes meita". Mākslas telpa "Aminori", kuratore Marika Rozenberga;

Latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150 gadu jubilejai veltītā izstāde "Madernieka stils". Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratore Rūta Rinka.

Kategorijā Pārsteigums:

Projekts "Pandēmijas dienasgrāmata". Interneta žurnāls "Punctum" un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts;

Koncertzāles "Latvija" viena gada jubilejas koncerts-performance "Viens". Koncertzāle "Latvija", radošās koncepcijas autori Krista un Reinis Dzudzilo, diriģents Aigars Meri;

Filmizrāde "Kino un mēs". Režisors Matīss Kaža, studija "Fenixfilm".

Kategorijā Notikums:

Džemmas Skulmes darbu izstādes "Džemma Skulme. Saruna ar laiku" un "Džemma Skulme. Viņas glezniecība". Mākslas stacija "Dubulti" un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kuratore Inga Šteimane;

Ekspluatācijā nodota Mežaparka Lielā estrāde (pabeigti pirmās kārtas rekonstrukcijas darbi). Rīgas domes Īpašuma departaments, pilnsabiedrība "LNK, RERE", Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu biroji;

Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus 2020". Latvijas Jaunā teātra institūts, kuratore Gundega Laiviņa.

Kategorijā Mana kultūrvieta:

Alūksnes muižas parks (Vidzeme);
Liepājas teātris (Kurzeme);
Lūznavas muiža (Latgale);
"Sansusī" rezidenču centrs "Susēja" (Zemgale);
Latvijas Nacionālā bibliotēka (Rīga).

"Kilograms kultūras 2020" apbalvošanas ceremonija notiks 27. februārī, un būs skatāma LTV1 un Replay.lv tiešraidē.

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Fināla balsojumam izvirzītie darbi izraudzīti trīs skatītāju un klausītāju balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas balsojuma kandidātus izraudzījās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas profesionāļu žūrija, bet skatītāji un klausītāji noteica, kuri no tiem nokļūs fināla balsojumā. Arī to, kas saņems balvu, noteiks tikai un vienīgi sabiedrības balsojums, taču žūrijā, kas izvirzīja nominantus sezonālajos balsojumos, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis un Liene Jakovļeva, Latvijas Radio 1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla "lsm.lv" kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!