Foto: Publicitātes attēls
Kultūrvietā "Hanzas perons" 27. augustā pulksten 19 norisinās ikgadējā Latvijas Arhitektūras gada balvas pasniegšanas ceremonija. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā. Tiešraidi no pasākuma varēs skatīties "Facebook", kā arī "Delfi".

Konkursa atlases žūrija tālākai darbu izvērtēšanai tika izvirzījusi 11 nominantus. Kategorijā "Sabiedriskas ēkas" izvirzīta Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā, kā arī Ogres Centrālā bibliotēka, kategorijā "Komercēkas un ražošanas ēkas" - Biroja ēkas pārbūve Miera ielā, kategorijā "Individuālās dzīvojamās ēkas" - Privātmāja Jūrmalā "House 61", Stūķu kūts, Trīs plātņu māja un Villa Dālija.

Kategorijā "Daudzdzīvokļu ēkas" par galveno balvu sacenšas Lindenholma - dzīvojamās apbūves pirmā kārta, kategorijā "Restaurācija" - Rūmenes kūts pārbūve - izstāžu telpas un apartamentu izbūve, savukārt kategorijā "Procesi" - ekspozīcija "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas arhitektūras biennālē, kā arī "MAD" Arhitektūras telpa.

Ceremonijā tiks pasniegta arī "Delfi" auditorijas simpātijas balva.

Laureātus izvēlējusies Latvijas Arhitektūras gada balvas fināla žūrija, kuras sastāvā ir arhitektu biroja "Nieto Sobejano Arquitectos" līdzdibinātāja un "Universidad Europea de Madrid" pasniedzēja Fensanta Nieto, arhitektu biroja "Nerbau.com" arhitekts un partneris Laurinas Avižius; arhitektu biroja "Arhitekt Must" līdzdibinātājs un arhitekts Ots Alvers, kura izstrādātais "Suure-Jaani Health Centre" 2021.gadā ticis nominēts prestižajai "Mies van der Rohe" balvai, internacionālā arhitektu biroja "PLH Architects" vadītājs Stīns Enriko, kā arī LAGB 2021.gada Atlases žūrijas priekšsēdētājs un "ARHIS arhitekti" biroja arhitekts Andris Kronbergs, kurš pagājušajā gadā saņēma Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu par Ēku rekonstrukciju Miesnieku ielā.

Jau ziņots, ka Arhitektūras nedēļas laikā dažādās vietās Rīgā, "JCDecaux" izvietotajos reklāmas stendos ir iespējams aplūkot "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2021" nominētos darbus.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!