Operetes teātris publiskojis Platona Buravicka un Jura Hirša operetes-biogrāfiska stāsta "Trīs zvaigznes. Zigfrīds" ekranizējuma pirmo video rullīti – tīzeri. Tā vēsta par politiķi, pirmo Latvijas ārlietu ministru Zigfrīdu Anna Meierovicu.

Iestudējuma, inscenējuma un montāžas režisore ir Dace Micāne-Zālīte. Libreta autors – Juris Hiršs. Lomās: Zigfrīds Anna Meierovics – tenors Valters Gleške, Kristīne Bakmane – soprāns Sonora Vaice, Anna Meierovica – soprāns Jolanta Strikaite.

Iestudējumā-filmā citās lomās redzami dziedātāji Aivars Krancmanis, Andris Daņiļenko un Andris Kipļuks, kā arī Matīss Millers, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Henrijs Kozlovskis, Adams Vaicis, Ernests Vīgners, Dāvids Kristofers Loks. Filmā redzamie dejotāju - solistu pāris Egija Abaroviča un Reinis Rešetins ir kā simbolisks Zigfrīda Meierovica un Kristīnes Bakmanes dublants dejas-kustību valodā, operetes teātra dejotāju grupa – Roberta Gailīte, Kate Ikauniece, Edvards Kurmiņš, Aigars Larionovs ēnu teātra valodā vizualizē tēlu personību dvēseles daļu, vēsta operetes-filmas veidotāji.

Operetes ekranizācijas pirmizrāde notiks 10. decembrī pulksten 19 VEF Kultūras pils lielajā zālē.

Operetes-biogrāfiskā stāsta ekranizējums ir Operetes teātra veltījums Latvijai un stāsta par Latvijas valsts dzimšanu un Zigfrīdu Anna Meierovicu, kurš panāca Latvijas valsts izveidošanu de jure un de facto, un ataino notikumus no laika, kad Meierovics bija Bēgļu komitejas biedrs, līdz pat nāves brīdim, kad viņš ir jau Starptautiski atzīts diplomāts. Pirmā 21. gadsimta latviešu oriģināloperete filmēta Lauteres muižā.

Dace Micāne-Zālīte stāsta: "Iestudējuma inscenējums veidots kā laikmetīgu mākslas valodu starpdisciplināra sintēze mūzikā, kino, horeogrāfijā un vizuālajā mākslā. Stāsta vadmotīvs ir Meierovica "Sapņu istaba" – viņa ideju kalve, kur no sapņa par Latvijas brīvvalsti – domām un stāstījuma par diplomāta dzīves gaitām, veidojas viņa portretējums. Libreta autora Jura Hirša teksts un dzeja ataino Meierovica dzīvi, akcentējot viņa gatavību upurēt personisko, ideālu un Latvijas nākotnes vārdā. Juris Hiršs ir spējis savienot valstsvīra portretu ar mīlestības caurvītas cilvēka dzīves portretējumu. Platona Buravicka mūzika ekspresīvā valodā glezno laikmeta vētras un mīlestības. Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai Zigfrīda Annas Meierovica stāsts būs emocionāli spēcīgs gan mūzikas valodā, gan valstisku patriotismu audzējošs vēstures patiesību materiāls par Latvijas valsti."

Pēc Latvijas Operetes fonda pasūtījuma Platona Buravicka radīto mūziku solistiem un simfoniskajam orķestrim iestudējis un muzikāli smalki interpretējis diriģents Valdis Butāns, ko mūzikas audio ierakstā iemūžinājis skaņas režisors Andris Ūze.

Iestudējuma muzikālais vadītājs, diriģents Valdis Butāns stāsta, ka operetes tapšanas process bijis gana ilgs un sarežģīts: "Man ir īpašs prieks, ka šis lielas kopdarbs jau drīz nonāks pie klausītājiem un skatītājiem. Man kā diriģentam, šī bija pirmā praktiskā saskare ar komponistu Platonu Buravicki un viņa radīto mūziku, un tagad varu teikt, ka Buravickis ir patiešām talantīgs komponists un lielisks melodiķis. Operetes melodijas ir spilgtas un izteiksmīgas. Pateicos solistiem, orķestra mūziķiem, Latvijas Operetes fonda un Operetes teātra vadībai un visai radošajai komandai par saskanīgo darba procesu un ceru, ka skatītājiem patiks mūsu kopīgais veikums!"

Radošajā komandā darbojās arī horeogrāfe, laikmetīgās un vides dejas speciāliste Lilija Lipora, iestudējuma māksliniece Sandra Strēle, vizuālās koncepcijas, tēlu un vides vizuālās koncepcijas izveidotāja, kostīmu māksliniece Odetta Birmane, scenogrāfijas veidotājs Rolands Strelčs, grima māksliniece Liāna Repule. Filmu veido "Edart TV" filmēšanas un montāžas grupa. Projekta idejas autore Agija Ozoliņa-Kozlovska, projekts top pēc Latvijas Operetes fonda pasūtījuma, producents Operetes teātris.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!