Foto: Marika Latsone

Izzinošais mūzikas un zinātnes projekts "Dabas koncertzāle" šogad tiks īstenots kā vides objektu "pastaigu taka" visā Latvijā un tiešsaistes video materiālu sērija, ko vainagos šī gada tematiskajiem varoņiem veltīta koncertfilma. "Dabas koncertzāles" tēma – invazīvās sugas.

Kā "Delfi" norāda projekta veidotājs Ingus Ulmanis, "Dabas koncertzāles" varoņus - invazīvās sugas šogad varēs iepazīt līdz šim nebijušā veidā – izstaigājot 15 vides objektus visā Latvijā un iepazīstoties ar tiešsaistē sagatavotiem izzinošiem materiāliem, kā arī šī gada varoņiem veltīto koncertfilmu."

"Dabas koncertzāle" ar Dabas aizsardzības pārvaldi ir sagatavojusi 15 vides objektus jeb vienu lielu izziņas taku visā Latvijā, kurā ikviens interesents varēs uzzināt vēl vairāk par Latvijā izplatītākajām invazīvajām sugām.

Katrs vides objekts būs aprīkotas ar QR kodu, kuru nolasot ar viedierīci, takas apmeklētājam atvērsies video gids, kas stāsta par konkrēto invazīvo sugu, tās oriģinālo izcelsmes vietu, draudiem vietējām sugām un iespējām to apkarot.

Atšķirībā no iepriekš īstenotiem pasākumiem, šogad "Dabas koncertzālē" nav izvelēts viens galvenais zinātnieks, bet gan piesaistīti 13 nozares speciālisti un zinātnieki.

Dabas aizsardzības pārvaldes direktors Andrejs Svilānss saka: "Invazīvās sugas ir ļoti neatlaidīgas, brīžiem uzmācīgas un pat draudīgas dzīvas būtnes. Tās spēj ātri augt un vairoties, tādējādi īsā laika sprīdī iekarojot plašas dabas teritorijas un mazinot Latvijas dabas daudzveidības bagātības."

Video darbnīcas papildinās koncertfilma "Invasivus", kas tapusi uz salas Lielajā Baltezerā šā gada rudenī. Koncertfilma veltīta piecām visbiežāk sastopamajām invazīvajām sugām Latvijā.

"Dabas koncertzāles" idejas autors, mūziķis Ingus Ulmanis papildina: "Invazīvās sugas ir svešinieki, tomēr kaut kur ir to mājas, tāpēc mūzika šogad ir veidota saiknē ar invazīvo sugu izcelsmes vietām. Tas ir bijis liels izaicinājums mums, kā mūziķiem, atklāt Ziemeļamerikas indiāņu, tatāru, indiešu tautu raksturus un iekļaut tos savā mūzikā."

"Dabas koncertzāle" un Dabas aizsardzības pārvalde savās tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu profilos drīzumā publicēs karti ar vides objektiem. Līdztekus Dabas koncertzāles komanda viedos izzinošas sarunas savā "Facebook" profilā gan ar zinātniekiem, gan mūziķiem, runājot par invazīvām sugām un šī gada "Dabas koncertzāles" tapšanas aizkulisēm. Sarunas pēc tam būs skatāmas arī pārējos "Dabas koncertzāles" un Dabas aizsardzības pārvaldes sociālo tīklu kontos.

"Dabas koncertzāles" darbnīcas un koncertieraksts norisināsies tiešsaistē un būs pieejamas bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!