Foto: LETA
Laukumā pie Latvijas Nacionālās operas atklāts simbolisks uzraksts - ДІТИ (bērni– ukraiņu valodā), ko veidojuši mākslinieki, scenogrāfi Reinis un Krista Dzudzilo. Lielajā piektdienā, 15. aprīlī tur no pulksten 19.30 līdz 21 tiks noliktas sveces, pieminot kara noziegumu upurus.

Tāpat, atbalstot Ukrainu un tās iedzīvotājus, Latvijas Nacionālā opera šī gada 9. maijā rīkos labdarības koncertu "Slava Ukrainai!"

Koncerts "Slava Ukrainai!" top sadarbībā ar Latvijas Nacionālās operas fondu. Visi koncerta veidotāji un dalībnieki piedalīsies bez atlīdzības, bet visi ieņēmumi par koncerta biļetēm ar fonda "Ziedot.lv" starpniecību tiks novirzīti Ukrainas atbalstam. Iegādājoties biļetes, skatītāji ir aicināti vēl papildināt biļetes cenu ar paša izvēlētu ziedojuma summu.

Koncertu "Slava Ukrainai!" veido muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, režisore Elita Bukovska un videomāksliniece Zane Zelmene. Latvijas Nacionālās operas orķestrim, korim un solistiem pievienosies arī solisti Liene Kinča, Inga Kalna, Sonora Vaice un Egils Siliņš. Horeogrāfe Aleksandra Astreina koncertam iestudē īpašu priekšnesumu, kurā dejos ukraiņu balerīnas Angelina Bosenko, Elina Bidna un Ivanna Sulima, kas šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā baletā.

Pēc Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas "Viche" un Rīgas Ukraiņu tautas teātra iniciatīvas, sadarbībā ar citām Ukrainu atbalstošajām organizācijām un ar Ukrainas vēstniecības Latvijā atbalstu Lielajā piektdienā, 15. aprīlī, Latvijas Nacionālās operas priekšlaukumā no pulksten 19.30 līdz 21 tiks noliktas sveces, pieminot kara noziegumu upurus.

Kā iepriekš ziņots, Krievijas aviācija 16. martā sabombardēja Mariupoles Drāmas teātri, kurā slēpās simtiem mierīgo pilsētas iedzīvotāju. Īpaši nežēlīgu šo noziegumu padara fakts, ka pie ēkas lieliem burtiem atradās brīdinājums par ēkā esošajiem bērniem. Mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo operas priekšlaukumā izveidojuši uzrakstu ДІТИ, lai tas kalpotu par atgādinājumu necilvēcīgajiem notikumiem Ukrainā.

Biļetes uz 9. maija koncertu var iegādāties LNOB un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!