Foto: DELFI
Muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori aicināti pieteikt savas norises Muzeju naktij, kas šogad plānota 13. maijā. 2023. gadā nakts pasākumi Latvijas muzejos un citās sabiedriskajā vietās notiks jau 19. reizi, portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Šogad Muzeju naktij dota tēma "radīšana," ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu - dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Tēma sasaucas kā ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku "Muzeji, ilgtspēja un labbūtība / Museums, Sustainability and Wellbeing", tā 2023. gadu kā Eiropas prasmju gadu.

Plānotās Muzeju nakts norises ikviens Latvijas muzejs un sabiedriskās dzīves organizators aicināts pieteikt akcijas koordinatoriem, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Pieteiktās norises tiks apkopotas, un no 8. maija ikviens interesents ar Muzeju nakts programmu, kā arī ērti lietojamu Muzeju nakts dalībnieku izvietojumu kartē varēs iepazīties tīmekļvietnē www.muzeju-nakts.lv

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999. gadā Francijā, tās mērķis – iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. Ar Starptautiskās Muzeju dienas un Eiropas Muzeju nakts atzīmēšanu saistītas norises Latvijā mērāmas jau otrajā gadu desmitā – Muzeju nakts 2023. gadā notiks 19. reizi; 2020. gadā - nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību - Muzeju nakts tika atcelta, savukārt 2021. gada norises lielākoties notika tiešsaistē.

Līdz šim ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos nakts klātienes pasākumos iesaistījies arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī citi sabiedriskās dzīves veidotāji - teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas, valsts pārvaldes iestādes u.c.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!