Foto: Kārlis Volkovskis

Piektdienas, 17. marta, vakarā Liepājas ielās bija izgājuši tūkstošiem liepājnieku un pilsētas viesu, lai ar pastaigas "Izgaismotā Liepāja" pirmo vakaru ieskandinātu pilsētas 398. dzimšanas dienas svinības.

Ikviens varēja aplūkot gaismu pārvērsto pilsētu un kājām izstaigāt gaismas objektu maršrutu "Izgaismotā Liepāja". Gaismas objektus veidojuši zināmi un atzīti gaismas un video mākslinieki no visas Latvijas. Šī gada pastaigas "Izgaismotā Liepāja" vadmotīvs ir Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 tematiskā līnija "Pilsēta paradokss" un pastaigā kopumā apskatāmi 17 gaismas objekti.

Tāpat ir izgaismots arī Liepājas radio un televīzijas centra tornis Celtnieku ielā 6/8. Jūras spēki ar lāzeriem un gaismām Liepājas karoga krāsās izgaismos kuģus 84. piestātnē, elektroniskajā displejā varēs redzēt īsus video par Jūras spēku veicamajiem uzdevumiem un dienesta gaitu, kā arī Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte aicina apmeklēt Mākslas pētījumu laboratoriju (MPLab) Kūrmājas prospektā 13, lai baudītu multimediālu gaismu un video instalāciju pieredzi, ko veidojuši Jauno mediju mākslas un Dizaina bakalaura studenti lektora, jauno mediju mākslinieka Pētera Riekstiņa vadībā.

Foto: Kārlis Volkovskis

Organizatori atgādina, ka pastaigas "Izgaismotā Liepāja" laikā norisinās arī video projekciju konkurss uz Liepājas Latviešu biedrības nama fasādes. Šogad jaunie Latvijas video mākslinieki un grafiķi apspēlē tēmu "Pilsēta paradokss". Kas ir Liepājas mantojums, iespējas un stāsts, ko varam parādīt plašajai Eiropai? Video darbi nodoti pasākuma apmeklētāju vērtējumam, un video projekciju konkursa uzvarētājs saņems stipendiju 500 eiro vērtībā. Nobalsot par savu favorītu var šeit.

Arī sestdienas un svētdienas vakarā ir paredzētas ekskursijas gida pavadībā: 18. martā pulksten 19 latviešu un angļu valodā, kā arī 19. martā pulksten 19 latviešu valodā. Tikšanās pie Liepājas Universitātes, Lielajā ielā 14. Dalība bez maksas.

Pastaigu "Izgaismotā Liepāja" var vēl baudīt sestdien un svētdien no pulksten 19 līdz 23.

Iepazīties ar pastaigas maršrutu un objektu aprakstiem var šeit. Ar visu Liepājas dzimšanas dienas programmu var iepazīties šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!