Foto: Publicitātes foto
Atsaucoties Ukrainas mūzikas pasākumu asociācijas aicinājumam dalībai projektā "Music Saves UA", šī gada 27. maijā izklaides un futbola hallē "Playoff Arena" norisināsies Labdarības futbola zibens turnīrs, kura laikā uz skatuves kāps arī dažādi populāri mūziķi.

Ienākumi no biļetēm pilnā apmērā tiks novirzīti "Music Saves UA" tūlītējas humānās palīdzības nodrošināšanai Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem tā ir visvairāk nepieciešama. Futbola zibensturnīru un koncertu organizē festivāla "Summer Sound" komanda un "Playoff Arena".

Pasākumā piedalīsies rolands če, Ozols, "Pienvedēja piedzīvojumi", "Dzelzs Vilks, Lapsene, "Pirmais kurss", "Gapoljeri", "Nikotīņi", "Indygo", DJ Magnuss Eriņš un citi.

"Esam ļoti priecīgi par iespēju sadarboties ar "Summer Sound" komandu un kopīgiem spēkiem veicināt ziedojumu piesaisti, lai spētu palīdzēt tiem, kuriem tas Ukrainā nepieciešams visvairāk. Mums ir palaimējies, ka Latvija un latvieši ir mūsu pusē, un pateicība, ko izjūtam, ir neizmērojama. Mūsu organizācija ""Music Saves UA" līdz šim jau ir varējusi palīdzēt vairāk nekā 40 000 Ukrainas civiliedzīvotājiem, un tas viss pateicoties plašajai mūziķu komūnai no visas pasaules. Mēs turpināsim savu iesākto un ceram, ka ar to, ko darām, varēsim apvienot cilvēkus vēl ciešāk," komentē Ukrainas mūzikas pasākumu asociācijas "Music Saves UA" projekta vadītāja Mariana Morkinska.

Labdarības pasākums vienlaikus būs arī viens no trim festivāla "Summer Sound" ieskaņas pasākumiem. Kamēr iekštelpās notiks futbola mači, uz āra skatuves kāps festivāla mūzikas draugi, un visas dienas garumā darbosies ēdināšanas zona ar ēdieniem un dzērieniem. Pasākuma dienā gaidāmi arī pirmatskaņojumi - "Pienvedēja piedzīvojumi" pirmo reizi demonstrēs dokumentālo filmu par savu muzikālo darbību, savukārt Artis Dvarionas atrādīs savu jauno muzikālo projektu "Lapsene".

"Reaģējot uz Ukrainā notiekošo karadarbību un tās radītajām sekām Ukrainas iedzīvotājiem, arī "Summer Sound" komanda gan domās, gan darbos ir kopā ar Ukrainu. Jau aizvadītā festivāla ietvaros gan sadarbojāmies ar Ukrainas atbalsta biedrību "Tavi draugi", gan organizējām depozīta tukšās taras līdzekļu ziedošanu Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kurām bijusi milzīga slodze un izdevumi palīdzības organizēšanai. Šogad pievienojamies starptautiskai kustībai "Music Saves Ukraine", kuras ietvaros festivālu un citu mūzikas pasākumu organizētājiem un apmeklētājiem visā Eiropā ir iespēja sniegt savu atbalstu Ukrainai šajā grūtajā brīdī. Mēs ticam drīzai Ukrainas uzvarai un ātrai atjaunošanai," komentē "Summer Sound" festivāla organizators Uldis Pabērzis.

Labdarības futbola turnīrā varēs piedalīties ikviens – gan vairāk pieredzējuši spēlētāji, gan tādi, kuri ar futbolu ir pavisam "uz Jūs". Turnīrs notiks visas dienas garumā uz trīs iekštelpu futbola laukumiem, katrai spēlei veltot 40 minūtes. Reģistrēšanās futbola turnīram pieejama www.bilesuserviss.lv, izvēloties sev vēlamo laika periodu. Dalība tajā ir simboliska ziedojuma formātā – 25 eiro par piecu cilvēku komandu.

"Music Saves UA" ir bezpeļņas organizācija, kura radās Ukrainas Mūzikas Pasākumu asociācijas iniciatīvas rezultātā. Organizācijas primārais mērķis ir ar mūzikas un kultūras palīdzību rast iespēju un līdzekļus tūlītējas humanitārās palīdzības nodrošināšanai Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams, kā arī informēt pasaules sabiedrību par karu Ukrainā.

Aizvadītajā gadā organizācija sadarbojās ar dažādiem Eiropas mūzikas festivāliem, mūzikas konferencēm un pasaules mūziķiem. Tika rīkotas labdarības akcijas un vākti ziedojumi 335 tūkstošu dolāru apmērā, sniedzot palīdzību vairāk nekā 42000 cilvēkiem. Tika evakuēti 20 tūkstoši Ukrainas civiliedzīvotāju no karstajiem punktiem un frontes līnijas aplenktajām pilsētām. Šī gada janvārī mūzikas konferences "Eurosonic" laikā organizācija ieguva Eiropas Festivālu balvu "Take A Stand". Vairāk informācijas par "Music Saves UA" – organizācijas mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!