Foto: Aloiza Meldere
Sestdien, 1. aprīlī, mūzikas namā "Daile", jau otro gadu tikās vairāki pašmāju komēdijas žanra pārstāvji, lai labdarības pasākumā "Izsmej karakuģi Ukrainas brīvībai" veltītu savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam.

Par pasākumā saziedotajiem līdzekļiem, sadarbojoties ar ziedot.lv, bezrindas.lv, Ukrainai tiks iegādāti strāvas ģeneratori.

"Izsmej karakuģi Ukrainas brīvībai", kura pagājušā gada iznāciens saņēma Latvijas komēdijas gada balvu "Grābeklis" par gada notikumu komēdijā, notika trīs daļās un pulcēja teju visus Latvijas labākos komēdijas žanra pārstāvjus. Pasākumā piedalījās Baiba Sipeniece-Gavare, Valters Krauze, "Mēs jūs mīlam", "Divas", "Comedy Latvia", Roberts Gobziņš, UFO, grupa "Dziļi violets", mūziķi Valters Pūce un Dainis Tenis, kā arī daudzi citi.

Foto: Aloiza Meldere

Organizatori atgādina, ka Krievijas agresīvo gaisa uzbrukumu rezultātā, cietusi 40 % Ukrainas elektroapgādes infrastruktūra. Daudzām apdzīvotām vietām nav elektrības, pilsētas un ciemi slīgst tumsā. Tā ir jauna, nežēlīga realitāte, ar kuru ukraiņiem ir jāsadzīvo.

Lai nodrošinātu skolu, slimnīcu, bērnudārzu un armijas daļu darbību kaut minimālā apmērā, vajadzīgi strāvas ģeneratori. Tā brīžiem ir vienīgā iespēja uzsildīt tēju, uzlādēt telefonus, rācijas un sakaru iekārtas - ar ģeneratoriem var nodrošināt izlūkiekārtu un uzbrukumiekārtu uzlādēšanu, kas vitāli svarīgas, lai aizsargātu savu zemi.

Šobrīd Ukrainas armijas vienības visbiežāk pieprasa kompaktus dīzeļģeneratorus 5-7 kwh apmērā.

"Izsmej karakuģi Ukrainas brīvībai" tiek rīkots pēc Anetes Bendikas, Ralfa Eilanda un "Gingercat" iniciatīvas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!