Foto: AFP/Scanpix/LETA

Franču aktieris Alēns Delons jūnijā pārdos izsolē vairāk nekā 80 mākslas darbus no savas privātās kolekcijas, otrdien ziņoja mediji.

87 gadus vecā Delona mākslas kolekcija ir novērtēta ar četriem līdz pieciem miljoniem eiro, un tajā ir Ežēna Delakruā, Luidži Veronēzi un citu klasiķu darbi.

Šie darbi tiks izrādīti Ņujorkā, Honkongā, Ženēvā, Londonā un Parīzē, pirms tie 22. jūnijā nonāks izsolē.

"Es nopirku pirmo gleznu tieši 1964. gadā Londonā. Gadu gaitā es iegādājos vairāk gleznu, portretu un skulptūru, kas mani aizkustināja, mani uzrunāja un pat reizēm mani mierināja," aktieris paziņoja katalogā izsoļu namam "Bonhams Conette de Saint Cyr" Parīzē.

"Šie darbi ir pavadījuši mani daudzus gadus un ir bijuši daļa no manas dzīves."

Starp šiem darbiem ir Raula Difī eļļas glezna 600 000 līdz 800 000 eiro vērtībā un Delakruā portrets no 1825. gada, kura vērtība ir līdz 600 000 eiro.

Delons 2007. gadā pārdevu lielu mūsdienīgās mākslas gleznu kolekciju, sakot, ka viņam nepatīk doma par pēcnāves izsolēm.

"Daži cilvēki pērk automobiļus, daži apmeklē prostitūtas - es dodu priekšroku portretiem. Es pirku aiz kaislības, nekad - lai investētu," toreiz sacīja Delons.

Delons pēdējā laikā ir atbrīvojies arī no citām sava īpašuma daļām, 2016. gadā pārdodot savas vīnu, pulksteņu un ieroču kolekcijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!