Foto: Ilmārs Znotiņš, LNKC
Biļešu tirdzniecība uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku (turpmāk - Svētki) pasākumiem pakāpeniski sāksies no 15. maija savukārt, biļetes iepriekšējā rezervācijā, tostarp kasēs, varēs izpirkt no 22. maija. Kā vēstīts iepriekš, biļešu tirdzniecību nodrošinās SIA "Biļešu paradīze".

Kopējais biļešu skaits uz Svētku pasākumiem ir 174 000 biļešu, no kuriem 74 % tiks nodoti publiskajai tirdzniecībai, 25 % būs iepriekšējā rezervācijā un 1 % tiks atvēlēts ielūgumiem. 43 000 biļešu tiks pārdotas iepriekšējā rezervācijā, no kurām lielākā daļa - 79 % - ir rezervēta Svētku dalībniekiem, 12 % daudzbērnu ģimenēm ar "Goda ģimenes karti", 3 % pašvaldībām, 6 % pārējām grupām.

Mežaparka estrādes ietilpība ir 30 557 skatītāju sēdvietas. 91 % no noslēguma koncerta "Kopā augšup" sēdvietu skaita nonāks publiskajā tirdzniecībā, 7 % atvēlēti iepriekšējai rezervācijai un 2 % ielūgumiem, savukārt, uz trim deju lieluzveduma koncertiem "Mūžīgais dzinējs" koncertiem ir 31 362 sēdvietas, no kurām 77 % nonāks publiskajā tirdzniecībā, 22 % atvēlēti iepriekšējai rezervācijai, t.sk. pašiem dalībniekiem, 1 % tiks atvēlēts ielūgumiem. Deju lieluzveduma ģenerālmēģinājums pilnībā tiek atvēlēts koncerta dalībniekiem iepriekšējā rezervācijā.

Kad internetā?

No 15. maija pulksten 10 internetā (bilesuparadize.lv) būs iespējams iegādāties biļetes uz 15 notikumiem: Garīgās mūzikas koncertu, diriģentu kora koncertu "Diriģents", vietas tribīnē Svētku gājiena laikā, Svētku Atklāšanas koncertu, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncertu "Skaņu portreti", vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu "Dievs. Daba. Cilvēks", bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertu "Es vēlos sev ko pastāstīt", pūtēju orķestru lielkoncertu "Laiks iet pāri" un pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertu "Partitūra svētkiem", kokļu mūzikas lielkoncertu "Laika upe" un nakts koncertiem - "Gaismas dārzs" un "Nakts dziesma", mazākumtautību kolektīvu koncertu "Saules dziesmas audeklā", vokāli simfoniskās mūzikas koncertu "Šūpulis", tautas tērpu skati "Mēnesnīcā" un tautas mūzikas koncertu "Trejdeviņi spēlmanīši".

No 17. maija pulksten 10 internetā (bilesuparadize.lv) pircējiem tirdzniecībā būs pieejamas biļetes uz deju koncertiem: lielkoncertu "Balts" Arēnā Rīga un lieluzvedumu "Mūžīgais dzinējs" Daugavas stadionā.

No 19. maija pulksten 10 internetā (bilesuparadize.lv) tirdzniecībā būs pieejamas biļetes uz koru lielkoncertu "Tīrums. Dziesmas ceļš" un tā ģenerālmēģinājumu, Noslēguma koncertu "Kopā augšup" un tā ģenerālmēģinājumu, kā arī Sadziedāšanas nakti (noslēguma koncerta biļešu īpašniekiem nav nepieciešams iegādāties atsevišķas biļetes).

Kad kasēs?

No 22. maija biļetes, kas netiks izpirktas internetā, būs iespēja iegādāties arī kasēs, kā arī būs iespēja izpirkt biļetes iepriekšējā rezervācijā. No 12. jūnija varēs izpirkt iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas.

Cik?

Vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu varēs iegādāties ne vairāk kā četras biļetes. Kopējais maksimālais vienā pirkumā pieejamo biļešu skaits uz Svētku pasākumiem ir 20.

Bērni

Bērniem līdz 7 gadiem (ieskaitot), ja nav nepieciešama atsevišķa sēdvieta, biļete nav jāpērk.

Atlaides

Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem; personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot atbilstošu apliecību un politiski represētajām personām, uzrādot atbilstošu apliecību, tiks piemērota 10 % atlaide.

Kur meklēt Svētku programmu?

Nacionālais kultūras centrs aicina savlaicīgi iepazīties ar Svētku programmu. Tā ir pieejama dziesmusvetki.lv.un "Biļešu paradīzes" mājas lapā. Pirms tirdzniecības uzsākšanas būs publicēti visi tirdzniecībā plānotie pasākumi ar aprakstiem, būtisko informāciju utt.

Biļešu pirkšana internetā "bilesuparadize.lv"

Iegādāties biļetes interneta sistēmā var no jebkuras viedierīces (dators, telefons, planšetdators u.c.). Lai uzsāktu biļešu iegādi, nepieciešams pieslēgties savam esošajam profilam vai izveidot pircēja profilu, norādot savus datus (Vārds, uzvārds, e-pasts, tālrunis). Jāizveido droša parole.

Pēc pieslēgšanās lietotāja profilam mājaslapā var izmantot meklētāju, tajā norādot vēlamo pasākumu. Jāizvēlas ieejas biļešu skaits vai jāatzīmē sēdvietas gadījumos, kad pieejams sēdvietu plāns. Jāieliek biļetes pirkuma grozā un jāveic apmaksa.

Biļetes pēc veiksmīgas apmaksas varēs ielādēt sev ērtā veidā, kā arī tās tiks nosūtītas arī uz e-pastu, tāpat tās vienmēr būs pieejamas arī profila izdarītajos pirkumos.

Šeit atrodama plašāka informācija par biļešu iegādes soļiem, pērkot tās interneta sistēmā.

Kas ir virtuālā rinda?

Lai veiksmīgāk un ērtāk noritētu tirdzniecība interneta sistēmā, uz pasākumiem, kuros paredzama liela pircēju interese, tiks izveidota virtuāla rinda. Virtuālā rinda aktivizēsies attiecīgajam Dziesmu svētku pasākumam uzsākot tirdzniecību jeb pulksten 10.

No pulksten 10 lietotājam tiks piešķirts kārtas numurs un definēts aptuvenais gaidīšanas laiks līdz pirkuma uzsākšanai.

Nav nepieciešams apmeklēt pasākuma lapu vairākas stundas pirms pasākuma tirdzniecības!

Vairāk par virtuālo rindu - šeit

Ko darīt, ja nav interneta pieslēguma?

Biļešu pārdošana sāksies darba dienā, tāpēc rīkotāji aicina izmantot pašvaldības sniegto iespēju lietot publisko interneta tīklu bibliotēkās un citās pašvaldības telpās.

Ko darīt, ja, pērkot biļetes internetā, sistēma "nedarbojas"?

"Biļešu paradīze" dara visu, lai šādas situācijas iespējamība tiktu novērsta. Uzņēmums rēķinās ar lielu pieprasījumu, tāpēc tiek veikts viss nepieciešamais, lai tirdzniecības process noritētu netraucēti.

Vai var gadīties, ka biļetes uz Svētku galvenajiem notikumiem tiks pārdotas jau pirmajās stundās?

Ņemot vērā lielo interesi un ierobežoto sēdvietu skaitu Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē, biļetes uz šiem koncertiem visticamāk tiks izpirktas ļoti ātri.

Svētku nedēļā notiks vairāk kā 60 pasākumi, no kuriem puse būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Rīgas pilsētvidē.

Papildu informācija

Plašāka informācija par XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku programmu - www.dziesmusvetki.lv. Neskaidrību gadījumos par biļešu iegādi rīkotāji aicina zvanīt uz +371 22001150 (darba dienās no pulksten 10 līdz 18), kā arī rakstīt info@dziesmusvetki.lv.

"Biļešu paradīzes" maksas informatīvais tālrunis 9000 2000 Darba dienās no pulksten 10 līdz 18. Maksa par zvanu 0.69 eiro minūtē (ieskaitot PVN)

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!