Foto: Publicitātes foto
Krievijas Federālais finanšu monitoringa dienests iekļāvis rakstnieku Borisu Akuņinu "teroristu un ekstrēmistu uzskaitījumā", vēsta Krievijas mediji.

Saraksts tiek saukts par organizāciju un fizisko personu uzskaitījumu, par kurām ir liecības par līdzdalību ekstrēmistiskā darbībā vai terorismā.

Tajā iekļauti tie, pret kuriem ierosinātas lietas pēc kriminālkodeksa "ekstrēmisma" pantiem.

Līdz šim nebija zināms, ka šāda krimināllieta ierosināta arī pret Akuņinu.

Iekļaujot Akuņinu "teroristu un ekstrēmistu uzskaitījumā", dienests pie viņa vārda pielicis zvaigznīti, kas norāda, ka ir ierosināta lieta par terorismu, vēsta izdevums "Mediazona".

Pagājušajā nedēļā Krievijas izdevniecība AST nolēma apturēt Akuņina un Dmitrija Bikova grāmatu izplatīšanu.

Pirms tam Akuņins sarunā ar prokremliskajiem pranksteriem Leksusu un Vovanu, kas uzdevās par Ukrainas vadības cilvēkiem, pauda gatavību atbalstīt Ukrainu.

"Es uzskatu, ka arī visi citi Krievijas kultūras darbinieki, kas iestājas pret Putina diktatūru, labprāt jums palīdzēs," cita starpā Akuņins sacījis pranksteriem.

Rakstnieks Krieviju pameta 2014. gadā pēc Krimas aneksijas un iebrukuma Donbasā.

2022. gadā, uzreiz pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Akuņins, kā arīslavenais baleta mākslinieks Mihails Barišņikovs un ekonomists Sergejs Gurijevs uzsāka ziedošanas kampaņu, atverot vietni "truerussians.org", kurā aicina ikvienu ziedot Ukrainas bēgļiem atbalstam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!