Foto: AP/Scanpix/LETA
Romā otrdien, 6. februārī, atklāta vērienīga imperatora Konstantīna statuja, kas darināta ar 3D tehnoloģijas palīdzību, par pamatu ņemot oriģinālās statujas fragmentus.

Konstantīns I, kurš bija Romas imperators no 306. gada līdz nāvei 337. gadā, pasūtīja savu statuju pēc 312. gada.

Statujas 13 metrus augstā replika tika veidota, izmantojot 3D modelēšanas tehnoloģiju, par pamatu ņemot deviņus marmora fragmentus no oriģinālās statujas.

Foto: AP/Scanpix/LETA

Rezultātā tapis iespaidīgs sēdoša imperatora tēls, kas, tērpies apzeltītā tunikā un turot scepteri un valsts ābolu, noskatās uz Romu no Kapitolija muzeja dārza. Rekonstruētā statuja novietota netālu no muzeja pagalma, kur tika atrasti oriģinālās statujas fragmenti.

"Šajā statujā iemiesots ne tikai skaistums, bet arī varas vardarbība," norāda arheologs un mākslas vēsturnieks Salvatore Setis.

Amatpersonas atteicās atklāt, cik izmaksāja šī statuja. Projektu finansēja modes nama "Prada" kultūras un izglītības atzars "Fondazione Prada", bet statuju izgatavoja "Factum Foundation" - Madridē bāzēts bezpeļņas fonds, kas veido pasaules kultūras mantojuma augstas izšķirtspējas digitālās replikas.

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

"Visa šī dinamika, kā tehnoloģijas tiek izmantotas, lai mainītu mūsu izpratni par kultūras mantojumu un tā nozīmi, ir "Factum Foundation" galvenā misija," norādīja grupas dibinātājs Adams Lovs.

Pati statuja ir izgatavota no sveķiem, poliuretāna, marmora pulvera, zelta un ģipša.

Otra statujas versija tiks uzstādīta Anglijas ziemeļaustrumos, kur Konstantīns sargāja Adriāna valni, pirms tika kronēts par imperatoru Romā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!