Foto: DELFI
23. jūnijā no pulksten 21 līdz saullēktam Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks lustīga Zāļu vakara līgošana. Juglas ezera krastā visi aicināti svinēt latvisko tradīciju garā, dziedot, dejojot, ejot rotaļās un veicot dažādus Zāļu vakara rituālus, portālu "Delfi" informēja Brīvdabas muzejā.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Iveta Ārgale norāda, ka Zāļu vakara pasākums Brīvdabas muzejā sakņosies latviešu tradīcijās. "Tas būs vairāk nekā koncerts, jo svarīgi būs arī līdzdarboties. Kopā iesim rotaļās, izdziedāsim gada īsākās nakts dziesmas, apgūsim latviskos deju soļus, pīsim vainagus no trejdeviņām jāņuzālēm. Līdz ar tiks kurti ugunskuri. Zāļu vakarā Brīvdabas muzejā skanēs arī balles mūzika, varēs baudīt sātīgu maltīti un mieloties ar gardo miestiņu. Vēlamies, lai ikviens pasākuma apmeklētājs sajustu īpašo Zāļu vakara maģiju un lustīgi ar dziesmām un dančiem sagaidītu Jāņu rīta sauli pie mums - Brīvdabas muzejā!"

Zāļu vakara līgošanu latvisko tradīciju garā palīdzēs iedzīvināt arī Ivars Cinkus ar lustīgākajiem un kustīgākajiem Latvijas folkloristiem.

Biļetes uz pasākumu "Zāļu vakars Brīvdabas muzejā" var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā biļetes maksā četrus latus, bet pasākuma dienā - dārgāk. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Ir pieejamas arī īpašā piedāvājuma biļetes teltīs pie galdiņiem.

Līgo pasākumu programma 2011

Pirms Zāļu vakara visi aicināti Brīvdabas muzejā apmeklēt līdz šim nebijušu Jāņu ielīgošanas pasākumu, kas ilgs no 19. līdz 23. jūnijam. Ielīgošanas laikā varēs uzzināt, kā šos svētkus tradicionāli svinēja katrā Latvijas novadā.

Svētdien, 19. jūnijā muzejā būs "Gardēžu diena", kad dažādās muzeja sētās notiks siera siešana, alus un citu dzērienu darināšana, maizes cepšana, reņģu un bušu kūpināšana. Būs arī spraigas sacensības sīpolu griešanā, kartupeļu un burkānu tīrīšanā, siera rituļa ripināšanā, alus mucas celšanā un medus laizīšanā. Savukārt 20. jūnijā norisināsies Amatu diena, kad darbosies kokgriešanas, pīšanas, kalšanas, podniecības, rokdarbu u.c darbnīcas.

Ezera krastā ikviens varēs mācīties veidot dažāda veida ugunskurus. 21. jūnijā muzejā skanēs Sentēvu tradīciju diena ar dziesmām, dejām, rotaļām, teiku un pasaku stāstīšanu, buršanos un apdziedašanos. Krāšņa solās būt arī trešdiena, 22. jūnijs, Rotāšanas diena ar pirts slotu siešanu, pirtī iešanu, zāļu vākšanu, vainagu pīšanu un ķermeņa kopšanu. 23. jūnijā, Zāļu dienā, Brīvdabas muzejā vakarpusē uzstāsies folkloras grupas no visiem Latvijas novadiem.

  

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!