Līgo pasākumu programma 2011

Kultūra

Foto: F64
Jāņu pasākumi arī šogad Latvijas cilvēkus pulcēs daudzās vietās visā valstī, jo strauji tuvojas vasaras saulgrieži. Šogad īsāko nakti Latvijas cilvēki aizvadīs 21. jūnijā, bet Līgo vakars un Jāņi tradicionāli tiks svinēti 23. un 24.  jūnijā.

Jau izsenis zināms, ka Jāņu priekšvakarā cilvēki vāc dažādas puķes, no kurām pin vainagus un liek tos galvā, dzied dziesmas, sien sieru, darina alu, lec pāri ugunskuram un, protams, meklē papardes ziedu.

Lai paspētu sagatavoties Līgo vakaram un spētu orientēties pasākumu plašajā klāstā, portāls "Delfi" piedāvā Latvijas Līgo svētku pasākumu apkopojumu.

Svētku pasākumu saraksts tiks papildināts ar jaunām ziņām par notikumiem daudzviet Latvijā.


Vasaras svētki Turaidā

Gada īsākajā naktī, 21.jūnijā no plkst.19 līdz saules lēktam, Turaidas muzejrezervāta Jāņkalnā tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki, kuros ikviens aicināts kopā ar nodibinājuma "Māras loks" ļaudīm un folkloras kopām no visiem Latvijas novadiem izdzīvot saulgriežu nakti, izbaudot dabas burvību un saules dziesmu maģiju. Tieši vasaras saulgriežos var fiziski sajust, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar ikvienu.


Vasaras saulgriežu programma:

No 19.00 - Pulcēšanās Turaidā

19.00 - 20.30 - Gatavošanās Jāņiem - vainagu vīšana, pušķošana, siera siešana, Jāņu rotaļu apgūšana, leļļu teātris bērniem "Jāņu rītu govis ganu zaļābula lauciņā", zāļu un pirts zintis Dziesmu dārzā un Jāņkalna pakājē

20.00 - 20.30 - Dabas stāstu taka kopā ar Jāni Brikmani (Putnu Jāni) un pūdeles pacelšana Jāņkalnā

20.30 - Turaidas saimnieku - muzejrezervāta saimes - sveikšana un aplīgošana, sadziedāšanās pāri pakalniem pie muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas

21.00 - Došanās uz Jāņkalnu - uguns iedegšana, rituāla mielasts

22.00 - Saules pavadīšana, novadu sadziedāšanās, pūdeļa aizdedzināšana Jāņkalnā

22.30 - Ozola rituāls, Jāņu rotaļas

00.00 - Nakts vidus rituāls - buramdziesmas, spēka vārdi, pērno vainagu atdošana ugunij

00.30 - Uguns rata ritināšana, dūdu un bungu grupas "Auļi" nakts koncerts Dziesmu dārzā - raganu un skauģu dzīšana

Ap 01.30 - Rotaļas, danči, dziesmas Dziesmu dārzā un Jāņkalnā

03.00 - Gaismas ceļš - gaismas nešana Dainu kalnā, ūdens rituāls pie avotiņa, mazgāšanās rīta rasā, saules sagaidīšana

04.00 - Gaismas nešana uz Gauju, sveču plostu palaišana Gaujā, lai Jāņu nakts gaisma iziet plašajā pasaulē! Līgo!

Ieeja par ziedojumiem.

Rūdolfa Jāņi 'Cinevillā'

Kinopilsētā "Cinevilla" 23. un 24. jūnijā norisināsies Līgo svētku pasākums "Rūdolfa Jāņi Cinevillā", kur būs iespēja izjust gan tūkstošgadu tradīciju mistiku, gan ļauties mūsdienīgām izklaidēm kopā ar Latvijā populāriem mūziķiem.

Uz "Rūdolfa Jāņiem Cinevillā" noteikti līdzi jāņem Jāņu zāļu klēpis, lai tās varētu ievīt Latvijas lielākajā Jāņu vainagā.

Visu dienu darbosies "Pola rotaļu laukums", kurā mazie līgotāji mācīsies pīt vainadziņus un darbosies kopā ar "Pasaku nama" tēliem. Varēs noskatīties arī Liepājas tautas teātri izrādē "Trīnes grēki", filmu "Rūdolfa mantojums", kā arī ballēties "SWH Kultūras šķūnī" un piedalīties radio SWH tiešraidē. Līgotāji varēs iemēģināt roku amatnieku darbos un pierādīt savu meistarību "Aldara meistaru laukumā", iejusties īsti latviskās tradīcijās Rūdolfa sētā.

Visas dienas un nakts garumā uz lielās "Latvijas Krājbankas skatuves" varēs līksmot kopā ar māsām Legzdiņām, Lauri Reiniku, grupu "Klaidonis" un Eviju Sloku, Nikolaju Puzikovu, jautro Uškānu ģimeni, grupām "Baltie lāči", "Dzelzs vilks", "Credo", Normundu Rutuli un Slaveno Rīgas orķestri.

Jāņu naktī noteikti jākurina ugunskurs. Lai gaišs un saules pilns būtu viss atlikušais gads "Rūdolfa Jāņos Cinevillā" taps īpašs uguns krāvumu parks. No pusotra līdz sešiem metriem augsti uguns krāvumi būs labi pamanāmi no visas "Cinevillas" teritorijas. Parks būs apskatāms jau no pulksten 14, bet visā savā varenībā un krāšņumā tas iedegsies vakarā - ar īpašu uguns deju un grupas "Dzelzs Vilks" uguns dziesmu.

"Cinevillas" kino pilsētiņa līgotājus gaidīs jau no pulksten 12, līgotāju ērtībām uz "Rūdolfa Jāņiem Cinevillā" kursēs "Pasažieru vilciens" papildreiss, kas no Rīgas uz Tukumu dosies pulksten 14:44, galapunktā līgotājus gaidīs autobuss.

Taču tiem, kas uz svinībām nolēmuši braukt ar savu mašīnu, pasākuma organizātori iesaka braukt pa Ventspils šoseju. Remontdarbu dēļ uz Liepājas šosejas ir vairāki luksofori un braukšanas kustība krietni palēnināta.

Iebraukšana pasākuma teritorijā būs no Rīgas un no Ventspils puses. Par stāvvietu būs jāmaksā 1.50 lati.

Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, biļetes cena šobrīd ir pieci lati, vēlāk cena tiks paaugstināta. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja pasākumā ir bez maksas. Līgotājiem tiks piedāvātas bezmaksas telšu vietas.

Savukārt Tukumā, Durbes estrādē no pulksten 22 sāksies Līgo balle, spēlēs grupa "Vero" un DJ Meds. Informācijai: www.tukums.lv.

Arī Engurē, Auniņparkā, plkst. 22:00 notiks Saulgriežu balle. Spēlē grupa "Kolēģi". Informācijai: www.enguresnovads.lv

Zāļu vakars Brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz lustīgu līgošanu 23.jūnijā jau no pulksten 19. Juglas ezera krastā visi aicināti svinēt latvisko tradīciju garā, dziedot, dejojot, ejot rotaļās un veicot dažādus Zāļu vakara rituālus.

23. jūnijs ir Zāļu diena. Šajā dienā plūktajām zālēm piemīt īpašs spēks - tās nes svētību un auglību, vairo veselību un labklājību. Zāļu vakarā viesi tiks aicināti noaut basas kājas un iet rotaļās, ļaujoties spirgtajam Jāņu nakts garam. Līgo naktī tiks pīti vainagi, lekts pāri ugunskuram, kā arī tiks apgūta apdziedāšanās māksla un tautas deju soļi. Pusnaktī tiks dots starts zīlēšanas maģijai un papardes zieda meklējumiem.

Zāļu vakara līgošanu latvisko tradīciju garā palīdzēs iedzīvināt arī Ivars Cinkus ar lustīgākajiem un kustīgākajiem Latvijas folkloristiem.

Zāļu vakarā viesus priecēs arī lustīga balles mūzika, varēs baudīt sātīgu maltīti un mieloties ar gardu miestiņu līdz pirmajiem saules stariem.

Biļetes var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās, to cena iepriekšpārdošanā četri lati, bet pasākuma dienā - dārgāk. Ir pieejamas arī biļetes teltīs pie galdiņiem, kuras iepriekšpārdošanā maksā 12 lati, bet pasākumu dienā - 15 lati. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam.

'Jāņu mācība' Ates muzejā

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā 23.jūnijā pulksten 12 visi līgotāji gaidīti uz Jāņu ielīgošanas pasākumu "Jāņu mācība".

Svarīgākie darbi, kas paveicami dienā pirms Jāņiem - Zāļu dienā, ir sētas pušķošana, vainagu pīšana, mielasta galda klāšana un ugunskura vietas sagatavošana. Šiem darbiem pa vidu jāpaspēj arī sagatavoties Līgo dziesmu dziedāšanai un Jāņu vakara dančiem.

Lai to visu varētu paveikt īsteni latviskā garā, kopā ar folkloras kopu "Rota" no Rencēniem, apmeklētāji varēs mācīties, kā mūsu senči pušķojuši vārtus, māju un pagalmu, kādus vainagus pinuši un kā godājuši Jāņu tēvu un Jāņu māti, kādu mielasta galdu klājuši, ar ko cienājuši Jāņu bērnus.

Neatņemama "Jāņu mācības" sastāvdaļa ir arī pirts kurināšana, lai Jāņu naktī visi būtu balti un tīri. Vecajā muzeja pirtiņā pieredzējusi zāļu sieva pastāstīs par pirts kurināšanas gudrībām, pirts slotu siešanas māku un katras slotiņas īpašo nozīmi.

Pasākuma apmeklētājus gaida sacencības alus kausu tukšošanā un labība smaisu celšanā, kā arī veiklības pārbaudījumi vainadziņu mešanā. Ātrāko, spēcīgāko un veiklāko gaidīs pārsteiguma balvas.

Pasākuma noslēgumā visus priecēs Annas kultūras nama dramatiskā kolektīva brīvdabas izrāde, Rīkstes koka komēdija "Precības Ķipīšos".

'UgunsGrēka' līgošana Limbažos

Telekompānijas TV3 seriāla "UgunsGrēks" cienītāji un fani varēs izmantot iespēju klātienē satikt iemīļotos varoņus gada īsākajā naktī 23.jūnijā Limbažos un dejot, dziedāt un līksmot kopā līdz pat rīta gaismiņai.

Limbažos koncertā "UgunsGrēks līgo Limbažos" tiksies Leons, Elizabete, Deniss, Rita, Vadims ar Silviju, Donāts, Zenta, Mirdza, Jagudins, Maksis un Fēlikss ar Serafimu.

Pārējie ielīgošanas un Līgo svētku pasākumi Limbažu novadā un citur Latvijā!

Līgošana un odu ķeršana 'Rakšos'

Aktīvās atpūtas komplekss "Rakši" otro gadu rīkos vērienīgus Līgo svētkus ar populāru dziedātāju un grupu piedalīšanos. Vakaru atklās Latvijā pirmās odu ķeršanas sacensības, kas vienuviet pulcēs gan komandas, gan arī individuālos odu ķērājus.


Līgo vakarā ''Rakšos'' muzicēs Jenny May, Ivo Fomins ar grupu un grupa ''Otra puse''. Skanēs šo mūziķu populārākās un tautā iemīļotākās dziesmas, kā arī visu laiku populārākās Līgo dziesmas.

Tuvojoties vakara krēslai, tiks iedegts lielais Līgo ugunskurs.

Kompleksā darbosies telšu pilsētiņa, apsargāta automašīnu stāvvieta, svētku apmeklētājiem tiks nodrošinātas piknika vietas ar nojumēm, kā arī viss nepieciešamais ērtai un kvalitatīvai atpūtai.

No pulksten 15 Līgo dienā ik pa stundai kursēs bezmaksas ekspress buss ''Cēsis (Vienības laukums) - Rakši'', kas Jāņu dienas rītā līgotājus jau no pulksten 5 rītā līgotājus vadās maršrutā ''Rakši - Cēsis (Vienības laukums)''.

Ieejas maksa - 5 lati.

Alternatīvie Jāņi Ropažu estrādē

Ropažu estrādē Līgovakarā, 23. jūnijā arī šogad tiks rīkots rokfestivāls "Alternatīvie Jāņi", kuros varēs svētkus svinēt "bez šlāgeriem un citiem ierastajiem atribūtiem (izņemot alu)".


Alternatīvi līgos Rolands Ūdris un "The Hobos", nakts koncerta viesu vidū būs grupa "ППШ "- vietējie labāko krievu roka tradīciju turpinātāji, grupas "U-13", "БВЖ", "Konservētie stringi", "V.I.P.P. Basbočka" un "Osiris Drinks Whiskey".

Festivāla nakts koncerts sāksies 23. jūnijā pulksten 20, bet ēdienu un dzērienu tirgotava pie estrādes darbu sāks jau ap sešiem 22. jūnija vakarā un sola darboties līdz pat 25. jūnija pievakarei.

Līgo - krastmalā, Jāņi - Dzegužkalnā

23. jūnijā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti gada īsāko, vasaras saulgriežu nakti, svinēt Rīgā - 11. novembra krastmalā un gleznainākajā no Rīgas kalniem - Dzegužkalnā.

Piedzīvosim Jāņus Dzegužkalnā:

20.30 Liepājas aktrišu folkloras kopas "Atštaukas" Jāņu uzvedums
21.30 apdziedāšanās, rotaļas un Uguns rituāls
22.00 post-folkloras grupas "Iļģi" koncerts
23.00 Latviešu Danču tūre kopā ar "Rīgas danču klubu" un grupu "Iļģi"
24.00 Jāņu godināšana
24.15 Zaļumballe kopā ar grupu "Lauku muzikanti"
04.30 Saules sveikšana

Par svētku atmosfēru un līksmību gādās Dzegužkalna Jāņa māte un Jāņa tēvs
Iveta un Vidvuds Medeņi. Būs alus, siers un citi gardumi no Latvijas laukiem!

Līgosim krastmalā!
no plkst. 17.00 līdz plkst. 4.30
11. novembra krastmalā starp Vanšu un Akmens tiltiem

Pušķošanas sēta
No plkst. 17.00 gatavošanās līgošanai – vainagu pīšana, apdziedāšanās, rotaļas un danči kopā ar folkloras kopu "Ceiruleits"

Vakara sēta
20.20 Valdis Zilveris un Andris Daņiļenko
22.20 "Aktieru balle"
23.20 Valdis Zilveris un Juris Hiršs
00.20 Santa Zapacka un Harijs Ozols  

Nakts sēta
20.00 Folkloras kopa "Kokle"
20.30 Līgo uzvedums "Kad atnāca Jāņu diena"
20.40 Folkloras kopa "Ceiruleits"
21.00 Latviešu ziņģu koncerts "Jāņu nakti negulēju"
Solisti – Intars Busulis, Andris Ērglis, Zane Dombrovska, Amber, Lady's sweet, Ingus Ulmanis, Normunds Rutulis. Muzikālais virsvadītājs Kārlis Lācis
22.00 Līgo uzvedums "Es redzēju Jāņu nakti"
22.20 Latviešu ziņģu koncerts "Jāņu nakti negulēju"
23.20 Līgo uzvedums "Jānīts kūra uguntiņu"
23.40 Latviešu ziņģu koncerts "Jāņu nakti negulēju"
00.10 Aktieru ansamblis "Mūžīgais unisons"
01.10 Līgo uzvedums "Jāņu nakti zelta rasa"
01.30 "Krauja Storm Band"
02.30  "Apvedceļš"
04.00  Līgo uzvedums "Jau saulīte uzlēkuse"

Rīta sēta
20.00 DJ Mart Inc
22.30 "Musiqq"
23.30 DJ Ella vs. Discoteq
02.30 DJ Roberts Lejasmeijers

Ieeja pasākumos - bez maksas.

Lai uz Rīgā rīkotajiem Līgo pasākumiem varētu nokļūt ikviens, 23. un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā kursēs bez maksas.

Līgo svinības Jūrmalā

Jūrmalas pilsētā jau no 17. līdz 22. jūnijam notiks visdažādākie ielīgošanas pasākumi, bet 23.jūnijā gaidāma lustīga Jāņu balle. Jūrmalniekus un pilsētas viesus priecēs koncerti, danči, vainagu vīšana, jāņuguns iedegšana pludmalē un citi vasaras Saulgriežiem veltīti pasākumi.

23. jūnijs

Mellužu estrādē pulksten 22 sāksies Jāņu nakts balle kopā ar grupu "Credo" un "Tu La' Mōrs".

Līgošana Saldū ar populāriem māksliniekiem

Saldus Kalnsētas parka estrādē 23. jūnijā pulksten 20 sāksies vērienīgs Līgo svētku lielkoncerts "No nakts uz rītu", kurā ar visiem zināmām un iemīļotām dziesmām priecēs vairāk kā piecpadsmit populāri Latvijas dziedātāji un aktieri.

Koncertā uzstāsies Harijs Spanovskis, Jānis Paukštello, Nikolajs Puzikovs, Evija Sloka, Kaža, Roberts Pētersons, Jolanda Suvorova, Karīna Tatarinova, Jenny May, Normunds Pauniņš, māsas Legzdiņas, grupa "Dzeguzīte", Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens, Aigariņš un "Opus Pro".

Koncerta pirmajā daļā mākslinieki izpildīs savas mīļākās dziesmas un hītus, savukārt koncerta otrajā daļā - mākslinieki dziedās tautasdziesmas, ziņģes, kino un estrādes dziesmas, kuras pateicoties apvienotajiem mūziķu sastāviem, iegūs jaunu skanējumu. Gaidāma varena sadziedāšanās Inta Teterovska vadībā ar kori, solistiem un publiku.

Pēc koncerta pulksten 23 sāksies lustīgā Līgo nakts zaļumballe līdz rīta gaismai.

Biļetes iespējams iegādāties Saldus Kultūras centrā un "Biļešu paradīzes" kasēs. Pirmās 1000 biļetes maksā trīs latus, vēlāk četrus latus, bet pasākuma dienā  - piecus latus.

Bērniem līdz 10 gadu vecumam kā arī Jāņiem un Līgām ieeja bezmaksas, uzrādos personas apliecinošu dokumentu.

Līgo svinības Ikšķilē

Latvijas Radio 2 aicina apmeklēt vērienīgas Līgosvētku svinības "Latvija līgo Ikšķilē" Daugavas krastā Ikšķilē, pretī Sv.Meinarda salai. 23. jūnija vakarā vienuviet pulcēsies populāri dažādu stilu mūziķi, kuri mūzikā apvienosies ar Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales folkloras grupām un ansambļiem, senču tradīciju spēku un mūsdienu radošo enerģiju.

Kā ik gadu, arī šoreiz Latvijas Radio 2 cer sapulcināt Līgas un Jāņus no visiem Latvijas novadiem, veidojot lielāko Līgu un Jāņu kopkori.

Jau divas stundas pirms koncerta sākuma – no plkst.19:00 apmeklētāji varēs piedalīties Līgo apdziedāšanās dziesmu un oriģinālāko vainagu konkursos, piedalīties latviskās atrakcijās folkloras kopas "Vilki" vadībā, baudīt vietējo deju, orķestru, koru kolektīvu kā arī Latvijas labāko folkloras kopu svētku ielīgošanas priekšnesumus.

Koncertā apvienoto mūziķu sastāvā instrumentālistu Kristapa Krievkalna un Kristīnes Kārklas-Puriņas vadībā piedalīsies dūdu un bungu mūzikas grupa "Auļi", Suitu sievas, vīru kopa "Vilki", folkloras draugu kopa un kapela "Vīteri", folkloras kopas "Laimas muzykanti", "Ilža", "Grodi", "Rudzi" un "Medainis", kā arī čigānu ansamblis "Dzheski Gloss". Tāpat muzikālus priekšnesumus sniegs Ieva Akuratere, Atis Auzāns, Kaža, Olga Rajecka, Liene Candy, Aija Andrejeva, Dainis Skutelis, Ivo Fomins, "Riči", Jānis Krūmiņš un citi populāri mūziķi. Dziesmu skanējumu kuplinās Ikšķiles un Ogres novada apvienotais koris, kā arī paši pasākuma apmeklētāji.

Pēc koncerta turpināsies Līgo nakts balle ar grupām "Apvedceļš", "Musiqq", Uškānu ģimenes ansambli un dīdžeju Aivi. Pasākuma apmeklētājiem plašā izvēlē tiks piedāvāti arī katram novadam raksturīgākie ēdieni.

Visiem Jāņiem un Līgām ieeja pasākumā ir bezmaksas, bet pārējie apmeklētāji biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs. Biļešu cenas ir 3 un 4 lati.

Līgošana ar Nacionālā teātra aktieriem Jēkabpilī

23.jūnijā Krustpils saliņā jau no pulksten 19 jēkabpilieši un pilsētas viesi aicināti noskatīties brīvdabas joku izrādi "Preilenīte" ar Nacionālā teātra aktieriem - Daigu Gaismiņu, Voldemāru Šoriņu, Egilu Melbārdi, Līgu Vītiņu, Zigurdu Neimani, Guntu Virkavu un Juri Hiršu.

Pēc izrādes paredzēta kopīga līgošana pie Jāņu ugunskura, baudot gardo miestiņu un sieru. Vakara gaitā pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī dziedāt Līgo dziesmas kopā ar folkloras kopu "Rūtoj".

Pulksten 22 paredzēta zaļumballe kopā ar atraktīvo grupu "Kreicburgas ziķeri" un deju kolektīvu "Kreicburga".

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs. Biļešu cena iepriekšpārdošanā divi lati, pasākuma dienā – trīs lati. Līgām un Jāņiem ieeja bez maksas.

Vasaras svētku gaidīšanas un svinību pasākumi Siguldas novadā

Gaidot Vasaras saulgriežus, Siguldas novadā norisināsies daudzas aktivitātēs, mācoties dažādas svētku tradīcijas, amatus, tirgojoties, dziedot un dancojot. Gada īsāka nakts tiks sagaidīta latviešu tradīciju garā ar apgūtajām dejām un dziesmām.

23.jūnijā Mores pagastā pulksten 19 notiks Līgo dienas pasākums "Lai siera ritulis ripo...". Programmā: Mores amatierteātra fragmenti no Tijas Bangas izrādes "7 vecmeitas"(režisore I.Millere), aktīvāko un atsaucīgāko morēniešu godināšana, Siera konkurss un vēl daudz un dažādas atrakcijas visas nakts garumā. Būs arī danči kopā ar  mūziķu grupu "Mājupceļš" no Valmieras.

Siguldas Svētku laukumā no pulksten 21 varēs kopā sadziedāt, sadancot un salīgot gada romantiskākos latviešu svētkus - Līgo nakti! Pulksten 22 sāksies Līgo nakts izdarības - dziesmas dejas, skaitāmpanti, līgo ampeles un citi jautri pārsteigumi Līgas un Jāņa vadībā. Svētku nakts dančus kustinās muzikālā apvienība "Jāņonkuls" (V.Zemgals, E.Glotovs, V.Krieviņš, Ē.Upenieks) un Dj Līgotājs.

Lai līgošanai spēks līdz gaismai neaptrūktu, par līgotāju labsajūtu rūpēsies bufete - putos alus, smaržos siers un krāšņi degs īsts Jāņu nakts ugunskurs!

Ieeja bez maksas.

26.jūnijā Allažu Tautas namā pulksten 18 sāksies Inčukalna tautas nama amatierteātra izrāde "Skroderdienas Silmačos". Ieejas maksa 1 lats, bērniem un pensionāriem - 0.50 santīmi.

Latviešu tradīcijas 'Kalnarukšos'

Apes un Alūksnes novadu robežās, zemnieku saimniecībā "Kalnarušķi" 23. un 24. jūnijā tiks svinēti Līgo svētki un Jāņi, atdzīvinot latviskās tradīcijas ar aplīgošanu, dančiem un auglības skrējienu.

Viesi ir aicināti ierasties nacionālajos tautu tērpos. Saglabājot tautas tradīciju ilgtspēju, tiks iedzīvinātas senās aplīgošanas tradīcijas, dziedātas Līgo un Jāņu dziesmas. 

Programma:

23. jūnijs

17.00 - 18.30 Ierašanās z/ s Kalnarušķi", teritorijas iepazīšana, telts uzsliešana, jāņuzāļu lasīšana, vainagu pīšana;

18.30 - 19.00 Kopīgais foto ar māju saimniekiem, tautas tērpu parāde, izrādīšanās, lielīšanās;

19.00 - 21.30 Kaimiņu sētu, lauku, tīrumu aplīgošana;

21.30 - 22.20  Koncertuzvedums "Ak šī jaukā lauku dzīve Apes novada dziesmās, dejās un darbos". Uzvedumā piedalās Apes novada jauktais koris, deju kopas "Metenis","Jukums", folkloras kopa "Putnis";

22.20 - ... Jāņuguns iedegšana, Līgu un Jāņu sumināšana, vakariņu zupa, pirts, zaļumballe visas nakts garumā;

03.00 Auglības skrējiens pa Kalnarušķu pļavām.

24. jūnijs

10.00 - 12.00 Mošanās, brokastis

12.00 Konkurss "Skaidrākais Jāņa bērns" - tautu meitas nešana pār baļķi

13.00 Filma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" skatīšanās pļavā un lielā ekrāna, dziedot līdz dziesmas un citējot līdzi spilgtākos tekstus;

15.00 Sadale - sāk domāt par mājās braukšanu, šoferiem alkometra pārbaude, atvadu bučas.

Dalības maksa: 7 lati, ar tautas tērpu - 5 lati. Bērniem līdz 16 gadiem ieeja brīva. Cenā ietilpst – autostāvvieta, telts vieta, pasākuma vadītājs, koncertuzvedums, Līgo svētku zupa, pirts, zaļumballe, grili, malka, dīķis.

Iespējams apmeklēt tikai koncertuzvedumu - ieeja 1 lats, bet ieeja zaļumballē – 2 lati.

Ielīgošana un Līgo notikumu virtene Rundālē

Visi, kuriem Līgo svētku prieks sirdī, tiek aicināti 22.jūnijā uz Rundāles "Balto māju", kur gaidāma cepļa kurināšana visas dienas garumā un pirtī iešanas gudrību apgūšana. Savukārt, 23.jūnijā gaidāma "Lielā Līgo dienas notikumu virtene" ar interesantiem pasākumiem katra līgotāja gaumei.

22.jūnijs

19.00 - pirmsjāņu pirts gudrības kopā ar Silvu Erbu un pirtī iešanas prakse (līdzi jāņem savs dvielis).

No 21.00 - kino vakaru brīvā dabā (līdzi jāņem silts pleds un našķi).

23.jūnijs
"Lielā Līgo dienas notikumu virtene" pie "Baltās mājas":

No 9.00 - 11.00 Cepļa vaļā vēršanas brīnums,

14.00 - "Pļavas mācība", ēdamas un neēdamas zāles , kā arī pilnīgi neparedzamas sarunas ar slaveno ventiņu stāstnieci un zāļu sievu- Līgu Reiteri,

17.00 - Līgodziesmu mācīšanās, danči un rotaļas kopā ar folkloras kopu "Laukam pāri"( vad.E.Kūla- Braže), vainagu pīšana un meitu/puišu zālīšu iepazīšana, Siera siešanas skola, degustācija un iegādāšanās svētku galdam( Anita Maldute).

18.00 - Rundāles amatirteātra "Stella" jautrā A.Bankas lugas izrāde "Visi radi kopā" (rež.L.Lauskiniece). Gaidāma arī Līgu un Jāņu sveikšana pēc izrādes.

Visi līgotāji aicināti ierasties tautisku noskaņu tērptos un labā garstāvoklī.

21.00 - Zaļumballe kopā ar Ēriku Gruzniņu un lielais Jāņu ugunskurs pie Pilsrundāles vidusskolas!

Ieeja uz visiem pasākumiem- brīva.

Līgo pasākumi Kuldīgas novadā

Par godu vasaras saulgiežiem Kuldīgā un Kuldīgas pagastos gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

Kuldīgā
22. jūnijā pulksten 12 sāksies lustīga ielīgošana Liepājas ielā. Ieeja bez maksas.
23. jūnijā no pulksten 22 Kuldīgas novada muzeja parkā būs Līgo vakara balle. Līdz rīta gaismai spēlēs Vitolds Staško un Artis Poriņš - grupa "Kurzemes katls".

Vārmē

23.jūnijā pulksten 23 Brīvdabas estrādē "Liepu birzs" gaidāms Līgo dienas pasākums kopā ar grupu "Brīvdiena". Ieeja bez maksas.

Turlavā
22.jūnijā pulksten 19 Dižgaiļu parka estrādē darbosies "Vainadziņu darbnīca", kurā varēs mācīties pīt Jāņu vainagus. Līdzi jāņem pļavu ziedi, ozolu zari, vārpas, izturīgs diegs un šķēres.
24.jūnijā pulksten 22 Dižgaiļu parka estrādē - "Līgo balle". Pusnaktī tiks godinātas Līgas un Jāņi.
Turlavas bibliotēkā jūnijā skatāma izstāde "Visa laba Jāņu zāle" - par Zāļu dienā plūkto puķu un zāļu vērtīgajām īpašībām.

Laidos
Pagasta bibliotēkā 18.-28.jūnijam skatāma grāmatu izstāde "Līgo svētki un tradīcijas".
23.jūnijā pulksten 21 Laidu estrādē - Līgo vakars. Līgotāji varēs noskatīties arī pagasta amatierteātra izrādi "Ar smaidu pa dzīvi". Bet pulksten 22 sāksies balle kopā ar Reini no Ventspils. Ieeja brīva.

Kurmālē
23.jūnijā pulksten 22.30 Vilgāles estrādē sāksies "Jāņu nakts balle".

Ēdolē
22.jūnijā pulksten 20 pie kultūras nama notiks Jāņu ielīgošanas koncerts "Starp vasaras saulgriežiem un Līgo" kopā ar VEF kultūras pils trio "Harada" un stāstnieci Gitu. Būs konkurss par kuplāko Jāņu vainagu un skaistāko Līgo zāļu pušķi, balvās - Jāņu siers un alus.

Snēpelē
Snēpeles kultūras nama amatierteātris aicina visus uz Jāņu ielīgošanu 22.jūnijā pulksten 20 pagastmājas pagalmā. Pasākumā "Līgosvētki pie Mirttantes!" rādīs brīvdabas izrādi "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". Pēc tam būs kopīga līgošana.

Kabilē
19.jūnijā pulksten 20 parka estrādē (lietus gadījumā - skolā) notiks Kabiles senioru deju kopas "Kamēr vari" draugu kolektīvu koncerts "Gaidīt, gaidu Jāņu dienu". Skolēniem ieeja Ls 0,30, pieaugušajiem - Ls 0,60. Pēc koncerta -dejas, spēlēs Vilis. Ieeja - Ls 1,50.

Pelčos
23.jūnijā pulksten 22 laukumā pie Pelču bijušās katlumājas būs kopīga Jāņu ielīgošana. Spēlēs E.Ziņģe no Kuldīgas. Ieeja brīva.

Rendā
23.jūnijā pulksten 23 jaunajā brīvdabas estrādē - Līgo vakars kopā ar Indru un Normundu no Popes.

Padurē
Ķimales stadionā 22.jūnijā pulksten 20 viesosies Vārmes amatierteātris ar Māras Hornas izrādi "Ļaujies, un viss", pēc izrādes zaļumballe, kurā spēlēs "Nakts ziņas" no Ventspils.

Gudeniekos
21.jūnijā pulksten 14 pagasta centrā - pasākums "Sagaidīsim Līgo svētkus", būs Līgo kompozīciju veidošana.
14. - 26.junijam Gudenieku bibliotēkā tematisks pasākums "Vasaras saulgrieži".

Līgo dienas lustes Līgatnē

Jāņu ielīgošanas pasākumi un dažādas Līgo dienas lustes gaidāmas brīvdabas estrādēs un viesu namos gan Augšlīgatnē, gan Lejaslīgatnē.

22. jūnijā pulksten 19 viesi varēs baudīt Inčukalna Tautas nama amatierteātra brīvdabas izrādi "Skroderdienas Silmačos".

23. jūnijā pulksten 18 sāksies jautra ielīgošana viesu namā "Nītaures dzirnavas". Pasākuma programmā gaidāma sētas pušķošana, vainagu pīšana, siera siešana, pīrāgu cepšana, neaizmirstot par latviskām dejām un rotaļām.

Līgatnes novadā gaidāmas vairākas Līgo nakts balles un ugunskura iedegšanas vietas:

Augšlīgatnē, pie Laivenes pulksten 22 spēlēs grupa "Siluets". Ieeja bez maksas.

Lejaslīgatnē, Gaujasmalā pulksten 22.30 uzstāsies atraktīvie ballīšu meistari "Ivo & Ina". Ieeja bez maksas.

Viesu namā "Nītaures dzirnavas" no pulksten 22 spēlēs kantri grupa "Sestā jūdze". Pērkot 10 biļetes iepriekšpārdošanā- cena uz balli 3.50 lati. Pasākuma norises vietā - 5 lati.

Viesu namā "Ratnieki" pulksten 22 spēlēs grupa "Linga". Pērkot 10 biļetes iepriekšpārdošanā- cena uz balli 3.50 lati. Pasākuma norises vietā - 5 lati.

Līgo balle Daugavpilī

23.jūnijā daugavpilieši un pilsētas viesi tiek aicināti uz Stropu estrādi, lai pavadītu gada visīsāko nakti un sagaidītu saullēktu zaļumballes noskaņojumā.

Par Jāņu sieru, saldo alu un citiem našķiem gādās tirdziņa saimnieces un saimnieki no pulksten 20, bet par aktīvu izklaidi un lustīgu izdancošanos - mūziķi un dejotāji programmā "Līgosim Stropu estrādē" kopā ar Latviešu kultūras centra deju kolektīvu "Atbalss", profesionālo pūšamo instrumentu orķestri "Daugava" un solistiem.

Pulksten 23 - Jāņu ugunskura iedegšana un zaļumballe kopā ar mūzikas grupu "Lardo".

Pulksten 2 naktī Saullēkta sagaidīšana disko ritmos līdz pat pulksten 4 rītā.

Sadziedāšanās un joki Valmierā

Šogad 23.jūnijā Valmieras estrādē no pulksten 19 līdz rīta gaismai varēs izdziedāties, izdancoties un izsmieties. Lielo tautas sadziedāšanos ar Valmieras koriem un skatītājiem vadīs Valmieras koru virsdiriģents Jānis Petrovskis, bet par dziedātāju muzikālo atbalstu rūpēsies komponists Uldis Marhilēvičs.

Lielo tautas sadziedāšanos ar Valmieras koriem un skatītājiem vadīs Valmieras koru virsdiriģents Jānis Petrovskis. Par dziedātāju muzikālo atbalstu rūpēsies komponistsUldis Marhilēvičs. Valmieras korus pārstāvēs diriģentes Irēnas Zelčas vadītais apvienotais Līgo koris. 

Sadziedāšanā piedalīsies pazīstami Valmieras novada cilvēki ar pašu izvēlētu dziesmu, dziedātāji Nikolajs Puzikovs, Andris Baltacis, dziedošais aktieris Varis Vētra unLaila Ilze Purmaliete.

Līgo dziesmas atcerēties palīdzēs tradīciju kopa "Griezes".

Savukārt par skatītāju smiekliem rūpēsies komiķi Jānis Jarāns un Dainis Porgants, kuri šogad svin 25 gadu darba jubijeju. Par godu jubilejai kopā ar Uldi Marhilēviču ir izveidota muzikāli izklaidējoša programma "Imanta, Babīte... 25". Programmā skatītājiem tiks piedāvāti visu laiku labākie joki, kuri nav zaudējuši savu aktualitāti arī pēc 25 gadiem.

Jāņu koncertā piedalīsies grupa "Baltie Lāči", kuri būs sagatavojuši arī jaunas dziesmas no grupas ''Čikāgas Piecīši" repertuāra. "Baltie Lāči" būs atbildīgi arī par Jāņu nakts balles programmu.

Biļetes: "Biļešu paradīze" kasēs. Biļešu cena: no 3 līdz 5 lati.

Līgo svētki un koncertuzvedumi Liepājā

23.jūnijā no pulksten 20 Liepājā, Jūrmalas parkā un koncertzālē "Pūt vējiņi" notiks Līgo svētku svinēšana. Skatītāji varēs noskatīties koncertuzvedumus, kā arī piedalīties lustīgā līgošanas pasākumā.

Pulksten 20 gaidāms koncertuzvedums "Jāņu nakti gunis dega", Jāņa Purviņa horeogrāfija, Sniedzes Grīnbergas mūzika. Izpilda Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" Tautas deju ansamblis "Līgo", kura mākslinieciskais vadītājs J.Purviņš.

Savukārt otrajā daļā koncertuzvedums "Viņš bučojis man'", kurā jaunu ļaužu mīlestību Jāņa Purviņa, Aijas Baumanes, u.c. autoru dejās, Raimonda Paula ziņģēs un latviešu tautas dziesmās demonstrēs Tautas deju ansambļi "Līgo" no Rīgas, "Rucavietis" no Liepājas, "Vaduguns" no Liepājas, vokālā studija "Gaismiņa" no Liepājas un "Līvas ciema muzikanti".

No pulksten 21.30 gaidāmi latviski danči, Līgo dziesmas un Jāņuguns iedegšana ar "Līvas ciema muzikanti" uzstāšanos, bet no pulksten 23 līdz 4 rītā - Līgonakts Balle. Spēlēs grupa "Klaidonis".

Līgotāji var ņemt Līgo mielastu līdzi, savukārt Jāņu alus un citi restorāna "Barons Bumbier's" gardumi būs atrodami koncertdārza kafejnīcā.

Biļetes iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama kasē no 21. jūnija. Kase atvērta no plkst. 14.00 līdz 18.00. Svētku dienā no plkst. 18.00 "Pūt, vējiņi!" kasē. Biļetes cena Ls 2, Līgo vakarā no plkst. 24.00 – Ls 3. Līgotājiem pensijas gados biļetes cena Ls 1.50, Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

Līgo pasākumi Līvānos

23. jūnijā no pulksten 17 līgotāji aicināti uz vērienīgu līgošanu Līvānos, Zaķusalā - "Līgo, Latgalei!", kurā piedalīsies aktieri, reģionālie kori un populārākie Latvijas šlāgermūziķi. Zaļumballi vadīs - GuntisSkrastiņš.

"Līgo Latgale!" vakars iesāksies ar vietējo kopu, deju kolektīvu un grupu uzstāšanos. Līgotājus iepriecinās "Latvijas šāgeraptaujas" veterāni, leģendārā grupa "Jūlijs" no Līvāniem. Uģis Roze un Žorža Siksnas "Zemes krāsas koris" sadziedāšanās daļā dziedās kopā ar skatītājiem. Dzīvo mūziku nodrošinās Gunta Skrastiņa grupa "No ½ vārda". Trešā koncerta daļā paredzēta nakts balle ar diskotēku.

Bērniem darbosies atrakciju piepūšamā pilsētiņa, batuts, slidkalniņi.

Biļetes var iegādāties "Biļešu serviss" kasēs, "Statoil" benzīntankos un Līvānos Kultūras centrā, pasākuma dienā - norises vietā. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 3 lati, zaļumballes dienā 4 lati. Bērniem līdz 12 gadiem un cilvēkiem ar invaliditāti, uzrādot Invaliditātes apliecību, ieeja bez maksas.

Līgo svētki Ventspilī

23. jūnijā ventspilnieki un pilsētas viesi tiek ielūgti uz Līgo svētku svinēšanu Reņķa dārzā.

Pulksten 20 ikviens interesents varēs noskatīties Ogres Tautas teātra izrādi R. Blaumanis "Skroderdienas Silmačos" (režisors Jānis Kaijaks).

Savukārt pēc izrādes, pulksten  22 tiks iedegta Ventspilī lielākā Jāņuguns un līdz pat rīta gaismai jautrība turpināsies zaļumballē kopā ar grupu "Pusnakts tango" un Dj Lāci.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!