Foto: F64
Šogad Rīgas 810 gadu jubilejas svētku programma tiek realizēta vienotā mākslinieciskā koncepcijā - "Dzīvā Rīga". Rīgas svētku laikā dažādās pilsētas ielās - Alberta, Gleznotāju, Kalēju, Teātra, Aldaru, Sergeja Eizenšteina, Tallinas un citās notiks krāšņi un daudzveidīgi pasākumi, portālu "Delfi" informē Rīgas Domes pārstāvji.

Jau par tradīciju kļuvis pasākums "Pirms 100 gadiem Albert' ielā", kas šogad pirmo reizi piedāvās Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīcu, kurā katrs svētku apmeklētājs, uzzīmējot savu "sapņu māju", varēs piedalīties "pilsētas būvēšanā" un garākās Rīgas ielas veidošanā.

Savukārt, Gleznotāju un Vaļņu ielas krustojumā paredzēta performance "Otas dimd", kurā ikvienam būs iespēja paust savas sajūtas, kas tiks ietērptas vizuālās mākslas darbā vai pārvērstas mūzikā.

"Rīga dimd" meistardarbnīcas darbosies Kalēju ielā un Konventa sētā, kur Nila Īles virsvadībā varēs iepazīt dažādus ritma instrumentus, kā arī izmēģināt sava ķermeņa spējas radīt dažādus ritmus. Šajā meistardarbnīcā notiks arī dārzeņu brīnumainās pārvērtības mūzikas instrumentos. Tā kā darbnīca darbojas ielā, kas nes kalēju vārdu, tad meistars Jānis Keiselis kopā ar jebkuru interesentu visas dienas garumā kals atslēdziņas.

Teātra ielā meistardarbnīcā "Pilsētas pasludināšana", apmeklētājiem būs iespēja veidot kopīgu uzvedumu. Savukārt Aldaru ielā svētku dalībniekiem būs iespēja baudīt autentisku 20 gadsimta 30-to gadu Rīgas atmosfēru. Tajā ikvienu sagaidīs atraktīvie vārtu sargi, ar jautrām un skanīgām melodijām iepriecinās ielu muzikanti, apavus nopucēs rūpīgs kurpju tīrītājs, bet par pēdējām tenkām pastāstīs visu zinošais sētnieks.

Performance "Tirgus teātris" būs pieci teatrāli priekšnesumi dažādās Rīgas Centrāltirgus vietās – Prāgas ielā, Turgēņeva ielas pusē, Nēģu ielā un paviljonos. Teatralizētajos priekšnesumos tirgus vidē tiks izstāstīti rīdzinieku stāsti par Rīgu, kā arī neparasti atgadījumi no pilsētnieku dzīves.

Mazliet ārā no Rīgas centra - slavenā kinorežisora Sergeja Eizenšteina vārdā nosauktajā ielā - tiks radīta filma, kuras tapšanā varēs iesaistīties ikviens. Filma simboliski attēlos Rīgas ceļu cauri gadsimtiem līdz tās 810gadei - no pilsētas pirmsākuma līdz mūsdienām. Būs redzama uz ielas novietota jahta, kas atspoguļos mazā Eizenšteina tā laika idejas par lielo kuģi, kas vēlāk pārtapa varenajā filmā "Bruņukuģis Potjomkins". Uz tās uzstāsies pazīstamais dīdžejs Toms Grēviņš un vīdžejs Mikus Meirāns.

Staigājot pa Rīgas ielām svētku laikā, būs sagaidāmi patīkami pārsteigumi un atraktīvi pasākumi, kuros rīdzinieki un pilsētas viesi varēs līdzdarboties, veidojot kādu meistardarbu, vai vienkārši vērot radošo procesu.

Kā jau ziņots, Rīga šogad svin 810 gadu jubileju, un no 19. augusta līdz 21. augustam plānoti daudzveidīgi svētku pasākumi. Plašāka informācija par Rīgas svētku pasākumiem atrodama mājas lapā www.rigassvetki.lv - arī angļu un krievu valodā.

Rīgas svētki 2011: Rīgai - 810 svētku programma


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!