Foto: LETA

Šī gada 8. aprīlī mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis, pirmdien, 8. aprīlī, savā mājaslapā un sociālo mediju kontos vēsta Daugavpils teātris.

Ivars Lūsis (14.02.1969 – 08.04.2024) 1993. gadā absolvējis Liepājas teātra 4. studiju, 1997. gadā - Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un skatuves mākslas katedru, iegūstot režisora specialitāti. Kopš 1992. gada viņš iestudējis izrādes vairākos valsts un neatkarīgajos teātros – Liepājas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, teātrī "Skatuve" u.c. No 2006. līdz 2008. gadam bijis Liepājas teātra direktors.

Aktīva sadarbība ar Daugavpils teātri Ivaram Lūsim sākās 2012. gadā, kad tika iestudēta komēdija "Biznesa klases palāta". Pēc šī iestudējuma Ivars Lūsis kļuva par biežu Daugavpils teātra viesrežisoru, un katra viņa viesošanās šeit bija kā ģimenes atkalsatikšanās, raksta teātra pārstāvji.2022. gadā Ivars Lūsis pievienojās Daugavpils teātra kolektīvam un kļuva nozīmīgu teātra mākslinieciskās komandas bagātinājumu. "Šodien mēs zaudējām ne tikai brīnišķīgu kolēģi un talantīgu mākslinieku, bet arī tuvu cilvēku un domubiedru," līdzjūtību pauž kolēģi.

Ar īpašu prieku Ivars Lūsis iestudējis izrādes bērniem un jauniešiem, spējot saistoši runāt par šai auditorijai aktuālām tēmām. Viņa talants tika atzīmēts, nominējot un apbalvojot vairākas izrādes ar "Spēlmaņu nakts" balvu: "Sniegbaltītes skola" Liepājas teātrī (2007) – "Gada izrāde bērniem un pusaudžiem", "Miskastes bērns" teātrī "Skatuve" (2010) – "Gada izrāde bērniem vai jauniešiem". Savukārt izrāde "Bērniņi" (Liepājas teātrī, 2008) saņēma piecas "Spēlmaņu nakts" nominācijas, tostarp "Gada dramatiskā teātra izrāde".

Viena no nozīmīgākajām balvām Ivaram bija skatītāju mīlestība, viņu patiesie smiekli un prieks, uzsver kolēģi Daugavpils teātrī.

Daugavpils teātra skatītājiem viņš lielākoties bija pazīstams kā komēdijmeistars, kurš vienmēr rūpējās, lai skatītāji var gan izsmieties, gan aizdomāties par būtisko. Šeit viņš bija iestudējis ģimenes drāmu "Īpaša suga" un komēdijas "Sniega gūstā", "Mīlestība 32 kvadrātmetros", "Mīlestība līdz prāta zudumam", "Baismīgās mājsaimnieces", "Biznesa klases palāta", "Melu detektors" un "Ekstrasensa cīņa" - viena no teātra izrādēm-rekordistēm, kura, pateicoties skatītāju mīlestībai, nepameta repertuāru vairāk kā sešus gadus.

Kā norāda Daugavpils teātra pārstāvji, Ivars Lūsis bija ne tikai lielisks režisors, kurš labi izjuta savu skatītāju, bet arī talantīgs aktieris, kura atgriešanos uz skatuves varēja baudīt gan Daugavpils teātra ģimenes drāmā "Īpaša suga", gan šoziem tapušajā komēdijā "Sniega gūstā".

Tāpat Ivars Lūsis nesavtīgi un azartiski dalījās savā pieredzē un zināšanās - 2023. gada rudenī viņš uzsāka darbu pie jaunās aktieru paaudzes skološanas kā aktieru kursa vadītājs un pasniedzējs Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

Daugavpils teātra kolektīvs izsaka līdzjūtību Ivara Lūša tuviniekiem, draugiem, kolēģiem, audzēkņiem un talanta cienītājiem.

Informācija par iespēju atvadīties no aktiera un režisora Ivara Lūša sekos tuvākajā laikā Daugavpils teātra sociālo mediju kontos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!