Foto: Liene Pētersone
27. decembra rīta mūža miegā aizmidzis rokmūziķis, grupas "Opus Pro" līderis Alex, īstajā vārdā Oļegs Andrejevs, portālam "Delfi" apstiprināja piederīgie.

Mūziķis dzimis 1962. gada 10. oktobrī, Daugavpilī.

Alex ir tādu leģendāru dziesmu kā "Tu un es", "Rozā lietus", "Dzimene", "Pēdējā pietura", "Čempions" līdzautors. Divu meitu - Aijas un Lauras tēvs.

Alex kopš dibināšanas 1986. gada bijis grupas "Opus Pro" kodolā kopā ar ģitāristu un dziesmu autoru Hariju Zariņu.

"Opus Pro" bija viena no populārākajām latviešu grupām 20. gadsimta 80. un 90. gados. 90. gadu sākumā darbojies arī ASV, latviešu grupas "Riga" sastāvā. 2011. gadā pēc ilgstošas pauzes atgriezies uz skatuves, pēc tam aktīvi sadarbojies ar bijušo grupas biedru Hariju Zariņu, savu meitu Aiju Andrejevu, kā arī aktīvi koncertējis "Opus Pro" sastāvā.

Piedalījies albumu "Dzimene", "Es eju tevi zagt", "Tu un es" (kopā ar Aiju Andrejevu), "Stāsts Nr.13" ierakstos. 2015. gadā dažas Alex dziesmas oriģinālizpildījumā tika iekļautas Harija Zariņa albumā "Mīlas rokbalādes".

Pēc 25 gadiem, 2015. gadā, tika izdots grupas "Riga" 1990. gadā ASV ierakstītais albums "Riga in America", kura tapšanā Alex piedalījās kopā ar Ainaru Virgu, Uldi Marhilēviču, Igo un Gunti Vecgaili.

Mūziķa ģimene lūdz cienīt privātumu sēru laikā. Par atvadīšanos no mūziķa informācija tiks izplatīta tuvākajās dienās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!