Foto: F64

Pēc ilgāka pārtraukuma 2012. gada Latvijas teātra balvas "Skatuves nagla" pasniegšanu un "Spēlmaņu nakts" ceremoniju pilnībā finansēs valsts, turklāt labākajiem aizvadītās sezonas veikumiem Latvijas teātros tiks piešķirtas arī naudas balvas, portālu "Delfi" informē Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvji.

Jau 2011. gada nogalē Kultūras ministrija iedalīja naudu Balvai par mūža ieguldījumu un Skatuves naglu izveidei, bet šī gada vidū, LTDS noslēdza līgumu ar KM par pārējo summu, kas nepieciešama projekta veiksmīgai realizācijai, tai skaitā, tika piešķirts finansējums "Spēlmaņu nakts" žūrijas darba nodrošināšani, kā arī laureāti saņems naudas balvas. Pēdējos gadus naudas balvas netika pasniegtas, sakarā ar ierobežoto finansējumu.

Savukārt, pateicoties Skatuves Mākslas Producentu fonda valdes locekles Danas Čerņecovas iniciatīvai, tika piesaistīti arī papildus līdzekļi no Rīgas domes, kas tiks ieguldīti tieši "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremonijā, tādējādi ceļot tās kvalitāti un vērienu. Līdz ar to Rīgas dome kļuvusi par "Spēlmaņu nakts" ceremonijas ģenerālsponsoru, kā arī par domes piešķirtajiem līdzekļiem, tiks organizēts Skatītāju balsojums. Kā katru gadu, balsojums tiks organizēts Latvijas teātros, kā arī elektroniski un teātru apmeklētājiem būs iespēja izteikt savu viedokli par, viņuprāt, labākajām izrādē, aktieriem un aktrisēm aizvadītajā sezonā.

Ceremonija kā allaž norisināsies Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā 23. novembrī. Šogad par tās norises vietu izvēlēts Latvijas Nacionālais teātris. Ceremoniju veidos režisors Kārlis Krūmiņš, scenārija autors Artūrs Dīcis, scenogrāfs Uģis Bērziņš un producente – Dana Čerņecova.

Kā uzsver LTDS pārstāvji, "Spēlmaņu nakts" nav tikai krāšņa balvu pasniegšanas ceremonija. Tas ir sistemātisks darbs visas sezonas garumā, ko Latvijas Teātra darbinieku savienība veic sadarbībā ar Latvijas teātriem, Latvijas Dramaturģu ģildi, Latvijas Profesionālo aktieru apvienību, Latvijas Profesionālā baleta asociāciju, Latvijas profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociāciju, teātra zinātniekiem un citiem nozares speciālistiem.

2011/2012. gada sezonas jauniestudējumu skates žūrijas komisijas sastāvā ietilpst teātra kritiķis Normunds Akots (Ambots) – žūrijas komisijas priekšsēdētājs, LTV raidījuma "100gr. Kultūras" vadītājs un Neatkarīgās Rīta avīzes kultūras nodaļas redaktors Arno Jundze, teātra kritiķe Maija Treile, televīzijas režisore Virdžīnija Lejiņa, dejas kritiķe Inta Balode, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, televīzijas režisore un teātra kritiķe Linda Ģībiete, teātra un kino kritiķis Toms Treibergs, teātra zinātniece Maija Svarinska. Žūrijas komisija lems par laureātiem 18 nominācijās, kā arī tiks pasniegtas vairākas specbalvas, kā piemēram, Žūrijas specbalva, Balva par mūža ieguldījumu skatuves mākslā, skatītāju simpātiju balva, slepenā labvēļa balva "Gada jūsma" u.c.

Foto: 'Spēlmaņu nakts' 2011

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!