13. jūnijā, kad ar jaunības traģēdiju "Indulis un Ārija" (versiju bez vārdiem) tika slēgta Liepājas teātra 108. sezona, skatītāji uzzināja Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotās aptaujas rezultātus. Aptauja tiek rīkota jau astoto gadu pēc kārtas, lai uzzinātu skatītāju viedokli par teātra sezonu – ikviens tika aicināts nobalsot par labāko iestudējumu un aktieriem. Rezultātus paziņoja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, portālu "Delfi" informē Liepājas teātra pārstāvji.

Vērā tika ņemts elektroniskais balsojums, balsojums teātrī, kā arī 5 teātra kritiķu un zinātnieku (Edītes Tišheizeres, Laimas Slavas, Ievas Rodiņas, Līvijas Dūmiņas un Normunda Akota) viedoklis.

Par labāko aktrisi tika atzīta Inese Kučinska, par labāko aktieri – Egons Dombrovskis (kurš šajā sezonā saņēmis arī Harija Liepiņa balvu un Liepājas gada balvu kultūrā), par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Anete Berķe, bet par labāko aktieri otrā plāna lomā – Gatis Maliks. 

Par šīs sezonas veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi skatītāji atzina režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto Džordža Orvela utopisko realitāti "1984". 

Otro vietu skatītāju balsojumā ieguva režisora Sergeja Zemļanska iestudētais "Indulis un Ārija", bet trešo Jana Villema van den Bosa pasaka pieaugušajiem "Zelta pods".

Savukārt 19. jūnijā savu vērtējumu par sezonu izteiks arī teātra kritiķi un eksperti, Dailes teātra kafejnīcā "Epikūra dārzs" paziņojot šīs sezonas "Spēlmaņu nakts" nominācijas.

Šogad teātru darbu vērtēja eksperti – Undīne Adamaite, Mārīte Gulbe, Zane Radzobe, Ieva Rodiņa un Maija Svarinska.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!