Foto: Publicitātes foto

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75” piedāvā izstādi “Baibas Puzinas teātris”. Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, producente – Indra Rubene, portālu „Delfi” informēja teātra pārstāvji.

Baiba Puzina (1944-1999) bija viena no spilgtākajām un talantīgākajām Latvijas kostīmu māksliniecēm 20. gadsimta pēdējā ceturksnī. Viņas radošās dzīves sākums bija 1966. gads, kad sadarbībā ar scenogrāfu Daili Rožlapu tapa kostīmi Moljēra ”Tartifa” iestudējumam Jaunatnes teātrī.

Tam sekoja izrādes Jaunatnes un Liepājas teātrī, diplomdarba aizstāvēšana ar kostīmiem izrādei ”Mikumerdi” Drāmas (tagad Latvijas Nacionālais teātris) teātrī, beidzot Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu. Bet kopš 1973. gada Baiba Puzina darbojās galvenokārt Dailes teātrī, tomēr atrodot laiku arī citu teātru piedāvājumiem.

Kostīmi darināti gan traģēdijām, drāmām un komēdijām, gan operām un operetēm. Baiba Puzina vienmēr spējusi sastrādāties ar scenogrāfu, būt kolektīvā darba daļa. Kaut gan teātra cienītāji atceras izrādes, uz kurām gājuši galvenokārt kostīmu dēļ.

Baibas Puzinas kostīmi izcēlās ar ekstravaganci, eleganci, formas izsmalcinātību, asprātību un precīzu iederību laikā un telpā. Viņa radoši izmantoja ”bibliotēkas” vērtības, tās nekad nekopējot, materiāla iespējas – faktūru, krāsu, auduma plastiskās īpašības, tādējādi atrodot ”atslēgu” tēlu atklāsmei.

Izstādē “Baibas Puzinas teātris” būs skatāmi kostīmu zīmējumi – krāšņi, suverēni mākslas darbi, kā arī kostīmi un fotogrāfijas. Tajās atspoguļosies stāsts par desmit gadiem, kas atdoti Rīgas Modeļu namam, jo Baiba Puzina bija arī viena no skaistākajām Padomju Latvijas modelēm.

Veidojot šo izstādi, lielu ieguldījumu sniegusi arī Baibas Puzinas meita – kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa.

Izstāde „Baibas Puzinas teātris” no 28. janvāra līdz 10. aprīlim bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!