Foto: Matīss Markovskis

Muzeju naktī, 21. maijā, pirmizrādes Valmieras teātrī piedzīvos divi jauniestudējumi – pēc Aleksandra Suhovo-Kobiļina lugu "Tarelkina nāve" un "Krečinska kāzas" motīviem veidotā satīriskā komēdija "Razpļujeva sapņi", ko Lielajā zālē iestudē Viesturs Meikšāns un pēc Ļeva Tolstoja stāsta "Kreicera sonāte" motīviem tapusī izrāde vīriešiem par vīriešiem "Kāpēc es nogalināju sievu", ar ko režijā debitē Krišjānis Salmiņš, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Viesturs Meikšāns par jauno izrādi stāsta: "Razpļujevs ir kā krievu folkloras neaizskaramais pamuļķis – apgarots cilvēciņš bez noteiktas dzīvesvietas, kuru pēc ticējumiem nedrīkst sist, kaut gan viņš runā tīru patiesību. Razpļujevs kaislīgi mīl dzīvi, pasaule viņam ir kā skatuve, uz kuras nepastāv ne morāles, ne ētikas likumi – pasaule ir tik brīva, cik tā bija renesanses karnevālu laikos, kad pat karalis varēja saplūst ar tautu".

"Razpļujeva sapņi" scenogrāfiju veido Reinis Suhanovs, kostīmus – Ilze Vītoliņa. Lomās: Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Imants Strads un Ieva Džindža.

Savukārt 21. maijā plkst. 22.00 LMT Mansarda zālē pirmizrāde gaidāma iestudējumam "Kāpēc es nogalināju sievu", ar ko režijā debitē Krišjānis Salmiņš.

Nervus kutinoša tikšanās ar slepkavu no 19. gadsimta dižā domātāja un rakstnieka Ļeva Tolstoja ģimenes trillera "Kreicera sonāte" vienaldzīgu atstāj tikai aizmigušo – saka izrādes veidotāji. Draudzīgā un uz atklātību rosinošā saruna liek strīdēties laulātajiem, mīļākajiem un vientuļniekiem. Skatītājam tiek atvēlēta soģa, vērtētāja, advokāta un sabiedrotā loma. "Obligātā literatūra" ikvienam, kurš izjūt nepārvaramu vēlmi saistīties ar pretējo dzimumu, lai rastu atbildi, kur sākas, kā smaržo, pulsē un elpo Mīlestība.

Izrādes scenogrāfijas un kostīmu autors – Varis Siliņš, galvenajā lomā – Mārtiņš Liepa.

Biļetes uz Valmieras teātra izrādēm pieejamas pārdošanā uz maija un jūnija izrādēm, kā arī uz divām pirmizrādēm 21. maijā. Biļetes var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!