Foto: Matīss Markovskis

Valmieras teātra Lielajā zālē 21. maijā pirmizrādi piedzīvos satīriska komēdija – pēc Aleksandra Suhovo-Kobiļina lugu "Tarelkina nāve" un "Krečinska kāzas" motīviem "Razpļujeva sapņi". Iestudējuma režisors un dramatizējuma autors – Viesturs Meikšāns.

Izrādes veidošanā piedalās scenogrāfs Reinis Suhanovs un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa. Titullomā – aktieris Mārtiņš Meiers.

"Razpļujevs daudz ko ir mantojis no krievu literatūras viena no populārākajiem un visvairāk apspriestajiem tēliem – Gogoļa Hļestakova. Savā ziņā Razpļujevs ir tiešs Hļestakova tradīciju turpinātājs. Gogolis reiz teicis, ka tie ir cilvēki, kurus var saukt par ēnām, mirāžām, burbuļiem, cilvēkiem bez sava kodola. Viņi ir tie, kurus izveido citi. Viņi runā un darbojās bez jebkādas saprašanas. Viņi ir godīgi savos melos, sirsnīgi savā liekulībā. Šādi cilvēki ir liels pārbaudījums apkārtējiem. Valmieras teātra izrāde ir iegremdēšanās spilgtajā un dzīvespriecīgajā krievu literatūras pasaulē. Tā ir dziļa savā cilvēcībā, un dzirksteļojoša savā atraktivitātē. "Razpļujeva sapņi" ir izrāde par vēlmi netikt aizslaucītam mūžības mēslainē," par savu topošo izrādi stāsta režisors Viesturs Meikšāns.

Pārējās lomās: Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Māra Mennika, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Imants Strads un Ieva Džindža.

Tuvākās "Razpļujeva sapņi" izrādes: 28. maijā un 10., 12.jūnijā. Biļetes var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!