Foto: Agnese Zeltiņa
Oktobra beigās Latvijas skatītājus gaida divas jaunas iepazīšanās ar Henrika Ibsena un Edvarda Grīga "Pēru Gintu" – Latvijas Nacionālajā teātrī 27. oktobrī pirmizrāde iestudējumam Viestura Kairiša režijā, bet 28. oktobrī Latvijas Nacionālais balets pirmizrādīs savu jaunuzvedumu ar Edvarda Kluga horeogrāfiju.

Lai uzaicinātu cits citu uz savu jauniestudējumu, pusceļā starp Latvijas Nacionālo teātri un Latvijas Nacionālo operu pie Rīgas kanāla draudzīgā atmosfērā tikās galveno lomu tēlotāji – Uldis Anže (Pērs Gints), Agnese Cīrule (Solveiga) un Daiga Kažociņa (Oze) no Nacionālā teātra, kā arī baleta solisti Arturs Sokolovs (Pērs Gints), Alise Prudāne (Solveiga) un Viktorija Jansone (Oze, Ingrīda).

Latvijas Nacionālā teātra jauniestudējumu veido režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfs Reinis Dzudzilo un kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, horeogrāfe Elīna Lutce, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējuma horeogrāfs ir Edvards Klugs, muzikālais vadītājs un diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, diriģents – Farhads Stade, scenogrāfs – Marko Japels, kostīmu mākslinieks – Leo Kulašs, gaismu mākslinieks – Tomažs Premzls.

Abos iestudējumos skan norvēģu komponista Eduarda Grīga mūzika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!