Foto: Kristaps Kalns

Šā gada 4. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī gaidāma pirmizrāde režisora Valda Lūriņa iestudētajai Annas Rancānes lugai "Bišumāte un vilkacis". "Bišumāte un vilkacis" ir 2016. gada Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursa laureāte.

"Lugas pamattēma ir robeža. Robeža, kas pati var izjaukt savu iebūvēto līniju. Robeža starp dzīvi un nāvi, starp mirušajiem, kuri spēj dzīvos aizvien ietekmēt. Par plūstošo laiku, kurš mūs ir apzīmogojis vēl nepiedzimušus. Robeža starp sapni un realitāti, starp maksimālismu un pieticību, galu galā starp ticību un neticību," stāsta izrādes režisors Valdis Lūriņš.

Stāsts par dzīvi Latgales pierobežā – par pagātni, kura joprojām vajā, meliem, ikdienu un neprātīgu vēlmi pēc mīlestības.

Lomās – Marija Bērziņa, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Ilze Rudolfa, Mārtiņš Brūveris, Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis, Mārtiņš Egliens, Mārcis Maņjakovs, Voldemārs Šoriņš, Uldis Norenbergs, Normunds Laizāns, Jānis Āmanis, Kaspars Aniņš un Valdis Zilveris, kā arī Rihards Zelezņevs, Agris Krapivņickis, Rūdolfs Apse, Mārtiņš Gailis, Sandija Dovgāne, Elizabete Skrastiņa, Jānis Burmistris, Juris Gavars.

Scenogrāfs – Oskars Deģis, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, izrādē izmantots Lindas Ģībietes video, video inženieris – Toms Zeļģis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!