Foto: Kristians Brekte ('Zvērīgā mīla' publicitātes attēls)

Šā gada 27. aprīlī pulksten 19.00 "Dirty Deal Teatro" (DDT) pirmizrādi piedzīvos režisora Mārča Lāča, rakstnieka Jāņa Joņeva un publicistes Anetes Konstes sadarbībā tapusī izrāde – bestiārijs "Zvērīgā mīla."

Iestudējuma pamatu veido Jāņa Joņeva un Anetes Konstes oriģināldramaturģijas kopdarbs – 10 stāsti, kuru galvenos varoņus (cilvēkus un zvērus) saista visdažādākās attiecības, līdzības un savstarpējās atkarības, atklājot dzīvnieka un cilvēka daudzšķautņaino saikni no visdažādākajiem rakursiem un visdažādākajās dzīves situācijās. Dramaturģiskā materiāla veidošana balstījusies padziļinātā pētniecībā, intervējot cilvēkus, kuri ar dzīvnieku pasauli tā vai citādi ir saistīti vistiešāk – kinologi, eksotisko dzīvnieku kolekcionētāji un citi.

Cilvēka un dzīvnieka saiknes un attiecības kļuvušas par iedvesmas motīvu neskaitāmiem mākslas darbiem gan tēlotājmākslā un prozā, gan teātrī un kino. Sākot ar aizvēsturiskajiem alu sienu zīmējumiem un beidzot ar nesenākajiem Holivudas grāvējiem. Izrāde "Zvērīgā mīla" ir mēģinājums izprast šo abu – cilvēka un zvēra – civilizāciju līdzāspastāvēšanu un sadursmi.

Izrādes ideja lielā mērā aizgūta no Mārča Lāča pagājušajā gadā Jaunajā Rīgas Teātrī iestudētās "Rīga. Urbānie mīti." Kāds skumjš stāsts par kāmi šajā izrādē iedvesmojis režisoru aizdomāties par dzīvnieciskajiem motīviem cilvēkā un otrādi, rosinot šo tēmu pētīt pamatīgāk, mākslinieciskās pieejas aspektā turpinot jau iesākto terapeitiskā stāsta virzienu.

Izrādei dots apakšvirsraksts "bestiārijs par dzīvniekiem, kuri valda pār mūsu prātiem". Režisors – Mārcis Lācis, dramaturgi – Jānis Joņevs un Anete Konste, mūzikas autors – Matīss Runtulis, scenogrāfs un mākslinieks – Kristians Brekte, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, horeogrāfe –Katrīna Albuže. Galvenās lomas spēlē Ivars Krasts, Marija Linarte un Klāvs Mellis.

Nākamās izrādes gaidāmas 1., 3., 22. un 23. maijā pulksten 19.00.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!