Foto: Publicitātes foto
Daugavpils teātrī 6. maijā pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Nūgrymušõ pile", kas ir daļa no valsts simtgades jubilejas programma un ir veltīta vēsturiski nozīmīgajam Latgales kongresam, kas notika 1917. gadā, pieņemot lēmumu Latgalei apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Latgales kongresa simtgadei veltītās izrādes "Nūgrymušõ pile" pamatā ir ievērojama latgaliešu un latviešu kultūras un garīgā darbinieka, valstsvīra un literāta Franča Trasuna luga. Visu mūžu viņš bija nodarbojies ar latgaliešu valodas un kultūras aizstāvību. Bet viens no būtiskākajiem Franča Trasuna nopelniem ir tas, ka viņš bija Latvijas apvienošanās idejas iniciators.

"Nūgrymušo pile" ir uz varoņteiku pamata veidota luga, kurā caur mītiem apvienotiem ar vēsturisku realitāti tiek aktualizēta spēcīga nacionālā ideja un identitāte. Jau šobrīd Daugavpils teātrī rit darbs pie šīs lugas iestudēšanas, kā rezultātā taps muzikāla izrāde latgaliešu valodā, kurai mūziku sarakstījis komponists Kārlis Lācis, bet horeogrāfiju veido Agris Daņiļevičs.

Izrādes režisors ir Oļegs Šapošņikovs, scenogrāfes un kostīmu mākslinieces – Inga Bermaka Apiaha un Agnese Leilande. Iestudējumā piedalīsies arī Daugavpils koris "Daugava" Jevgeņija Ustinskova vadībā, kurš ir arī iestudējuma muzikālais vadītājs. Iestudējumā iesaistīti arī pazīstami viesmākslinieki – Jānis Jarāns un Jurijs Djakonovs.

Tuvākā izrāde Daugavpilī 7. maijā plkst. 17.00, bet pēc pirmizrādes šo iestudējumu varēs noskatīties arī Rīgā – 15. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!