Foto: Publicitātes foto
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, 21. jūnijā plkst.18.00, atklās izstādi "Scenogrāfija. A – Z", kas skatītājiem ļaus iepazīties ar dažādu paaudžu Latvijas scenogrāfu veidotiem izrāžu maketiem, metiem un skicēm, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

Tā būs mainīga izstāde, jo tās veidotāji scenogrāfs Ivars Noviks un muzeja vadītājs Jānis Siliņš ir paredzējuši regulāri papildināt ekspozīciju, nomainot kādu esošo un izstādot cita scenogrāfa maketu vai metu. Tas ļaus skatītājiem pakāpeniski iepazīt kaut nelielu daļu to personību, kuras ir veidojušas teātra vizuālo tēlu simts gadu garumā.

Pirmajā posmā būs redzami Jāņa Munča, Arvīda Spertāla, Gunāra Zemgala, Andra Freiberga, Ilmāra Blumberga, Pāvila Šenhofa, Tatjanas Švecas un citu scenogrāfu maketi un skices. Pirmo reizi skatītāji varēs redzēt arī nepelnīti piemirstā, ilggadējā (1920 – 1938) Nacionālā teātra dekoratora Artura Cimermaņa metu Alekseja Tolstoja lugas "Jāņa Briesmīgā nāve" (1932) iestudējumam, kuras režisors bija pasaulslavenais Mihails Čehovs.

Izstāde "Scenogrāfija. A – Z" Teātra muzejā būs skatāma pastāvīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!