Foto: LETA

Par Latvijas Nacionālā teātra aizvadītās sezonas labākajiem aktieriem teātra žūrija atzinusi Daigu Gaismiņu un Artūru Krūzkopu, sezonas atklāšanas preses konferencē 8. augustā sacīja teātra direktors Ojārs Rubenis.

Elzas Radziņas kulons Gaismiņai pasniegts par Rasmas lomu izrādē "Zilā" un lomu izrādē "Veiksmes stāsts". Savukārt Kārļa Sebra gredzens Krūzkopam pasniegts par Lielā Līkā lomu izrādē "Pērs Gints".

Tāpat īpaša atzinība izteikta aktierim Uldim Anžem par titullomu iestudējumā "Pērs Gints".

Antas Klints ceļojošo gredzenu par spilgtāko mīlētājas lomu saņēmusi Dita Lūriņa par Elzas lomu izrādē "Sieviete".

Gada izrādes balvas ieguvusi režisora Kirila Serebreņņikova izrāde "Tuvā pilsēta" teātra lielajā zālē, kā arī Toma Treiņa mazā laukuma izrāde "Zilā".

Visvairāk Nacionālā teātra izrādēs pērnajā sezonā piedalījušies aktieri Līga Zeļģe un Uldis Siliņš, kuri spēlējuši attiecīgi 162 un 172 izrādēs. Savukārt par aizvadītās sezonas labākajiem administratīvajiem un tehniskajiem darbiniekiem atzīti Rodrigo Lorencis un Rita Golubeva.

Latvijas Nacionālā teātra 99. sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi, no kuriem kā pirmais gaidāms jau 14. septembrī – režisores Ingas Rogas iestudētais "Klūgu mūks".

Tāpat šoruden teātra apmeklētājiem Lielajā zālē tiks piedāvāta režisora Vladislava Nastavševa izrāde "Trīs māsas. Refleksija", bet Jaunajā zālē 22. novembrī notiks Georgija Surkova iestudētās izrādes "Dziļā, skumjā jūra" pirmizrāde.

No 6. decembra Lielajā zālē būs skatāma Valtera Sīļa izrāde "Cilvēki, lietas un vietas", bet Aktieru zālē no 7. decembra teātris izrādīs Jāņa Znotiņa iestudējumu "Ganiņš".

Jauno gadu teātris iesāks ar Gadumijas koncertu, kā arī izrādēm "Apsolu" un "Art", kuru pirmizrādes paredzētas janvārī. Viestura Kairiša iestudētās "Salomes" pirmizrāde notiks 1. februāri, savukārt 15. februārī pirmizrādi piedzīvos Ināras Sluckas iestudējums "Tas pasaules gals".

No 8. marta teātra repertuārā būs Elmāra Seņkova iestudējums "Kalniņš pret Kalniņu" un no 15. marta tiks izrādīta Toma Treiņa "Dūja". Savu 99. sezonu teātris noslēgs ar Sluckas jauniestudējumu "Man 30 gadu" 24. maijā, kā arī Sīļa izrādi "Mežainis" 31. maijā.

Aizvadītajā sezonā teātrī nospēlētas 617 izrādes, no kurām visvairāk rādītas Nastavševa iestudētā "Asins kāzas". Tāpat teātra skatītājiem īpaši patikušas izrādes "Sieviete", "Veiksmes stāsts", "Zvani Žurkai 112" un "Mīla zem gobām".

Rubenis uzskata, ka teātra pērnā sezona aizvadīta samērā labi. Viņš skaidroja, ka 161 311 skatītāju skaits sasniegts pateicoties pieprasījumam pēc izrādēm mazajās zālēs. "Ikvienam skatītājam gribās notvert tieši aktiera gammu, redzot viņu tuvplānā," piebilda Rubenis.

Viņaprāt pozitīvi vērtējams arī teātra aktieru trupas papildinājums, jo jaunajā sezonā uz Nacionālā teātra skatuves kāps jaunie talanti Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis, Ilva Centere un Madara Bore.

Tāpat šajā sezonā paaugstināts aktieru atalgojums. Ja pagājušajā gadā vidējā aktiera alga bija 800 eiro, tad šobrīd vidējais aktieru atalgojums ir aptuveni 880 eiro, norādīja Rubenis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!