Foto: Džeina Saulīte
Septembrī VEF Kultūras pilī Rīgā varēs noskatīties trīs Daugavpils teātra izrādes, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Vēloties uzdāvināt saviem Rīgas skatītājiem krietnu devu humora, Daugavpils teātris piedāvās vienu no savām jaunākajām komēdijām "Hantele killeram" un komēdiju-ilgdzīvotāju "Ekstrasensa cīņa". Tāpat VEF Kultūras pils skatītājiem būs iespēja noskatīties arī Daugavpils teātra jaunāko iestudējumu – mūziklu "Džeina Eira".

3. septembrī pulksten 19.00 uz VEF kultūras pils skatuves notiks komēdija "Ekstrasensa cīņa" (rež. Ivars Lūsis), kas Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus. Tā ir izrāde par pavisam vienkāršu ģimeni, par vīru un sievu, kuri ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināti. Šis pāris ir nonācis strupceļā, un viņu nedienas mēģinās atrisināt amizants ekstrasenss. Izrāde – brīnumu seanss, kas tikpat labi varētu būt ikviena skatītāja kaimiņu stāsts. Lomās iejutīsies Jānis Jarāns un Daugavpils teātra aktieri Kristīne Veinšteina un Ritvars Gailums.

Savukārt 4. septembrī pulksten 19.00 skatītāji varēs noskatīties režisora Dž. Dž. Džilindžera komēdiju "Hantele killeram", kas vēsta par kāda filologa pirmajiem soļiem killera arodā. Saprotams, ka inteliģents ģimenes cilvēks nav dzimis par aukstasinīgu slepkavu. Kā gan sevī nepārliecinātais filologs spēs pārliecināt, ka ir pieredzes bagāts speciālists "problēmu likvidēšanā"? Skatītājus gaida amizanti pārpratumi un negaidīti pavērsieni komēdijā par neizdzīvotiem sapņiem, atriebes kāri un mīlestību. Iestudējumā piedalās Andris Bulis, Māris Korsiets, Maija Korkliša un Zanda Mankopa.

Rudens viesizrādes Rīgā Daugavpils teātris noslēgs 18. septembrī pulksten 19.00 ar Kima Breitburga mūziklu krievu valodā "Džeina Eira" (rež. Oļegs Šapošņikovs). Mūzikls ir iestudēts pēc Šarlotes Brontē romāna "Džeina Eira" motīviem. Tas nav vienkārši romantisks stāsts par mīlestību starp guvernanti Džeinu Eiru un noslēpumaino misteru Ročesteru – šī darba vērtība atklājas autores klaji paustajos uzskatos par tajā laikā pastāvošo sociālo nevienlīdzību. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī profesionāli solisti no Daugavpils, Rīgas un Baltkrievijas. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs.

Biļetes uz viesizrādēm nopērkamas VEF kultūras pilī, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!