Foto: Gatis Priednieks-Melnacis
Janvārī Latvijas Televīzija turpinās demonstrēt raidījumu "Teātris.zip" – piedāvājot četru Latvijas teātros iestudēto izrāžu ierastus. Janvāra sestdienu vakaros būs iespējams vērot Nacionālā teātra izrādes "Zēns" un "Žilbinoši" un Valmieras drāmas teātrī iestudēto "Pazudušo dēlu", bet 5. janvārī mazie skatītāji varēs vērot Valmierā iestudēto izrādi "Staburaga bērni".

5. janvārī pulksten 10.00 mazie skatītāji varēs vērot režisora Jāņa Znotiņa izrādi "Staburaga bērni", kas veidota pēc Valda (īstajā vārdā – Valdis Zālītis) stāsta motīviem. Jānis Znotiņš un Aigars Apinis izspēlēs Janča un Marča draudzību, un iekustina skatītāju iztēli bez rekvizītiem un dekorācijām. Pirms izrādes raidījumā "Teātris.zip bērniem" lelle Lupe kopā ar bērniem dosies pie mākslinieka Andra Vītoliņa un mēģinās uzzīmēt labākā drauga portretu.

Savukārt "Teātra.zip" vakara izrāžu ciklu pulksten 21.25 atklās režisora Elmāra Seņkova izrāde "Zēns". Spāņu dramaturga Huana Majorgas luga stāsta par ļoti jaunu un šķietami nevainīgu cilvēku, kurš raksta domrakstus par sava klasesbiedra ģimenes dzīvi. Sacerējumi savaldzina viņa skolotāju, un galu galā ne tikai skolnieks, bet arī skolotājs pārkāpj ētikas robežas, analizējot iejaukšanos svešajā dzīvē kā mākslas darbu. Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar tās režisoru Elmāru Seņkovu un aktieri Uldi Siliņu. Izrāde 2015./2016. gada sezonā tika nominēta "Spēlmaņu nakts" balvām kategorijās gada režisors, gada mazās formas izrāde, gada gaismu un video mākslinieks, savukārt galvenās – Klaudio – lomas atveidotājs Uldis Siliņš par to saņēma balvu kā gada jaunais skatuves mākslinieks.

12. janvārī pulksten 21.25 ciklu turpinās Valmieras drāmas teātra izrāde "Pazudušais dēls" Reiņa Suhanova režijā. Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar režisoru, galvenās – Krustiņa – lomas atveidotāju Rihardu Jakovelu un Daci Eversu, kura izrādē spēlē Roplainieti. Rūdolfa Blaumaņa lugas iestudējums par vientulību, nesaprašanos un neieklausīšanos, to, cik ļoti esam atkarīgi no citu izvēlēm, 2016./2017. gada sezonā saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvas trijās kategorijās – Rihards Jakovels atzīts par gada aktieri, Alise Danovska par Matildes un Līziņas lomām saņēmusi balvu kā gada jaunā skatuves māksliniece, bet Jēkabs Nīmanis un Kristaps Pētersons saņēma balvu par gada muzikālo partitūru. Izrāde bija nominēta arī gada mazās formas izrādes, gada režisora, scenogrāfa, kostīmu mākslinieka un gaismu mākslinieka kategorijās.

19. janvārī pulksten 21.25 teātrālos janvāra sestdienu vakarus noslēgs Nacionālā teātra izrāde "Žilbinoši!". Režisora Valda Lūriņa iestudētā Pītera Kviltera traģikomēdija ar Daci Bonāti titullomā stāsta par Florensi Fosteri-Dženkinsu, kura uzskatīta par pasaulē sliktāko dziedātāju. Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar iestudējuma režisoru Valdi Lūriņu un aktrisi Daci Bonāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!